Reklama

Ultras Lazia poslali nové posile jasný vzkaz: Jsi červ, Lazio je fašistické!

Lazio Řím musí řešit nepříjemnou kauzu. Nová posila se totiž uvedla písní, s jejímž významem se absolutně neshodují kluboví příznivci, kteří ihned přešli do protiakce.

Elseid Hysaj se stal v létě novou posilou římského Lazia. Jak už tomu pak bývá zvykem, jako nový člen týmu se musel prezentovat zpíváním písně.

Jenže jeho výběr nebyl úplně po chuti klubovým fanouškům. Zazpíval totiž píseň Bella Ciao, která ve čtyřicátých letech byla italskými partyzány brána jako antifašistická hymna. Mimo to je dnes celosvětově považovaná za hymnu svobody.

A proč se to fanouškům Lazia nelíbilo? Je velice dobře známo, že se hlásí k extrémním politickým směrům. Uchylují se k rasismu a různým formám diskriminace.

Dlouho dokonce bojovali za to, aby na stadion, minimálně do předních řad, nemohly kupovat lístky ženy. V roce 2019 roztáhli transparent, na němž stálo, že uctívají Benita Mussoliniho, italského fašistického diktátora.

Ultras hned po zveřejnění Hysajovy písně přešli do ofenzivy. Vyrazili do restaurace, kde měl tým večeřet, jenže jej nezastihli a tak zamířili na hotel, kde mužstvo sídlilo. Před budovou si za dohledu policejních hlídek s hráčem promluvili.

Jak se ale zdá, k ničemu to nevedlo. V pondělí večer se totiž na jednom mostě v Římě objevil nápis, že Hysaj je červ a Lazio je fašistické.

Jeden z vůdců ultras se pro tiskovou agenturu Adnkronos nechal slyšet, že fanoušci Lazia byli vždy extrémní fašisti a že se k tomu hrdě hlásí.

Nadšený z toho není Maurizio Sarri, který je novým trenérem týmu. I vedení klubu se snaží působit apoliticky a chránit své hráče, ovšem nelze změnit mávnutím proutku něco, co už je v praxi zavedeno desítky let.

Vydrží Hysaj nápor nových fanoušků, anebo raději brzy opět změní klub?

Zdroj: Football-Italia

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

      • A co je lepsiho na komunistech? Kdo vede na smrt, fasos nebo komunisti? Schvalne… Stalin, Mao, Pol Pot, Ho Ci Min. Tak 100 000 000 mrtvych. Prevazne vlastnich obyvatel. A mimochodem, Hitler je brany jako ultra LEVICE. Staci precist jeho program. Fasisti, jako Italie, je uplne jina liga. Trochu samostudia neuskodi…

  1. Vedení chce být apolitické a proto mu nevadí zpívání komunistické a anarchistické písně vlastním hráčem, chápu.

  2. Rozhodující je jak hraje a jaký má přínos pro celé mužstvo. Z reakcí spoluhráčů bylo vidět, že je to nepohoršuje.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené