Spojte se s námi


Extraliga

Člen výboru Žlutomodrých otevřeně o dopise a petici: Ve hře je úplný bojkot!

Zlínští Berani se dostali do kritické situace, kdy balancují na hraně propasti. Pokud se ve zbylé porci sezony nevzpamatují a nezačnou vyhrávat jako na běžícím pásu, bude po dvaačtyřiceti letech nejvyšší česká soutěž definitivně jen ve vzpomínkách fanoušků. Taky oni však hodlají za svůj klub bojovat.

Publikováno

dne

Zlínští Berani se dostali do kritické situace, kdy balancují na hraně propasti. Pokud se ve zbylé porci sezony nevzpamatují a nezačnou vyhrávat jako na běžícím pásu, bude po dvaačtyřiceti letech nejvyšší česká soutěž definitivně jen ve vzpomínkách fanoušků. Taky oni však hodlají za svůj klub bojovat.

Ani fanoušky nebaví za současné svízelné situace poslouchat stále stejné fráze. Rozhodli se udělat rázný krok. Spolek Žlutomodří z.s., jenž funguje od roku 2018, zaslal ve středu otevřený dopis do rukou vedení klubu a zastupitelů města.

V něm vyzývají vrcholový management klubu PSG Berani Zlín, aby převzal zodpovědnost za současnou situaci. Současně žádají prezidenta klubu Jiřího Korce a kompletní radu jednatelů k rezignaci.

Součástí dopisu je i petice, kterou zatím podepsala zhruba tisícovka fanoušků.

Pokusili jsme se kontaktovat Žlutomodré, jestli by se nechtěli k celé situaci podrobněji vyjádřit

Chceme ukázat, že je tady pořád spousta lidí, kterým na hokeji záleží a kteří se nemíní smířit s tím, kam až to celé zašlo,” řekl v obsáhlém rozhovoru k aktuální situaci člen výkonného výboru spolku Miroslav Bednařík.

Žlutomodří dokonce hrozí, že příští rok nepodpoří klub nákupem permanentek. Nejedná se však jen o nějaký slovní nátlak. Fanoušci hrozí kompletním bojkotem všech zápasů a celkové podpory Beranů.

Zdroj: Jiří Zaňát, PSG Berani Zlín

Na začátek se zeptám, co vůbec přesně spolek Žlutomodří z.s. je a jak vznikl?

Občanské sdružení Žlutomodří jsme založili v roce 2018. Aktuálně je v našem sdružení registrovaných různě aktivních cca 70 členů. Nejsme uzavřená organizace, a proto spolupracujeme s mnoha dalšími desítkami fanoušků. Naší hlavní činností je zajišťování chodu zlínského kotle jako takového.

Rozhodli jste se zaslat vedení klubu a zastupitelům města dopis, ve kterém nekompromisně žádáte, aby vrchní činitelé odstoupili. Jak dlouho se tahle myšlenka utvářela?

Hodně dlouho a jen postupem událostí se víc a víc jevila jako nezbytnost. Už 2. 6. 2021, tedy skoro 3 měsíce před startem ligy, se několik z nás sešlo s vedením zlínského klubu na předsezonní schůzce. Sdělili jsme naši obavu z výsledku nadcházející sezóny, jelikož jsme zde neviděli dostatečný počet posil a změn, např. na pozici trenéra, případně v managementu klubu.

Následně následovaly další schůzky a apely na změny, avšak bez většího úspěchu. Petice je tak logickým vyústěním celé věci.

Kde podle Vás nastal zlom, kdy začal zlínský hokej padat ke dnu?

Úpadek nastal po druhém titulu v roce 2014, následující sezonu pak odešla řada perspektivních hráčů a v neposlední řadě ukončily kariéry i naše legendy. Vedení dostatečně nehledalo nové sponzory a všichni se spokojili se současným stavem.

Během aktuální sezony došlo i k setkání fanoušků s vedením klubu. Jaký jste měli z toho pocit? Jaký byl výsledek té diskuse?

