Živé výsledky
  • NLD
    NLD
    MAR
    MAR
  • Pob
    Pob
    NOR
    NOR
  • FRA
    FRA
    Švé
    Švé
  • MEX
    MEX
    ECU
    ECU
  • Ang
    Ang
    Dem
    Dem
  • BEL
    BEL
    SEN
    SEN
  • USA
    USA
    BIH
    BIH
  • ESP
    ESP
    Rak
    Rak
  • PRT
    PRT
    HRV
    HRV
  • CHE
    CHE
    DZA
    DZA
  • Yun
    Yun
    Hen
    Hen
  • IK
    IK
    Mja
    Mja
  • AUS
    AUS
    EGY
    EGY
  • ARG
    ARG
    CPV
    CPV
  • COL
    COL
    GHA
    GHA
  • Qin
    Qin
    Sha
    Sha
  • Lia
    Lia
    Cho
    Cho
  • BEI
    BEI
    Sha
    Sha
  • Dal
    Dal
    Wuh
    Wuh
  • TIA
    TIA
    She
    She

Úvodní zaváhání nic neznamená. Baník má opět sílu na umístění v elitní trojce

Úvodní zaváhání nic neznamená. Baník má opět sílu na umístění v elitní trojce
Foto: FC Slovan Liberec

Komentář – Baník Ostrava nezvládl první utkání Chance Ligy a už počtvrté v řadě nedokázal vyhrát na půdě pražských Bohemians. O výsledku rozhodla jediná trefa Yusufa Hilala. I tak má mužstvo ze Slezska dostatečnou sílu, aby obhájilo umístění v elitní trojici. Úvodní zaváhání zatím nic neznamená.

  • Baník Ostrava prohrál na Bohemians 1:0
  • Úvod sezony se nevydařil, ale Slezané mají sílu
  • Tým se nyní soustředí na evropské poháry

Tohle se nepovedlo. Baník Ostrava vstoupil do nového ligového ročníku jako obhájce třetího místa, ale v Ďolíčku pohořel. Domácí Bohemians si ponechali všechny body díky jediné přesné trefě Jusufa Hilala ze 17. minuty. Na odpověď se střelci Slezanů po celý zbytek utkání nezmohli.

Dalekou cestu na východ republiky potom měli dostatek času na přemýšlení, co se udělalo špatně. Fotbalovou veřejnost překvapila už základní sestava, ve které chyběl jeden z nejlepších hráčů minulé sezony Daniel Holzer.

Devětadvacetiletý wingbek se na hřiště nakonec vůbec nepodíval. Pokud byl zdravý, tak přitom Baníku odváděl vynikající služby. Trenér Pavel Hapal ovšem vsadil na odlišné rozestavení a na levé straně čtyřčlenné obrany vyběhl Patrick Kpozo. Ghaňan čelil po utkání značné kritice.

Baník změnil rozestavení, chyběl Frydrych

Zřejmě i kvůli pokračujícímu trestu pro stopera Michala Frydrycha a díky nepodařené generálce s Banskou Bystricou (2:2) upustil Hapal od tří stoperů, díky čemuž vypadly ze hry klasičtí wingbeci, tedy i Holzer. Díky tomu pořádně nefungovala celá levá strana, na které se podstatou část utkání ztrácel i kapitán Ewerton.

Brazilský driblér se dostal k jediné nebezpečnější střele a více se rozčiloval než hrál. Nešlo to ani Michalu Kohútovi a jindy vynikající středová dvojice Rigo – Boula už zažila také lepší zápasy. Už ve čtvrtek čeká Slezany veledůležitý vstup do 2. předkola Evropské ligy.

Na domácí půdě přivítají silnou Legii Varšava, která vyřadila kazašské Aktobe a zatím vyhrála všechny tři soutěžní zápasy sezony. A to včetně triumfu 2:1 v polském Superpoháru, kde porazila 2:1 mistra z Poznaně.

Tým má sílu a soustředí se na Evropu

Nezdar s Bohemians, kde mimochodem Baník nezvítězil už čtyři utkání v řadě, moc optimismu do řad Slezanů nenalil. Přesto úvodní zaváhání s velkou pravděpodobností nic neznamená. Ligová soutěž bude ještě dlouhá a v hlavách svěřenců Pavla Hapala je aktuálně spíše prestižní souboj o Evropskou ligu. Loni to proti Kodani nevyšlo a celá baníkovská obec do pohárů velmi chce.

Ostravský celek navíc během letní přestávky zajímavě posílil. Příchod borců jako jsou Christ Tiéhi nebo Christián Frýdek dávají realizačnímu týmu do budoucnosti větší variabilitu. Pokud navíc alespoň pro podzimní část sezony zůstane slovenský reprezentant Tomáš Rigo, tak má mužstvo dostatečnou sílu, aby minimálně obhájilo třetí místo v tabulce.

Zdroj: Autorský článek

ŠTÍTKY:

Diskuse

Mohlo by vás zajímat

Zatímco Nedvěd ho zpražil, Tvrdík smeká. Boss Slavie promluvil o Krejčího proslovu

Zatímco Nedvěd ho zpražil, Tvrdík smeká. Boss Slavie promluvil o Krejčího proslovu

Další konec v reprezentaci? Provod může přemýšlet, konec by dával smysl

Další konec v reprezentaci? Provod může přemýšlet, konec by dával smysl

Bořil se opřel do Slavie a slíbil peklo. Takhle se zachovali k legendě, jsem zklamaný

Bořil se opřel do Slavie a slíbil peklo. Takhle se zachovali k legendě, jsem zklamaný

Tvrdík ostře: Slavia nesmí být rukojmím. V Edenu nastanou tyto změny

Tvrdík ostře: Slavia nesmí být rukojmím. V Edenu nastanou tyto změny

„Začít budovat novou generaci trenérů.“ Krejčí přečetl dopis a odmítl alibismus šéfů fotbalu

„Začít budovat novou generaci trenérů.“ Krejčí přečetl dopis a odmítl alibismus šéfů fotbalu