Spojte se s námi


Fotbal

Už je příliš pozdě. Riqui Puig je na odchodu. Barcelona potřebuje prodat talentovaného záložníka

I po odchodu Ronalda Koemana zůstává Riqui Puig v Barceloně na druhé koleji. Pod novým trenérem odehrál 22letý mladík pouhých 240 minut v sedmi zápasech. Nyní dokonce i zarytí fanoušci záložníka věří, že pro něj bude nejlepší Camp Nou opustit.

Publikováno

dne

I po odchodu Ronalda Koemana zůstává Riqui Puig v Barceloně na druhé koleji. Pod novým trenérem odehrál 22letý mladík pouhých 240 minut v sedmi zápasech. Nyní dokonce i zarytí fanoušci záložníka věří, že pro něj bude nejlepší Camp Nou opustit. Hostování by zřejmě nedávalo velký smysl, proto přichází v úvahu trvalý přestup.

Snad každý příznivec Barcelony přihlížel s obrovskými očekáváními jeho slibně rozjeté působení v áčku. I když nedostával nikdy pořádně dostatečný prostor, stále za ním stáli a chtěli, aby v jejich milovaném klubu uspěl.

Bývalí trenéři v čele s Ernestem Valverdem a Ronaldem Koemanem k němu nebyli fér. Jejich vedení kabiny bylo pro mnohé špatné, ale co je jasné určitě – Puig nemohl rozvíjet svůj talent. Nyní vede tým legendární Xavi, ale zdá se, že pro samotného hráče je příliš pozdě.

Pedri, Gavi, Nico a Frenkie de Jong – katalánský velkoklub má ve svých řadách čtyři úžasné mladé hráče a pro Riquiho nezbývá místo.

Není to tak, že by měl vysokou mzdu, byl herně špatný, nebo nedělal dobrotu v šatně. Pokud se objeví na hřišti hraje dobře ačkoli stále není naplněný jeho potenciál.

Každopádně už řadu měsíců je jasné, že by bylo nejlepší a rozhodně stálo za to projevit jeho velký talent. Bohužel pro něj jsou v týmu lepší hráči, takže je jasné, že nejlepší pro všechny strany bude, když se ukáže v jiném týmu.

Barcelona by mohla jeho místo zaplnit jiným hráčem La Masie nebo přivést záložníka zvenčí, ale nyní je pravdou, že Xavi téměř šestého záložníka nepotřebuje.

Riqui za poslední čtyři roky odehrál 52 zápasů za první tým Barcelony. Avšak pouze čtrnáct z nich bylo v základní sestavě pouze a jen ve čtyřech případech odehrál celé utkání.

Na poslední předzápasové tiskové konferenci před zápasem s Elche dokonce Xavi přiznal, že není nadšený z jeho situace. „Cítím se špatně, že nemohu Riqui Puigovi dát minuty, protože na jeho pozici je silná konkurence – Pedri , Nico Gonzalez , Gavi, Frenkie de Jong. Trénuje velmi dobře a jsem s ním spokojený, zlepšuje se, ale ta konkurence je pro něj škoda,“ prozradil 42letý kouč.

Smlouvu má 22letý záložník v Barceloně do léta roku 2023. Nabízí se to, že klub se bude muset brzy rozhodnout mezi prodejem nebo nabídkou nové smlouvy. První zmiňovaná možnost se nicméně zdá být více než pravděpodobná.

Zdroj: Twitter

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.