Ono jich bylo hned několik, ta první, jak jsem se zmiňoval už v červnu, následující po zpackaném vstupu do extraligy 24. září, kde jsme vlastně znovu zopakovali to, co jsme říkali v červnu (příspěvek pod tímto řádkem).

Třetí schůzku jsme chtěli udělat jinak, jelikož nás nebavilo dokola pořád poslouchat otřepané fráze a ty pak tlumočit dál.. Tak jsme navrhovali různé možnosti a data veřejné schůzky, kde by mohlo dojít více než 5 zástupců fanoušků. Po nesmyslných návrzích a různých výmluvách, jsme dali jasný termín a čas, který byl vyhovující pro co největší množství fanoušků, tedy více než dvě hodiny před nedělním utkáním v prostorách před stadionem.

Bohužel klub reagoval tak, že nám to odmítl a přes náš nesouhlas si zorganizoval vlastní setkání fanoušků v nesmyslný termín, kam přišlo asi 20 fanoušků.

Žádnou další iniciativu jsme od klubu nezaznamenali a po dohodě uvnitř našeho spolku jsme chtěli situaci uklidnit. Soustředili jsme se hlavně na to, aby se vytvářela co nejlepší atmosféra na domácích zápasech. Což se dařilo, lidi věděli, že teď musí hráčům pomoct a atmosféra byla o stupeň lepší než v minulých letech při více lidech.

V neděli proběhne shromáždění, které se bude konat před zápasem s Brnem. Co bude cílem této akce?

Cílem celé akce je to, aby klub nabral lepší směr, reorganizoval se a dostal se zpátky na pozice, kam patří. Nejde jen o A tým, ale i o mládež, která by měla být pro Zlín velmi důležitá. Chceme také ukázat, že je tady pořád spousta lidí, kterým na hokeji záleží a kteří se nemíní smířit s tím, kam až to celé zašlo.

Letos klub zatím míří po dlouhých 42 letech do propasti s názvem Chance liga. Vidíte z pohledu fanoušků z tribuny, že jde ještě tento pád zastavit?

Pravděpodobnost, že se zachráníme, je zhruba 5 %. Jsme přesvědčeni, že už je pozdě a klub míří do 1. ligy. Bohužel je to jen vyústění dlouhodobé špatné práce za několik let.

Jak moc vážně je v dopise myšleno, že pokud požadované změny nenastanou, tak zastavíte podporu klubu s nákupem permanentek? Je to jednotné rozhodnutí?

Zcela vážně. A nejen to, ve hře je i úplný bojkot zápasů a organizace fandění jako takového. Už nás nebaví poslouchat dokola jak něco nejde a vymlouvat se na to, že je Zlín na periferii a to od samotných představitelů města. Chceme vidět činy, a pokud nebudou, počkáme, až to tady padne na úplné dno a klub začne od znova.

Zdroj: Žlutomodří z.s.

Reklama

Extraliga

Velká rána pro Vítkovice! Dres ostravského celku již nebude nadále oblékat Alexej Solovjev. Do jakého klubu míří?

Alexej Solovjev již nadále nebude moci pokračovat v organizaci HC Vítkovice Ridera. Kvůli mimosportovním záležitostem a politickému dění v Evropě je bohužel pro ostravské fanoušky nucen Rideru opustit.

Publikováno

dne

Alexej Solovjev již nadále nebude moci pokračovat v organizaci HC Vítkovice Ridera. Kvůli mimosportovním záležitostem a politickému dění v Evropě je bohužel pro ostravské fanoušky nucen Rideru opustit.

Solovjev přišel do Vítkovic na konci října minulého roku jako vcelku neznámý ruský obránce, konkrétně z organizace Avangardu Omsk.

Během sezóny 2021/22 Solovjev naskočil do 38 zápasů, ve kterých zapsal 28 kanadských bodů za 11 branek a sedmnáct asistencí.

Proč ale vlastně sedmadvacetiletý moskevský rodák, který si v minulosti prošel i juniorskými soutěžemi v USA, nemůže ve Vítkovicích pokračovat?

