Spojte se s námi


Fotbal

UEFA rozdělovala prémie za postup na EURO! Kolik dostal FAČR a na jaké bonusy může český tým dosáhnout na závěrečném turnaji?

V sobotu se losuje v Hamburku EURO 2024 a český tým se brzy dozví trojici soupeřů. V souvislosti s losováním UEFA rozdělovala prémie za postup týmů na závěrečný turnaj. Kolik dostal český tým a jaké jsou prémie v závislosti na výsledcích v Německu?

Publikováno

dne

V sobotu se losuje v Hamburku EURO 2024 a český tým se brzy dozví trojici soupeřů. V souvislosti s losováním UEFA rozdělovala prémie za postup týmů na závěrečný turnaj. Kolik dostal český tým a jaké jsou prémie v závislosti na výsledcích v Německu?

V kvalifikaci to sice občas skřípalo, i tak ale česká fotbalová reprezentace slavila postup na EURO! Oslavy sice doprovázela kontroverze třech hříšníků, kteří před finálovým soubojem s Moldavskem opustili reprezentační sraz kvůli porušení interních pravidel týmu.

Hořkou pachuť v ústech má zajisté i dnes již bývalý reprezentační kouč Jaroslav Šilhavý, který kvůli nemalé kritice ze strany fanoušků položil svou trenérskou funkci.

Český tým, který stále ještě nezná nástupce Šilhavého, se dnes dozví jména třech soupeřů pro EURO, které se bude konat v létě v Německu. V Hamburku totiž od 18 hodin proběhne losování základních skupin, které určí konečnou podobu závěrečného turnaje.

Krátce před losováním zasedal výkonný výbor UEFA, kde mimo jiné schvaloval prémie za postup jednotlivých týmů na EURO. Kromě odměny za samotný postup mohou fotbalové asociace jednotlivých zemí získat i bonus v závislosti na výsledcích během turnaje.

Za postup českého týmu inkasoval FAČR 9,25 milionů eur (v přepočtu okolo 225 milionů Kč). Celkově si 24 týmů od UEFA rozdělí mezi sebe 331 milionů eur. A na jaké bonusy může český tým dosáhnout na samotném turnaji?

Za každé vítězství mohou týmy získat prémii v hodnotě jednoho milionu eur, v případě remízy pak o polovinu méně. Pokud by český tým postoupil ze skupiny, FAČR inkasuje 1,5 milionů eur. Za čtvrtfinále pak 2,5 milionů eur, semifinále 4 miliony eur. Poražený finalista pak získá 5 milionů eur a vítěz ještě o 3 miliony více.

V případě, že by vítězný tým na turnaji zvítězil ve všech případech, získal by společně s odměnou za postup částku v hodnotě 28,25 milionů eur (v přepočtu téměř 688 milionů Kč).

Zdroj: UEFA, Twitter / X

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.