Spojte se s námi


Fotbal

Ultras Juventusu reagují na odečet bodů a tresty pro bývalé funkcionáře: Je to horší než v roce 2006!

Z případného útoku na vedoucí Neapol je pouze střed tabulky a pořádná ostuda. Juventus musí skousnout odečet 15 bodů, bývalí funkcionáři klubu tresty v podobě různě dlouhého zákazu působit ve fotbale. Co na to nejtvrdší jádro fanoušků?

Publikováno

dne

Z případného útoku na vedoucí Neapol je pouze střed tabulky a pořádná ostuda. Juventus musí skousnout odečet 15 bodů, bývalí funkcionáři klubu tresty v podobě různě dlouhého zákazu působit ve fotbale. Co na to nejtvrdší jádro fanoušků?

Bianconeri sice v této sezoně nehráli nejlépe, nicméně výsledky nebyly zlé. Vždyť se pomalu dotahovali na špičku tabulky a vypadalo to, že by na jaře mohli zkusit nahánět vedoucí Neapol. Jenže opak je pravdou.

Juventus byl totiž potrestán za podvádění při přestupech v letech 2018 až 2020, kdy si členové vedení klubu protiprávně brali provize a investorům vykazovali falešné zisky. K podvodům mělo dojít u 30 různých přestupů, zejména u výměn hráčů.

Turínský celek čelí odečtu 15 bodů, což jej dostalo do středu tabulky. Co se týká mužů, kteří byli za podvody zodpovědní, tresty je také neminuly. Nejhůř dopadl Fabio Paratici, bývalý sportovní ředitel, jenž nyní působil v Tottenhamu. Ten nesmí působit ve fotbale dva a půl roku.

Dvouletou stopku vyfasovali bývalý předseda Andrea Agnelli a bývalý výkonný ředitel Maurizio Arrivabene. Bývalý viceprezident Juventusu Pavel Nedvěd nesmí ve fotbale působit osm měsíců.

Ultras: Horší než rok 2006!

Fanoušci Juventusu nejsou po vyřknutí trestu nejjednotnější. Několik jich protestuje proti rozhodnutí potrestat pouze Bianconeri. Tři z hlavních skupin ultras se ale spojily a vydaly společné prohlášení.

„Tentokrát je to horší než v roce 2006,“ připomínají kauzu, kdy byl Juventus přeřazen do druhé ligy a byl mu odebrán titul kvůli manipulaci zápasů. „Tehdy jsme byli opravdu bez viny a to, co se dělo, se dělo ve snaze přerušit naši sportovní nadvládu, která se stávala trapnou,“ zní v prohlášení ultras skupin Drughy, Nab a Viking na stránce Curva Sud Juventus.

Aktuální situace je prý horší kvůli nechutným osobám ve vedení, které zacházeli se značkou klubu jako s předmětem bez duše. Za zmínku stojí, že ultras skupiny už několik let ostře kritizovaly minimálně Agnelliho a jeho správní radu.

Problémy začaly při výstavbě nového stadionu, kde dnes Juventus hrává. „Nebyl postaven jako náš domov. Byl postaven kvůli tomu, aby zde mohli klienti chodit na návštěvy a za zážitek utrácet nemyslitelné částky,“ stojí v textu.

Nejhorší ale prý není samotný trest a odečet 15 bodů, ale to, co bude následovat: „Odteď bude pro dítě mnohem těžší zamilovat si dres Juventusu, protože bude nuceno čelit urážkám a nebude se mít jak bránit. Za 10 let budeme mít jen minimum fanoušků mezi dospívajícími osobami. Je neuvěřitelné, že to specialisty na marketingové strategie nenapadlo.“

Zdroj: Football-Italia

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.