Spojte se s námi


Liga mistrů

UEFA zdvojnásobila odměny za Ligu mistrů

Publikováno

dne

UEFA od příští sezóny zdvojnásobí odměny pro týmy v Lize mistrů na dvě miliardy eur. Navíc vstoupí v platnost nový systém, díky kterému dostane Real Madrid, jakožto vítěz předchozích třech ročníků, 50 milionů eur ještě před startem soutěže.

 

Peníze budou týmy dostávat i nadále za vítězství, remízy a za postupy. Nicméně od příštího roku budou peněžně zvýhodněny velkokluby, jelikož budou další prémie dostávat nejlepší týmy podle koeficientu za posledních deset let.

Tento systém se však nelíbí široké veřejnosti ani předsedovi UEFA Aleksanderu Čeferinovi, který byl do funkce zvolen až po schválení tohoto systému. Volá po změně, avšak připouští, že zabere nějaký čas.

Celková částka (585,05 milionu eur) je rozdělena na díly v hodnotě 1,108 milionu eur. Tým, který zvítězí ve skupině získá 32 takových dílů, naopak nejhorší tým díl jen jeden. Postupující do osmifinále dostanou 9,5 milionu. Za čtvrtfinále 10,5, semifinále 12 milionů a za postup do finále 15 milionů.

Z českých klubů se do základních skupin Ligy mistrů probojovala Viktoria Plzeň, jež má už jistých v přepočtu 400 milionů korun a druhá Slavia se kvalifikovala do předkola nejprestižnější evropské soutěže.

Reklama

Oblíbené