Reklama

UEFA představila oficiální píseň pro Euro 2021. Jaké je její poselství?

V říjnu 2019 byl Martin Garrix pověřen složením oficiální písně pro Euro 2020. Šampionát však byl o rok odložen a spolu s ním i zveřejnění jeho “hymny”. Teď už je ale mistrovství Evropy za rohem a píseň je dostupná k poslechu i s klipem.

Zdroj: Tadeáš Bednarz, CC BY-SA 4.0

Do začátku evropského šampionátu zbývá necelý měsíc a tak bylo na čase, aby UEFA zveřejnila píseň, která jej bude doprovázet.

Dohromady ji dal Martin Garrix, s nímž spolupracovali dva členové slavné kapely U2, konkrétně Bono a The Edge. Bono psal texty a skládal melodie, The Edge se postaral o kytarové riffy.

Název písně víceméně mluví za vše, jmenuje se We Are The People. Má symbolizovat jednotu, pocit sounáležitosti a být odrazem pozitivity, naděje a odhodlání uspět.

„Euro je jedním z největších sportovních turnajů na světě. Byl neuvěřitelný zážitek se podílet na vytvářením oficiální písně s lidmi jako Bono a The Edge. Jsem hrdý na to, co jsme dali dohromady, a jsem nadšený, že jsme naše dílo konečně mohli zveřejnit,“ nechal se slyšet Garrix.

Evropský šampionát se bude vůbec poprvé v historii konat na celém kontinentu. Hostit jej bude 11 měst, konkrétně Amsterdam, Baku, Bukurešť, Budapešť, Kodaň, Glasgow, Londýn, Mnichov, Řím, Petrohrad a Sevilla.

Mistrovství Evropy bude zahájeno již 11. června 2021, finále je naplánováno na 11. červenec 2021.

Zdroj: UEFA, YouTube

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené