Spojte se s námi


Fotbal

Úterní Liga mistrů: Kodaň končí = plus pro koeficient. Chelsea jde dál z první příčky

Dortmund, PSG a Benfica Lisabon si v úterý zajistili postup do osmifinále Ligy mistrů. V úterý se naopak ze hry dostala Sevilla či Juventus. A jak hráli koeficientoví konkurenti Šachťar Doněck a Kodaň?

Publikováno

dne

Dortmund, PSG a Benfica Lisabon si v úterý zajistili postup do osmifinále Ligy mistrů. V úterý se naopak ze hry dostala Sevilla či Juventus. A jak hráli koeficientoví konkurenti Šachťar Doněck a Kodaň?

Skupina E

Chelsea zvládla těžký zápas v Salcburku a výhrou 2:1 si zajistila první místo ve skupině. AC Milán porazil Dinamo Záhřeb 4:0 a k druhému místu mu stačí za týden neprohrát doma s Salcburkem. Dynamo je poslední a k třetímu místo by muselo zvítězit na Stamford Bridge.

Skupina F

Ve skupině F se remízou 1:1 se Šachťarem dostal ze hry o postup Celtic. Real Madrid zároveň prohrál 2:3 v Lipsku. Real má jistý postup, první místo ale ne. Lipsko z druhého místa ztrácí bod, Šachťar je pozadu o tři body a v případě výhry příští týden postoupí místo Lipska.

Skupina G

Géčko se v úterý zkompletizovalo. Remíza Manchesteru City 0:0 s Dortmundem byla zajímavá z toho důvodu, že Citizens podruhé v řadě v Lize mistrů nedali gól. Sevilla doma potvrdila roli favorita výhrou 3:0 nad Kodaní.

Před posledním kolem je finální pořadí dané. Z prvního místa půjde do play-off Manchester City, doprovodí ho Dortmund. Evropskou ligu bude na jaře hrát její specialista Sevilla a Kodaň se musí smířit s koncem pohárové sezóny.

Skupina H

Ve skupině H se děly věci. Juventus v závěru utkání dotahoval manko v Lisabonu, nakonec ale s Benfikou prohrál 3:4. Paříž si v souběžně hraném utkání zastřílela proti Maccabi Haifa, doma izraelského mistra rozdrtila 7:2.

PSG s Benfikou tak budou v posledním kole na dálku bojovat o první místo. V případě stejného počtu bodů rozhoduje skóre, které má zatím o čtyři góly lepší Paříž. Bodů mají oba jedenáct. Juventus s Maccabi jsou na třech bodech.

Zdroj: UEFA

Reklama

Oblíbené