Spojte se s námi


Zimní sporty

Úvodní slalomy ovládla Vlhová, zazářila i Dubovská

Po úvodním prologu v Rakousku zavítal ženský Světový pohár do finského Levi, na programu byly dva slalomy. V obou závodech triumfovala Petra Vlhová a potvrdila pozici nejlepší slalomářky světa.

Publikováno

dne

Po úvodním prologu v Rakousku zavítal ženský Světový pohár do finského Levi, na programu byly dva slalomy. V obou závodech triumfovala Petra Vlhová a potvrdila pozici nejlepší slalomářky světa. Úvod slalomářské sezóny se vyvedl také Martině Dubovské. Česká naděje se dvakrát umístila v TOP 15. V nedělním klání byla dokonce 6. nejrychlejší, což je pro Dubovskou životním výsledkem.

Sobotní slalom vyhrála Vlhová

První slalom sezóny dopadl podle očekávání. O vítězství si to rozdala Slovenka Vlhová s Američankou Shiffrinovou. Obě závodnice potvrdily status dvou nejlepších slalomářek světa. V této disciplíně zkrátka nemají konkurenci.

První vítězství sezóny si připsala Vlhová. Slovenka o 31 setin udolala Shiffrinovou. Třetí skončila Lena Duerrová. Němka dosáhla na medailové umístění v poprvé v kariéře. Překvapivé bylo 10. místo Norky Stjernesundové, která startovala až s číslem 27.

Nadějná očekávání naplnila i Martina Dubovská. 10. slalomářka minulé sezóny zajela dvě spolehlivé jízdy a skončila na 13. místě. Solidní vstup do sezóny a potvrzení výborné výkonnosti.

Vlhová opět bezkonkurenční, životní výsledek pro Dubovskou

Nedělní závod se vyvíjel ve velmi podobném duchu. Došlo opět na velký souboj mezi Vlhovou a Shiffrinovou. První kolo vyšlo lépe Slovence, královna minulé sezóny byla o 18 setin rychlejší než Američanka. Skvělou jízdu zajela i Dubovská. Díky agresivnějšímu pojetí jízdy byla po úvodním kole 7. Češka tak mohla zaútočit na nejlepší výsledek kariéry.

Pro vítězství si opět dojela Petra Vlhová. 26letá Slovenka předvedla bezchybnou jízdu, Shiffrinovou porazila o 47 setin. Pro Vlhovou je Levi velmi oblíbenou destinací, ve Finsku vyhrála už popáté.

V celkovém pořadí jde do čela a má reálnou šanci na obhajobu velkého křišťálového glóbu. Bronzovou příčku znovu obsadila Němka Duerrová.

Skvělé výchozí pozice využila i Dubovská. Češce se zadařilo i ve 2. kole, konečné 6. místo je pro ni životním maximem. V celkovém pořadí slalomu se vyšvihla na 9. místo. O další umístění v TOP 10 může Dubovská zabojovat zase za týden, ženy pojedou slalom v americkém Killingtonu.

Zdroj: Fis-Ski, Twitter

Reklama

Ostatní

Úvod SP v biatlonu: Snový start Davidové, povedený sprint Češek, nečekaný mužský lídr

Olympijská sezóna odstartovala závody v Ostersundu. Muži i ženy měli na programu vytrvalostní závody a sprint. Nejvýraznější českou stopu zanechala Markéta Davidová, která úvodní klání jasně ovládla. Ve sprintu se zadařilo i ostatním Češkám. Mužské závody měly 2 různé vítěze, překvapivým lídrem je Francouz Desthieux.

Publikováno

dne

Zdroj: Petr Slavík, Český biatlon; CC-BY-SA-4.0

Olympijská sezóna odstartovala závody v Ostersundu. Muži i ženy měli na programu vytrvalostní závody a sprint. Nejvýraznější českou stopu zanechala Markéta Davidová, která úvodní klání jasně ovládla. Ve sprintu se zadařilo i ostatním Češkám. Mužské závody měly 2 různé vítěze, překvapivým lídrem je Francouz Desthieux.

Snový start Davidové

Do Markéty Davidové se v této sezoně vkládaly obrovské naděje. Je jedničkou českého týmu, patří do světové špičky. Hned v úvodním závodě svou kvalitu jednoznačně potvrdila. O chyby nebyla nouze, velké favoritky na střelnici selhaly, bezchybný závod mělo jen pár vyvolených. Mezi ně se zařadila i Češka. Přidala i velmi solidní běh a s obrovským náskokem jednoznačně vyhrála.