Na vině jsou administrativní záležitosti, konkrétně tedy udělování víz ruským občanům. Navzdory platnému kontraktu tak Solovjev s prošlým vízem nemůže v ostravském celku pokračovat.

Tím, že kvůli současné politické situaci v Evropě tedy není reálné, aby svou budoucnost spojil právě s Vítkovicemi, vrací se Solovjev do KHL. Jeho návrat už stihl potvrdit tým Sibir Novosibirsk.

„Je to velká škoda. Alexej Solovjev je kvalitní hráč, který byl pro nás v minulé sezoně jedním z klíčových. Všechny nás hodně mrzí, že když se nám podaří přivést a udržet takhle kvalitního hráče, najednou se objeví mimosportovní překážky, kvůli kterým u nás nemůže pokračovat,“ řekl v rozhovoru pro klubový web sportovní ředitel Vítkovic Roman Šimíček.

„Ostrava a Vítkovice budou navždy v mém srdci. Odnáším si odsud jen ty nejlepší vzpomínky. Rozhodnutí nepokračovat bylo pro mě opravdu těžké. Na jedné straně jsem vždy v prvé řadě chtěl ukázat, že jsem hráčem, který může hrát stabilně KHL,“ doplnil Solovjev Šimíčkova slova.

Zdroj: HC Vítkovice Ridera

Pokračovat ve čtení

Extraliga

Pardubice budou mít nejmodernější hokejovou halu v Evropě, slibuje Dědek. Takto vypadá projekt stadionu

Ambiciózní investor Petr Dědek, jenž má pod palcem dění v hokejovém klubu Dynamo Pardubice, představil na klubových stránkách projekt nové multifunkční arény, kterou chce ve východočeském městě vybudovat. Jak má vypadat a jaké bude mít parametry?

Publikováno

dne

Ambiciózní investor Petr Dědek, jenž má pod palcem dění v hokejovém klubu Dynamo Pardubice, představil na klubových stránkách projekt nové multifunkční arény, kterou chce ve východočeském městě vybudovat. Jak má vypadat a jaké bude mít parametry?

Dynamo Pardubice se nyní pyšní multifunkční arénou, která byla v aktuální modernizované verzi uvedena do provozu v roce 2001. Investor Petr Dědek však dělá maximum pro to, aby ve východočeském městě stála nejmodernější aréna v Evropě.

Ve středu dokonce Dynamo Pardubice na svých webových stránkách a klubových kanálech zveřejnilo projekt na nový stadion a informace o něm. Jako nejvhodnější lokalita pro stavbu nové arény byly vybrány pozemky v rámci areálu dostihového závodiště.

Kapacita nové arény by měla dosahovat 13 500 diváků na hokejové zápasy, pro koncerty by kapacita měla dosahovat 15 000 míst. Počítá se také s tréninkovou plochou, hotelem s restaurací a kongresovými sály či parkovacím domem, jenž má být současně novou tribunou pro dostihové závodiště.

„Součástí plánů je vybudování zázemí pro hokejovou akademii včetně ubytování pro mladé hráče a učebny. V areálu bude bazén, tělocvična, regenerační linka. Arénu plánujeme jako energeticky úspornou budovu s ekologickým provozem a využitím zelené energie. Takže už v plánech je zahrnutý ekonomičtější provoz, než má stávající Enteria arena,“ vyjádřil se Petr Dědek pro klubový web.

Dědek tvrdí, že stavba arény bude jeho soukromou investicí. Předpokládá se, že náklady se vyšplhají na 3-4 miliardy korun. Město Pardubice tedy nebude nic platit, naopak z celého projektu bude generovat příjmy.

Kromě hokeje bude v aréně možno pořádat tenistové turnaje ATP a WTA Tour, motokrosové závody či koňský parkur. Cílem je, aby hala žila celoročně. Její součástí má být také muzeum pardubického hokeje se síní slávy.

