Reklama

V Edenu se třesou strachem. Šilhavý potvrdil Holešovo zranění, co dalšího zaznělo na tiskovce?

Českou republiku čeká v pátek klíčové utkání kvalifikace mistrovství světa, doma přivítá Wales. Co na předzápasové konferenci řekl hlavní trenér Jaroslav Šilhavý?

Reprezentaci a hlavně Slavii zneklidnila zpráva ze čtvrtečního tréninku ohledně zranění Tomáše Holeše. Nemělo by jít o nic vážného, v což doufá i Šilhavý, který se zkušeným univerzálem pravděpodobně počítal na pravou stranu obrany.

„Máme lehké zdravotní problémy v týmu, tréninku se dnes nezúčastní Holeš. Uvidíme zítra, co řeknou doktoři. Podle toho se rozhodneme. Jinak jde trénovat celá nominace, která tu je. Věřím, že už to všechno zvládneme.”

Hlavní trenér musel dělat v týdnu hned čtyři změny v nominaci, plus ještě došlo k povolání Jana Kuchty. Po omluvě Pavla Kadeřábka vypadli i další dva praví beci, Lukáš Masopust a Vladimír Coufal.

„Když se skládá nominace, už si to člověk tak nějak připravuje. Když pak přijdou omluvenky, člověk musí reagovat jinak. O to je to složitější. Na druhou stranu ti hráči, kteří se teď dostanou do hry, se mohou předvést a ukázat, že na to mají. Třeba si řeknou o stálé místo a vznikne větší konkurence.”

Po návratu Patrika Schicka se nabízí několik otázek. Zůstane v sestavě trápící se Adam Hložek? Nastoupí místo Antonína Baráka, nebo z postu levého křídla?

„Přiznám se, že se ještě rozhodujeme, uvažujeme. Po dnešním tréninku se rozhodneme, jak složení krajních obránců bude vypadat. Celkově těch otazníků v sestavě ale moc není, neviděl bych to tak dramaticky.”

Pokud chce Česká republika skončit druhá, potřebuje ostrovní výběr porazit. K tomu má pomoct dobrá atmosféra, důležitost utkání si totiž uvědomují i fanoušci, kteří rozkoupili většinu dostupných lístků.

„Po dlouhé době by měl být plný stadion, podle mých informací zbývá už jen málo neprodaných vstupenek. Věřím, že ještě se nějací lidé rozhodnou přijít nás podpořit. I kvůli nim budeme hrát na vítězství. V té chvíli člověk nepřemýšlí, že už bychom jako by něco měli v kapse,” uzavřel Šilhavý.

Zdroj: ČT Sport

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Tak uvidíme, zda “zranění” hráči Slávie nastoupí do 5 dnů v lize. Pokud ano – VÝSMĚCH všem slušným a objektivním fandům.

  2. ukol zněl jasne 3 hraci slavie ani nepojedou,Holeš se jako zrani az na srazu a před druhym utkaním přepadne nevolnost Kuchtu. a kluci se zahadně zotaví na další ligové kolo …

  3. Je vidět,že pan trenér si zavařil s kadeřem. na ME. Dobře mu tak je vidět, že protěžuje svoje hráče a teď se mu to vrací.-

  4. Sestava na Wales/3-1-3-1-2: Vaclík-Zima,Holeš,Král-T.Souček-Matějů,M.Sadílek,F.Novák-Barák-Schick,Hložek

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené