Ukončit Ligue 1 bylo idiotské! Španělsko má více mrtvých a brzy se tam začne hrát, stěžuje si šéf Lyonu

Olympique Lyon spolu s některými dalšími kluby podal stížnost na předčasné ukončení Ligue 1. Připravilo jej to totiž o pohárovou Evropu, jiné týmy o prvoligovou příslušnost. Protesty byly neúspěšné. Nyní se tak prezident lyonského celku opět opřel do rozhodnutí francouzských autorit a jejich rozhodnutí označil v rozhovoru pro L’Equipe za idiotské.

Zdroj: ol.fr

Velice brzké ukončení Ligue 1 vyvolalo nepokoje ihned. Především Olympique Lyon kritikou nešetřil. A nyní, když se rozehrála Bundesliga a blíží se také start La Ligy, má opět neprůstřelné důvody a argumenty obhajující jeho kritiku. Navíc i Itálie, kde situace s pandemií koronaviru byla vážně šílená, stále počítá s dohráním Serie A.

Ligue 1 je doposud jedinou z nejlepších pěti evropských soutěží, která k ukončení soutěže přistoupila. „Ve skutečnosti jediné, co UEFA na hromadném meetingu požadovala, byla trpělivost,“ nechal se slyšet Jean-Michel Aulas, šéf Lyonu. UEFA pak měla vydat i vlastní lékařský protokol. „Jenže na ten jsme se ve Francii ani nepodívali. Je to skandál!,“ nešetřil kritikou.

„Když vidíme, že naši lídři se jí sice zúčastnili, ale vyvodili odlišné závěry. Musíme si klepat na čelo, jací jsme idioti,“ dodal a požádal o prominutí za ne úplně slušné označení. Zároveň veřejně Aulas poprosil o přehodnocení rozhodnutí a uskutečnění restartu francouzské ligy.

Podle prezidenta Olympique Lyon je paradoxní, že ve Španělsku, které bylo zasaženo koronavirem více než Francie a kde bylo také více mrtvých, se počítá se znovuzahájením La Ligy k 8. červnu.

Pohledem do statistik zjistíme, že počet nakažených ve Španělsku přesáhl 282 000 a obětí je již přes 28 600. Francie má nemocných o 100 000 méně, počtem obětí jsou na tom lépe o pár stovek.

Za svého prezidenta se pak postavil celý klub Olympique Lyon. Jeho vyjádření našlo zastání také u kouče francouzské reprezentace a bývalého skvělého fotbalisty Didiera Deschampse. Dočkáme se tedy návratu Ligue 1, anebo se jedná o výkřiky do tmy?

Použité zdroje: L’Equipe, Football-Italia

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Moderní forma otroctví při přípravách na mistrovství světa? V Kataru zemřelo již 6500 dělníků

Při přípravách na příští mistrovství světa ve fotbale, které se má konat v roce 2022 v Kataru, zemřelo již 6500 dělníku. Většinou migranti, kteří pracují v hrozných podmínkách a nedostávají plat.

Jak zničit velkoklub? Valencia je odstrašujícím příkladem klubu v nesprávných rukou

Valencia je bezesporu jedním z největších klubů ve Španělsku. V minulosti za ni hrálo mnoho dnes již legendárních fotbalistů. Od roku 2014 to ale jde z kopce, přičemž v této sezoně to vypadá opravdu bídně. Co za tím stojí?

Policie zatkla bývalého prezidenta Barcelony! Vytvářel falešné zprávy o svých hráčích

Jestliže to s Barcelonou už teď nevypadalo nejlépe, tak na startu nového týdne vyšel najevo další obrovský skandál. Bývalý prezident Barcelony Josep Maria Bartomeu byl společně s dalšími členy vedení zatčen.