Spojte se s námi


Fotbal

Uteče Rusko do fotbalové Asie? Jak reaguje česká veřejnost?

Válka, kterou započala Ruská federace na území sousedské Ukrajiny, trvá už více než měsíc. Západní země od počátku invaze postupují společně a udělují na ruského agresora sankce všeho druhu. Postihům se nevyhnulo ani fotbalové prostředí!

Publikováno

dne

Válka, kterou započala Ruská federace na území sousedské Ukrajiny, trvá už více než měsíc. Západní země od počátku invaze postupují společně a udělují na ruského agresora sankce všeho druhu. Postihům se nevyhnulo ani fotbalové prostředí!

Fotbalové reprezentace Ruska přišla o baráž na MS 2022 v Kataru. FIFA Rusko vyřadila z baráže a poskytla Polsku kontumační postup do finálové fáze baráže, kde Poláci zvítězili 2:0 nad Švédy.

Sankce na ruský fotbal jsou ještě daleko rozsáhlejší. UEFA vyřadila do odvolání ruské kluby z evropských pohárů. To v podstatě znamená, že je fotbalové Rusko izolované od evropského fotbalu a od konfrontace s evropskými týmy.

Co s tím? S kým Rusové budou hrát? V zákulisí se začíná mluvit o tom, že by se mohli připojit k asijským soutěžím. V Asii se přece jen nachází značná část Ruské federace, ale co kvalita? A může to vůbec vyjít?

Pokud by se ruský fotbal rozhodl pro tuto variantu, tak by přesun ještě museli stvrdit všichni současní členové asijské federace. To je je krajně nepravděpodobné, jelikož třeba Japonci nebo Jihokorejci na Rusko uvalili sankce stejně jako Západ.

No každopádně hrát místo UEFA Champions League asijskou Champions League je celkem markantní rozdíl. To samé by platilo i při srovnání Eura a mistrovství Asie. V historii se však podobné přesuny mezi federacemi už odehrály.

V roce 2002 se Kazachstán přesunul z Asie směrem do evropské UEFY a v roce 2005 se Austrálie přesunula z Oceánie do Asie.

Reakce české veřejnosti

„Pokud by ten jejich ban u UEFA měl trvat delší dobu, tak by to asi z jejich úhlu pohledu dávalo smysl.“

„77 % rozlohy Ruska je v Asii. Takže to smysl dává. V Evropě je chce maximálně Srbsko. K oboustranné spokojenosti, ať táhnou.“

„Ať jdou a vezmou s sebou i Ázerbájdžán s Tureckem a klidně i Kyprem. Asijskému fotbalu to jen prospěje.“

„Bylo by fajn si přestat hrát na to, že Rusko je Evropa.“

Zdroj: bolnews, JoeCalimero

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.