Spojte se s námi


Fotbal

V Anglii se vrací fotbal na jeden z nejstarších stadionů světa. Gigg Lane je po odkoupení ze strany fanoušků zpět

1526 dní čekal svatostánek Gigg Lane na zápas. V úterý se fotbal vrátí na jeden z nejstarších fotbalových stadionů, který je domovem týmu Bury. Příběh tradičního anglického klubu v Británii táhne, v čem ale vlastně spočívá?

Publikováno

dne

1526 dní čekal svatostánek Gigg Lane na zápas. V úterý se fotbal vrátí na jeden z nejstarších fotbalových stadionů, který je domovem týmu Bury. Příběh tradičního anglického klubu v Británii táhne, v čem ale vlastně spočívá?

Problémy Bury začaly roku 2018, kdy klub sestoupil z League One. Novým majitelem se stal Steve Dale, který na čas vyřešil finanční problémy a Bury hned v sezóně 2018/19 postoupilo zpět z League Two.

Byla to však krátkodobá radost. Bury bylo kvůli finančním problémům z minulosti odečteno 12 bodů, zároveň bylo jeho úvodních šest kol odloženo. Dale měl nabídky klub prodat, ale neučinil tak.

V srpnu 2019 bylo Bury definitivně vyloučeno. Pro fanoušky to bylo o to krutější, že předchozí dny trávili úklidem Gigg Lane a přípravou na návrat do League One. Stánek Bury stojí od roku 1885 a je jedním z nejstarších stadionů na světě.

Poté, co Bury přestalo hrát, Dale klub prodal a stadion propadl do rukou administrátorů. Loni na jaře Společnost příznivců fotbalového klubu Gigg Lane Bury koupila a poté rok řešila s městem příspěvky na chod.

Minulou sezónu ještě Bury nehrálo na svém stadionu, v North West Counties Football League Premier Division skončilo čtvrté a ve stejné lize bude působit i letos. Na Gigg Lane plánuje skončit v první dvojici a postoupit o ligu výše.

Obnovené otevření stadionu proběhne v úterý 11. července. V rámci předsezónního přátelského utkání přijede na půdu Bury klub 1874 Northwich, jenž působí v Northern Premier League.

Bury doufá, že návrat na Gigg Lane po dlouhých 1 526 dnech klub nakopne k lepším zítřkům. Zatím největším úspěchem historie je dvojitý triumf v FA Cupu, který klub zaznamenal v letech 1900 a 1903.

Zdroj: Bury FC

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.