Po triumfech v Anterselvě a Pokljuce si připsala 3. vítězství kariéry. Úvodní triumf ji také poslal do čela celkového pořadí, navíc získala žlutý dres k tomu. Ve sprintu to už taková sláva nebyla. Davidová vyrobila jednu chybu, ideální to nebylo ani běžecky. Dala tak prostor zazářit svým kolegyním.

České střelecké procitnutí

Sprint vyšel českým biatlonistkám náramně. Excelovaly zejména na střelnici. Vyjma Charvátové se všem střelba vydařila. 3 z nich střílely čistě (Puškarčíková, Jislová, Voborníková), Davidová chybovala pouze jednou. 4 Češky v TOP 30, nejlepší kariérní výsledek pro Voborníkovou. Velmi povedený počin na úvod.

Nejlepší českou závodníci byla 11. Eva Puškarčíková, která velmi překvapila. Byl to od ní jeden z nejlepších výkonů za poslední roky. K přesné střelbě přidala velmi solidní běh (33. místo). Její běžecký výkon byl značně rychlejší než v předchozí sezoně. Zdá se, že během letní přípravy udělala velký kus práce. Tento výsledek by měl Puškarčíkovou povzbudit, potřebovala to jako sůl.

15. skončila Markéta Davidová. Česká jednička chybovala jednou, přidala průměrný běh (18. čas). První sprint sezóny ji úplně nevyšel. Úvodní závody ukázaly střelecké zlepšení, běžecky však není na svém ideálu. Přesto velmi zdařilý start. Davidová se navíc udržela v čele celkového pořadí, těsně vede před Běloruskou Alimbekavovou.

Povedený sprint zajela také Jislová (18. místo). Bezchybná střelba, k tomu solidní výkon na trati (43. běžecký čas). Jeden z nejlepších výsledků za poslední dobu. Položila slušný základ, má na co navazovat.

Skvělý výkon také podala 29. Voborníková. Životní výsledek pro nadějnou Češku. Uspěla díky čisté střelbě, nebylo to špatné ani v běžecké části. Když vezmeme v potaz, že má teprve 21 let, tak je to výsledek jako hrom. Voborníková ukázala ohromný potenciál, jehož maximum může dosáhnout velmi zajímavých výšin.

Překvapivým lídrem se stává Desthieux

Mužské závody přinesly 2 různé vítěze (Laegreid, Samuelsson). Norský talent ovládl individuál podobné jako Davidová. Zastřílel bezchybně a soupeřům nedal žádnou šanci. Ve sprintu zase dominoval Švéd Samuelsson. Domácí biatlonista přidal k výborné střelbě velmi rychlý běh a zaslouženě zvítězil.

Překvapivě tak ani jednou neuspěl největší favorit sezóny – J. Boe (3. a 5. místo). Ve sprintu neudělal jedinou chybu, přesto skončil až 3. A to se příliš často nestává. Zdá se, že by tato sezóna mohla být velmi vyrovnaná. Žlutým mužem celkového pořadí je překvapivě Desthieux. Francouz zazářil v obou závodech a drží společné vedení s J. Boem (88 bodů).

Nezdařilý úvod Krčmáře a spol.

A co Češi? Zatímco v podání Češek to byl start z říše snů, u mužů platil přesný opak. Nejlepším výsledkem bylo 21. místo Krčmáře (vytrvalostní závod) a 27. místo Štvrteckého (sprint), ostatní na body nedosáhli. Hlavní příčina neúspěchu? Nepřesná střelba. Že by se někomu střelecky zadařilo, to se říct nedá. Slušné střelecké parametry předvedl snad jen Švrtecký ve sprintu (1+0).

Nejvíce zklamal Mikuláš Karlík. Nadějný závodník předváděl solidní běžecké výkony, v obou závodech však selhal na střelnici. Z výkonnostní krize se nedostal ani Václavík, Horniga zase trápil velmi pomalý běh. Češi si můžou svou reputaci napravit již za pár dní. Závodní blok v Ostersundu pokračuje, ve čtvrtek jsou na programu sprinty.

Zdroj: Biathlonworld, Twitter

Pokračovat ve čtení

Zimní sporty

Vstup do sezony jako hrom! Davidová rozdrtila konkurenci a oblékne žlutý dres

Český biatlon hned na úvod roku slaví skvělý úspěch. Markéta Davidová, mistryně světa z Pokljuky, dokázala zastřílet vytrvalostní závod ve švédském Östersundu čistě a vyhrála před Rakušankou Lisou Theresou Hauserovou o více jak minutu.

Publikováno

dne

Český biatlon hned na úvod roku slaví skvělý úspěch. Markéta Davidová, mistryně světa z Pokljuky, dokázala zastřílet vytrvalostní závod ve švédském Östersundu čistě a vyhrála před Rakušankou Lisou Theresou Hauserovou o více jak minutu. 24letá reprezentantka se tak podívá poprvé v kariéře do čela Světového poháru.

Do závodu odstartovala Davidová s číslem 37, když už na trati byly takové hvězdy jako aktuální držitelka velkého křišťálového glóbu Eckhoffová nebo vítězky loňského bodování vytrvalostního závodu, Italka Wiererová s Rakušankou Hauserovou.

Zatímco ostatní favoritky se na střelnici trápily, Davidová působila klidným dojmem.

Závod pravděpodobně definitivně rozhodla chyba Hauserové na poslední položce, která dala naší biatlonistce šanci také jednou netrefit terč.

„Makula“, jak zní přezdívka Davidové, však nenechala nic náhodě a čistě zastřílela i poslední „stojku“.

Začátek roku se tak ve Švédsku podařil na jedničku. Z Češek kromě Davidové bodovala pouze 33. Lucie Charvátová.

Dalšími v pořadí byly 58. Jessica Jislová, 63. Tereza Vinklárková a 69. Eva Puskarčíková.

Zdroj: Český biatlon

Pokračovat ve čtení

Zimní sporty

O víkendu začíná Světový pohár v biatlonu. Jaké jsou největší favoritky na celkové vítězství?

V sobotu začíná další ročník Světového poháru v biatlonu. Na zisk celkového titulu si dělá zálusk řada biatlonistek, které jsou však těmi největšími adeptkami na vítězství?

Publikováno

dne

Od

V sobotu začíná další ročník Světového poháru v biatlonu. Na zisk celkového titulu si dělá zálusk řada biatlonistek, které jsou však těmi největšími adeptkami na vítězství?

V uplynulém ročníku kralovaly Norky. Z celkového triumfu se radovala Tiril Eckhoffová, jež měla na kontě 1152 bodů, za ní pak skončila její reprezentační kolegyně Marte Olsbuová Roeiselandová.

Obě tyto závodnice budou patřit k největším favoritkám i nyní. Eckhoffová běžecky nemá konkurenci, otázkou je, jak si povede na střelnici. Eckhoffová totiž není na střelnici zrovna nejjistější, což jsme mohli vidět hned v úvodu minulé sezóny. V prvním závodě se umístila dokonce až na 67. místě, jakmile se ale dostala do pohody, byla k nezastavení.

Oproti Eckhoffové je Olsbuová Roeiselandová o poznání vyrovnanější závodnicí. S železnou pravidelností se v jednotlivých závodech umisťuje v první desítce, bohužel pro ni není tak výraznou závodnicí jako její kolegyně. I přesto bude chtít letos zaútočit na celkové prvenství i ona.

Ve výčtu favoritek nemůžeme zapomenout ani na sestry Öbergovy. Zejména Hanna Öbergová v minulé sezóně dosahovala skvělých výsledků. V úvodu sezóny to dokonce vypadalo, že bude bojovat o celkový titul, dlouho průběžné pořadí vedla, ale poté přišel obrovský březnový výpadek a propad „až“ na čtvrté místo.

Nemůžeme opomenout ani Němku Franzisku Preußovou. Ta má za sebou doposud nejúspěšnější sezónu, ve které se v závěru probojovala na třetí místo celkového pořadí. Preußová má za sebou velký výkonnostní posun a do další sezóny půjde z pozice německé jedničky. A co víc? I jako jedna z kandidátek na vítězství.

Na závěr by bylo vhodné ještě zmínit Dorotheu Wiererovou. Ta v minulé sezóně příliš neoslnila. Běžecky na tom byla velmi špatně, i přesto se umístila na páté pozici. V letní přípravě ale Wiererová působí velmi sebevědomě a odhodlaně. Zcela určitě bude chtít bojovat o titul ze Světového poháru.

Zdroj: Livesport

Pokračovat ve čtení

Oblíbené