Spojte se s námi


Hokej

V hlavní roli Dynamo, zlínští fanoušci a ostravská divočina. Bakoš míří do Třince!

Tipsport Extraliga nabrala po skončených karanténách opět zběsilé tempo, hraje se pět dní v týdnu. Oceláři mají před přestupovou uzávěrkou zájem o někdejší liberecké eso. Fanoušci Beranů zase šlapou po krku svému vedení. Nejlépe ale šlape Dynamo, které už dohnalo hradecký Mountfield.

Publikováno

dne

Tipsport Extraliga nabrala po skončených karanténách opět zběsilé tempo, hraje se pět dní v týdnu. Oceláři mají před přestupovou uzávěrkou zájem o někdejší liberecké eso. Fanoušci Beranů zase šlapou po krku svému vedení. Nejlépe ale šlape Dynamo, které už dohnalo hradecký Mountfield.

Hezký den všem fanouškům Tipsport Extraligy! Vítáme vás u pravidelné rubriky toho nejzajímavějšího, co se na extraligové mapě za posledních pár hodin událo. Každý všední den kolem oběda, po celou základní část, vám servírujeme ty nejostřejší Extraligové příklepy! 

Martin Bakoš do Třince

Lídr extraligové tabulky by měl v brzké době doplnit na soupisku ještě jednu posilu do útoku. Oceláři se domluvili na podpisu slovenského forwarda Martina Bakoše, kterého mohou čeští fanoušci znát především z působení v Liberci. 

V roce 2016 zvedl s Bílými Tygry nad hlavu Masarykův pohár. Letos zatím nastupoval v KHL za tým Sochi, kde si v 36 zápasech připsal 16 bodů (9+7).

Na první pohled se může zdát, že Oceláři jsou tím posledním klubem, který by potřeboval posílit útočné řady. Nicméně kvalitní mužstvo si vybere svou daň tím, že musí Třinec uvolnit na olympijské hry v Pekingu hned pětici svých hokejistů.

Petice Beranů

Zlínští fanoušci se rozhodli v této mimořádně kritické sezoně podniknout proti vedení klubu netradiční krok. Otevřeným dopisem vyzývají vrcholový managment klubu PSG Berani Zlín, aby složil své funkce. A to jak na postu prezidenta klubu, tak kompletní rady jednatelů.

Nespokojená organizace pod názvem Žlutomodří z.s. pohrozila bojkotem. Pokud nebude jejich požadavek vyslyšen, tak si nezakoupí permanentku na další sezonu, ať už tento ročník nakonec dopadne jakkoliv. Můžete si přečíst taky exkluzivní rozhovor s jedním ze členů výkonného výboru Žlutomodrých pro Ruik.

Dynamo válí

Čísla hovoří neúprosně. Šest výher v řadě. Z posledních 17 utkání jen dvakrát odešli pardubičtí hokejisté z ledu bez bodu. Ve středu srazili Olomouc poměrem 3:0, čímž se dotáhli na druhý Mountfield HK, který má shodně 82 bodů.

Za posledních 15 zápasů jsou hokejisté Dynama nejlepší v celé soutěži (33 bodů), rovněž mají v tomto období nejpříznivější skóre (54:36). Velmi dobrou formu si shodně za nimi drží hned trojice týmů s 28 body – Třinec, Vítkovice a Liberec.

Na jižním pólu extraligové tabulky se toho příliš nemění. Pokud se budeme stále držet zpětné porce 15 utkání, s 12 body vychází nejhůře Zlín, před nimi je Kladno, které získalo jen o tři body víc. Jen o chlup lépe je na tom Olomouc.

Třináct golů ve Vítkovicích

Hodně divokou jízdu zažili fanoušci ve středu v Ostravar Aréně ve Vítkovicích. Domácí vyhráli s Karlovými Vary první třetinu 5:0, v té druhé vedli ještě 6:1. Přesto po šedesáti minutách svítil na ukazateli vyrovnaný stav.

Domácí nakonec zvládli urvat druhý bod v prodloužení: „Takový zápas jsem jako trenér asi ještě nezažil. Je to pro nás velké ponaučení, protože takhle zkušené mužstvo by si mělo vedení 5:0 pohlídat. Druhý bod bereme, i když jsme měli získat tři, na druhou stranu to pro nás možná mohlo dopadnout ještě hůře,” řekl po utkání trenér domácího týmu Miloš Holaň.

Back to back Dynamo

Tento týden si Tipsport Extraliga rozdělila svůj program na celkem pět dní v týdnu, nehrálo se akorát v pondělí a volno dostanou týmy tradičně v sobotu.

Pardubice dnes čeká utkání hned druhý den po sobě, v NHL mají tyto dvojzápasy označení back to back. Nyní vyzvou před televizními kamerami od 17:30 plzeňskou Škodovku. Jedná se o předehrávku pátečního, jinak po delší době kompletního, 46. kola.

Zdroj: Tipsport Extraliga

Reklama

Oblíbené