Spojte se s námi


Bundesliga

Útočníci Bundesligy na roztrhání aneb 3 střelci ve formě, které bychom příští rok mohli vidět v Top klubu

V aktuálním ročníku Bundesligy se výjimečně daří hned několika střelcům. Každý z trojice Victor Boniface, Serhou Guirassy a Loïs Openda přitom do nejvyšší německé soutěže přišli toto léto. Pokud tak budou pokračovat i ve zbytku sezony, dost možná se ve svých nových klubech moc neohřejí.

Publikováno

dne

V aktuálním ročníku Bundesligy se výjimečně daří hned několika střelcům. Každý z trojice Victor Boniface, Serhou Guirassy a Loïs Openda přitom do nejvyšší německé soutěže přišli toto léto. Pokud tak budou pokračovat i ve zbytku sezony, dost možná se ve svých nových klubech moc neohřejí.

Victor Boniface

Boniface je sice statisticky nejslabším z této trojice útočníků, když vstřelil v této ligové sezoně 8 gólů a dalších 5 připravil, ovšem právě on zřejmě bude tím nejžhavějším zbožím na přestupovém trhu. 22letý Nigerijec navíc střílí góly i v pohárech, konkrétně v DFB-Pokal a Evropské lize, kde má za 7 zápasů 6 přesných zásahů.

Leverkusen navíc vede ligu, když v této sezoně ještě nenašel přemožitele. O body je obral pouze Bayern Mnichov a naposledy Borussia Dortmund. Na posilu za necelých 21 milionů eur je to vskutku dobré.

O Boniface se dle anglických médií zajímají především tamní velkokluby. Je proto pravděpodobné, že příští rok čekají Leverkusen velké problémy, aby svůj drahokam udržel.

Serhou Guirassy

Guirassy už i vzhledem ke svému věku nebude tak žhavým zbožím. Přeci jenom se tu bavíme o 27letém útočníkovi, kterého Stuttgart získal za 9 milionů eur z Rennes. S tím, že bude takto zářit se nepočítalo a v tom by mohl být právě ten problém.

Novinář Florian Plettenberg informoval o tom, že se o hráče zajímá Manchester United, který zkoumá možnosti potencionálního přestupu. Guirassy údajně může opustit německý celek za 20 milionů eur, což je rozhodně pro Red Devils lákavé.

Rodák z francouzského Arles nastřílel v aktuálním ročníku Bundesligy už 16 gólů, lepší je jen Harry Kane s 18 trefami. Vzhledem k tomu, že Anthony Martial a Rasmus Hojlund góly na Old Trafford nestřílí, může být Guirassy pro Erika ten Haga řešením.

Loïs Openda

Jestliže se s předešlými útočníky zrovna moc nepočítalo, tak s Opendou rozhodně! Belgický rychlík v minulé sezoně zazářil v Lens a RB Lipsko vyšel tento přestup na 38,5 milionu eur.

Tuto investici ale rozhodně svému novému zaměstnavateli splácí. V Bundeslize se trefil desetkrát a v Lize mistrů přidal další 4 góly. O 23letého útočníka jeví dle anglických médií největší zájem Chelsea. Londýnský klub udělal toto léto s Lipskem velmi dobrý obchod, když koupil za 60 milionů Christophera Nkunkua, který si sice ještě v dresu Blues nezahrál, ale očekává se od něho hodně.

I Openda má před sebou zřejmě velkou budoucnost, uvidíme tedy, jak dlouho ho německý celek udrží.

Zdroj: Transfermarkt, Bundesliga

Reklama

Oblíbené