„Rádi bychom, aby v hale mělo své místo i muzeum Velké pardubické. Hokej a Velká pardubická, to jsou symboly města,“ má jasno Dědek.

Pro stavbu haly je prý nyní ideální příležitost. Počítá se, že potrvá tři roky, cílem je otevření na konci srpna 2025.

Zdroj: HC Dynamo Pardubice

Pokračovat ve čtení

Extraliga

Třikrát a dost! Šampion Musil míří za další vyzvou do Pardubic za bráchou

Každá pohádka má svůj konec, stejně jako ta od Davida Musila, která se psala v dračím doupěti třinecké Werk Arény. Tam přišel urostlý bek před před pěti lety. Tenkrát se mluvilo o restartu jeho kariéry, neboť byla do té doby spjata v seniorské kategorii výhradně v zámořských týmech.

Publikováno

dne

Každá pohádka má svůj konec, stejně jako ta od Davida Musila, která se psala v dračím doupěti třinecké Werk Arény. Tam přišel urostlý bek před před pěti lety. Tenkrát se mluvilo o restartu jeho kariéry, neboť byla do té doby spjata v seniorské kategorii výhradně v zámořských týmech.

Během pěti let u Ocelářů si získal pověst možná nejspolehlivějšího obránce v extralize. S produktivitou se sice díval na své kolegy z uctivé vzdálenosti, ale pokud jste potřebovali ubránit výsledek, byla to pro Václava Varaďu jedna z prvních voleb.

STATISTIKY MUSILA V TŘINCI:
Základní část: 249 zápasů, 48 (5+43)
Play-off: 65 zápasů, 11 (3+8)
Celkem: 314 zápasů, 59 (8+51)

Není to ani ten typ hokejisty, který při každé příležitosti shodí rukavice nebo někoho rozmázne na mantinel. Své kilogramy uplatňuje především v osobních soubojích u mantinelu a před brankou, kde spolehlivě čistí prostor.

To nejcennější a nejdůležitější položku do statistik zapsal ale převážně s poslední sirénou v sezoně. V posledních třech dokončených sezonách zvedl nad hlavu Masarykův pohár, ještě předtím vybojoval s Třincem jednu stříbrnou medaili.

Během pětiletého angažmá v mistrovském klubu chytnul tu správnou slinu šampiona. Díky tomu se pravidelně prosadil v národním týmu, stejně jako tomu je v případě letošního světového šampionátu ve Finsku, kde bude jedním z hlavních pilířů defenzívy Kariho Jalonena.

BRÁCHA JAKO LÁKADLO

Aby klíčový úspěšný obránce vyměnil tak luxusní hokejovou destinaci jako je Třinec, to už musí mít nejspíš opravdu pádné důvody. U Davida Musila zásadní roli hned několik faktorů. 

Změna prostředí, nová výzva, zkusit něco nového, ale v poslední řadě je to taky jedinečná možnost si zahrát po boku svého bratra.

S bráchou budeme hrát v klubu společně vůbec poprvé a já se na to moc těším. Už jsme si spolu nedávno zahráli více zápasů na mistrovství, moc jsme si to užili, tak se těším, že na to navážeme nyní v Pardubicích,” řekl pro web Dynama úspěšný obránce.

Jeho rozhodnutí v tomto směru potvrdil i Dušan Salfický: „Samozřejmě tím, že zde hraje jeho brácha Adam, pro něj bylo o to jednodušší rozhodnout se přijít k nám do Pardubic,” řekl k jeho přestupu sportovní ředitel pardubického klubu.

Davida Musila čeká v pořadí šestá extraligová sezona v jeho kariéře. Poprvé však navlékne přes hlavu jiný dres, než ten s drakem na prsou. V Pardubicích se stane jedním z klíčových tahounů, kteří mají při stoletém výročí klubu dovést někdejší úspěšnou hokejovou značku zpátky na výsluní.

Zdroj: Tipsport Extraliga, HC Dynamo Pardubice

Pokračovat ve čtení

Oblíbené