Reklama

V Anglii se odkládají fotbalové zápasy kvůli nedostatku benzínu. U pumpy uvízl i Souček

Pobláznění lidí, kteří se snaží vehementně sehnat zásoby paliva, a nedostatek řidičů způsobuje v posledních dnech na Britských ostrovech značné potíže, jenž zasahují i do fotbalu. Některé celky z nižších lig se nemají jak dopravit na své zápasy a jsou tak nuceny je odkládat. V dlouhé koloně na pumpu pak uvízl třeba i český hráč Tomáš Souček.

Podle posledních zpráv se z důvodů všeobecného nedostatku benzinu a nafty odložilo minimálně 33 zápasů na poloprofesionální i amatérské úrovni anglického fotbalu, očekává se ovšem, že toto číslo bude strmě narůstat.

Na benzinových stanicích po celé Británii totiž skutečně docházejí zásoby paliva, tvoří se dlouhatánské kolony a začínají se prioritizovat nejdůležitější složky, aby byl zachován alespoň základní chod.

A tak třeba Isthmian League, na široce rozvětveném stromě anglických fotbalových soutěží osmá nejvyšší, respektive třetí neplně profesionální liga, povolila svým účastníkům odsunout zápasy, pokud na ně nebudou moct dorazit.

Jako jeden z prvních celků využivších této možnosti se stal Lewes FC, jenž přímo oznámil, že jeho hráči, realizační tým ani fanoušci nemají jak dotankovat své vozidla a nemohou se tudíž dostavit na duel s Carshaltonem.

Stejně tak dopadl třeba i Hornchurch, jehož viceprezident Colin McBride pronesl: „Tak jako v řadě dalších klubů jezdí naši hráči na zápasy svými auty. V sobotu jsme měli 270kilometrový výjezd a dva kluci na něj prostě nemohli vyjet, protože nesehnali benzín. Dalšímu pak došel na dálnici cestou zpátky.”

McBride také doplnil, že na prvním místě je pro hráče samozřejmě obživa a rodina. Musí si tak šetřit benzín pro zbytek týdne na cesty do zaměstnání. Zároveň dodal, že nastalá situace je pro každý klub na podobné úrovni po covidové krizi další noční můrou.

Zůstat ovšem nemusí pouze u poloprofesionální úrovně. Obavy jistě rostou i napříč plně profesionální anglickou fotbalovou scénou. Podle agentury Reuters chybí palivo na až 90 procentech čerpacích stanic ve velkých městech po celém Spojeném království.

Se svým nepříjemným zážitkem z tankování se pak na Instagramu pochlubil třeba záložník West Hamu a český reprezentant Tomáš Souček, jenž před benzinovou pumpou uvízl na několik hodin v dlouhé frontě.

Problém tvoří nedostatek řidičů nákladních aut spojený s vyvíjející se situací po brexitu a panické chování řady lidí, nakupujících zběsile pohonné hmoty do zásoby.

Tamní vláda zvažuje podle některých médií povolat na pomoc s dodávkami paliva k spotřebitelům armádu. Podle dopravců i samotných čerpacích stanic ovšem neexistuje žádné rychlé řešení. V Británii totiž dle odhadů chybí až 100 000 řidičů a co víc, k přepravě pohonných hmot je nezbytně speciální proškolení a licence.

Zdroje: ITV, Aktuálně

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. Nikdy bych tomu nevěřil, že to napíšu, ale jsou mi ti angličani k smíchu! Brexit! Jak se mají bez EU krásně!

  • To není o Brexitu, ale o tom že si VB schvalila, že nebude udělovat pracovní povolení.Kdyby to neudělali, tak v klidu fungují dál i s Brexitem.Nemusíš být v EU aby si země zachovala volný pohyb osob, kapitálu, služeb.
   Je to absurdní situace, ale je jen dočasná a oni si s tím poradí.Navíc britským řidičům stouply platy, takže to má i pozitivní stránky.Trošku to sice nedomysleli, ale začnou udělovat imigrantům pracovní víza a je po problému.
   Nějaká posraná EU nebo brexit s tím nemá nic společného.

   • Samozřejmě že si s tím dříve nebo později poradí, to by zvládnul každý, ale ne káždý přemýšlí nad svým jednáním, co může způsobit…ale nejdřáív jedná, pak čumí, a pak musí reagovat chtě nechtě, rozhodně s tímto nikdo nepočítal, tzn. moc konstruktivní řešení evidetně neměli…a s tím volným pohybem zboží nemáš tak úplně pravdu, třeba jeden z našich dodavatelů musel udělat mezisklad v německu, jinak by příišly o většinu evropy, já jim psal rovnou že nějaké celní řízení řešit nebudu….takže je to spíše obcházení problému a spousu firem odejde, dříve či později….Británie to zvládne, ale spíše jí to uškodí než posílí, EU není špatný projekt, jen je potřeba ho trochu rekostruovat….jo a nikdy jsem si nemyslel že to napíšu, ale nyní kdo tam má elektromobil, tak má trochu výhodu a stěmi všemi nevýhodami 🙂

    • JJ.Jak jsem psal, trošku to nedomysleli:)S volným pohybem zboží souhlasím s tebou.Nemají to s EU vyjednáno.Platí to pro všechny ty čtyři hodnoty a svobody EU.Ne jen o zboží.Kdyby to EU dovolila, tak popře sama sebe.Její největší hodnoty.Já ale nepsal, že to VB má, ale že to tak může země mít.Bylo to myšleno obecně.Proč prostě tyhle hodnoty neplatí i bez vzniku EU?Nemusíme být v tom holportu aby tomu tak bylo, kdyby se státy domluvili a vše špatné co EU obnáší by odpadlo.Vlastně s tebou nesouhlasím v jedné věci, a to že by EU stačilo trošku transformovat,restruktaulizovat.Trošku totiž nestačí.:)Musela by se hodně změnit aby to byl dobrý projekt.
     No a s těma elektroautama je to fakt úsměvný:)

   • Z podstatné části je to o brexitu! Oni to už vědí voliči,ale cesty zpátky není. Oni to nějakým způsobem zvládnou ,horší bude až nás z EU vyvede Zeman s Okamúrou potom uvidíme my nejsme Británie! My se pozvolna stáváme gubernii Ruska aniž to tušíme!

 2. Právě teď hovořím se svou známou v Anglii (severozápaní) a ptal jsem se na problém zásobování toaletním papírem a nedostatkem řidičů a benzínu. Byla nakupovat v pondělí a nesetkala se s nedostatkem nějakého zboží, regály jsou plné. Co se týká řidičů – je dostatek anglických mužů, kteří chtějí řídit, brání tomu byrokracie, noví řidiči musí projít zdravotním vyšetřením, školením atd.
  Co se týká benzínu nesetkala se s nedostatkem v této oblasti.
  pv

 3. Taky jsem mluvil se znamou, s nedostatkem benzinu se nesetkali, protoze ho bepotrebuji. Aby predesli teto situaci, tak si poridili kone. Ten nepotrebuje palivo a ridit ho taky muze kazdy.
  A nedostatek toaletniho papiru? O tom taky nic nevi, prdel si utiraji slamou a tou nasledne krmi ty kone. Pry si na ne nejaka EU nejprijde a brexit bylo pro jejich zemi nejvetsi vysvobozeni od nastupu kralovny Viktorie na trun. Maji se stejne dobre jako tenkrat. Stavba plachetnich lodi je pry v plnem proudu! 😊

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené