Spojte se s námi


La Liga

Útočník Deportiva Alavés objasnil hlavní důvod, který podle něj stojí za vzestupem klubu

Publikováno

dne

Rubén Sobrino, který v Alavési zažil i loňský boj o záchranu, se rozpovídal o vzestupu klubu. Hlavním důvodem tohoto „z mrtvých vstání“ je podle španělského útočníka současný trenér Deportiva Abelardo, který dokázal „přežít“ nelichotivou situaci a pozvednout klub.

Ještě loni v prosinci na tom byl baskický klub velmi špatně. Na svém kontě měl dvě výhry, jedenáct proher, nacházel se na dně ligové tabulky a vypadalo to, že pomalu ale jistě směřuje do druhé ligy. Pak ovšem nastala změna na trenérském postu.

Deportivo Alavés angažovalo bývalého stopera Barcelony a španělské reprezentace Abelarda, a výkony klubu šly nahoru. S těmi se dostavily i zlepšené výsledky a Babazorros nakonec ve španělské lize skončili na čtrnáctém místě s bezpečným bodovým náskokem na sestupující týmy.

Zlepšení týmu pokračovalo i po letní pauze a v letošní sezóně se Alavés pohybuje na místech zaručujících evropské poháry! „Alavés může v této sezóně dokázat něco jedinečného“, věří útočník „modrobílých“ Rubén Sobrino.

Hlavní důvod tohoto zlepšení vidí Sobrino právě v trenérovi: „Od chvíle, kdy do klubu dorazil, dokázal hodně změnit všechny hráče. Když k nám přišel, byli jsme ve velmi nelichotivé situaci – na sestupové pozici. Trenér měl velmi komplikovaný úkol, a přesto dokázal klub zvednout.

Je to španělský trenér a zná nás všechny skvěle. Díky němu jsme začali věřit, že můžeme dosáhnout dobrých výsledků. Věří, že máme silný tým, který dokázal loni odvrátit špatnou situaci. Psychologická práce, kterou dělá, je velmi důležitá“, prozradil španělský útočník kouzlo trenéra, který dokázal zvednout tápající tým.

Sobrino také nezapomněl pochválit skvělé baskické fanoušky Deportiva: „Úvod této sezóny je neuvěřitelný. A fanoušci nám v něm hodně pomohli. Zaslouží si, abychom se o tom v každém rozhovoru zmiňovali, protože je to důležité.

Zdroj: football-espana.net

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.