Spojte se s námi


Chance Liga

V dalších zápasech musíme být silnější! Jsme rádi, že jsme utkání zvládli. Trenér Bílek ohodnotil střetnutí s Budějovicemi

Viktoriáni zvítězili v utkání 19. kola Fortuna ligy proti Českým Budějovicím 2:1, když oba góly domácích vstřelil záložník Roman Květ. Jak tento duel zhodnotil trenér Viktorie Plzeň Michal Bílek?

Publikováno

dne

Viktoriáni zvítězili v utkání 19. kola Fortuna ligy proti Českým Budějovicím 2:1, když oba góly domácích vstřelil záložník Roman Květ. Jak tento duel zhodnotil trenér Viktorie Plzeň Michal Bílek?

Jednoduché klání to určitě nebylo, ale pro Viktorii Plzeň je důležité, že nakonec s vítězným koncem.

Byť hosté byli na míči vskutku velice aktivní a vytvořili si také několik velmi slušných příležitostí. V bráně však skončil pouze střílený centr Benjamina Čoliče, který si do vlastní brány srazil obránce Plzně Václav Jemelka.

Na druhou stranu, kdyby svěřenci Michala Bílka proměnili některé ze svých dalších šancí, mohl být výsledný rozdíl ve skóre ještě o něco větší.

Své první soutěžní trefy v barvách Plzně si připsal Roman Květ, který nejprve ve 12. minutě doklepl do sítě hostů skvělou přihrávku Pavla Buchy, v 57. minutě mu na jeho druhou branku asistoval Jan Kopic.

Vzhledem k tomu, že Slavia své utkání 19. kola Fortuna liga také zvládla vítězně, musela Plzeň zareagovat.

A to se podařilo, Západočeši vyhráli 2:1 a v ligové tabulce jim i nadále patří druhá příčka, a to se ztrátou jednoho bodu za sešívanými. Jak tedy nedělní zápas mezi Plzní a Českými Budějovicemi okomentoval trenér Bílek?

V dalších zápasech musíme být lepší!

„Do utkání jsme nevstoupili dobře, nechali jsme se zatlačit. Budějovice hrály dobře, dobře kombinovaly, držely míč. Díky protiútoku jsme dali branku, ta byla ukázková. U nás byla vidět nervozita a měli jsme hodně ztrát,“ řekl kouč Bílek v rozhovoru pro klubový web.

„Měli jsme nějaké situace, které jsme nedotáhli, zkomplikovali jsme si to vlastní brankou a pak to bylo nervózní až do konce zápasu. Jsme rádi, že jsme utkání zvládli,“ přiznává.

„V dalších zápasech musíme být lepší a sebevědomější, tak, abychom se nenechali zbytečně zatlačit do defenzivy. Důležité je, že i zápasy, ve kterých se nám tolik nedaří, dokážeme vyhrát,“ dodal závěrem trenér Plzně.

Zdroje: FC Viktoria Plzeň, Fortuna liga

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.