UEFA věří, že sezona musí být dohrána a varuje před předčasným ukončením soutěží

Španělská média přišla na konci minulého týdne se zprávou, že národní soutěže budou podle předních evropských asociací dohrány na hřišti. UEFA rovněž připomněla své výhradní právo posoudit práva klubů na účast v příštím ročníku evropských pohárů.

Embed from Getty Images

Ve čtvrtek zasedli zástupci UEFA, Evropské asociace klubů a Evropské asociace ligových soutěží, kteří následně zveřejnili zprávu svým členským svazům, ve které informují o probíhajících aktivitách, přičemž počítají s návratem a nechtějí dosáhnout žádných výjimek, jako se snaží v Belgii, kde chtějí zrušit letošní ročník Jupiler Pro League.

V následku toho by titul připadl do rukou lídrovi tabulky z Clubu Bruggy. To mezi evropskými kluby a ligami vyvolalo nejistotu a to obzvláště s přihlédnutím k faktu, že situace kolem koronaviru je stále velice obtížná. UEFA tak chtěla prostřednictvím níže uvedeného listu uklidnit své členy a zajistit, že by taková rozhodnutí byla předčasná.

Jsme přesvědčeni, že se fotbal vrátí v příštích měsících za podmínek, které stanoví orgány veřejné moci. Věříme, že každé rozhodnutí nedohrát soutěže je předčasné a neodůvodněné. Takové ukončení by mohlo vyvolat pochybnosti o splnění podmínky účasti v soutěžích UEFA a dosažení sportovních výsledků na konci úplné sezony.

UEFA si rovněž vyhrazuje právo posoudit nárok klubů na účast v evropských soutěží pro ročník 2020/2021 v souladu s příslušnými soutěžními předpisy,“ píše se v komuniké. Dále pak fotbalový orgán na starém kontinentu vysvětlil důležitost koordinace mezi jednotlivými federacemi a odhalil některé ze svých myšlenek na toto téma.

Pracovní skupiny se nyní zaměřují na scénáře pokrývající měsíce červenec a srpen včetně možnosti obnovení soutěží UEFA po skončení národních lig. Je nezbytně nutné spolupracovat na rozpisech, jelikož konec současného ročníku musí být koordinován se začátkem toho nového, který se může částečně změnit.

Pečlivým sledováním vývoje současné situace budou skupiny pracující na rozpisech co nejdříve prezentovat své závěry, nejlépe do poloviny května, které půjde zavést, aby se sezona dohrála, aniž by někdo zůstal pozadu. Ukončení soutěže by mělo být až tou poslední možností poté, co se potvrdí, že neexistuje alternativní plán pro konec sezony.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Slavia zakázala svým hráčům na hostování nastupovat proti ní! Prý se tento krok neosvědčil

A je to tu zase. Téma Slavia a hráči na hostování se řešilo v létě ve velkém. Mnoho hráčů totiž odešlo do Slovanu Liberec. Po velkém tlaku veřejnosti se sešívaní rozhodli alespoň povolit svým hráčům nastoupit do zápasu proti ní. Nyní to ale po půl roce opět zakazuje. Proč?

Odegaard oficiálně v Arsenalu! Zásadní roli v rozhodování prý hrál Mikel Arteta

Martin Odegaard se v létě vrátil do Realu Madrid, kde mu byl slíben dostatek prostoru, aby prokázal své kvality. Slib však nebyl dodržen a talentovaný Nor požádal o uvolnění na hostování, v čemž mu bylo vyhověno. Ofenzivní záložník si vyzkouší angažmá v Premier League.

José Mourinho oslavil 58. narozeniny. Jaká byla jeho dosavadní kariéra?

Osobitý portugalský kouč působil v Anglii, Španělsku či například v Itálii. Za sebou má celou řádku vypjatých a takticky zvládnutých duelů. Jak doposud vypadala jeho trenérská kariéra.