Reklama

UEFA otevřela disciplinární řízení proti Anglii. Fanoušci mohli Schmeichelovi způsobit trvalé následky, říká expert

Anglii se rozhodně nedá upřít, že by ze semifinále postoupila zaslouženě. Ovšem způsobem, jakým k tomu došla, si proti sobě poštvala miliony fanoušků po celém světě. Celou situací se nyní začala zabývat i UEFA.

Nejprve arogantní anglická média, která před zápasem s Dánskem prohlašovala, že už je Anglie ve finále. Následné neuctivé bučení fanoušků při hymně soupeře a vše vyústilo vítězným gólem.

Na hřišti totiž byly v jednu chvíli dva balóny a Raheem Sterling navíc značně přihrál pádu ve vápně, rozhodčí však stejně odpískal penaltu. Při té fanoušci Albionu laserem svítili brankáři Kasperu Schmeichelovi do očí, aby ho rozhodili. Tím vším si proti sobě včera Anglie poštvala téměř kompletní fotbalovou veřejnost.

A zticha nezůstala ani UEFA. Ta už otevřela disciplinární řízení proti Anglii a to hned v několika záležitostech.

Obvinění proti Anglii:

1) Použití laseru jejími fanoušky – Čl.16 odst. 2 písm. D) disciplinárního řádu UEFA (DR)

2) Narušení jejími příznivci během státní hymny – čl. 16 odst. 2 písm. G) DR

3) Pyrotechnika – Čl. 16 odst. 2 písm. C) DR

Nejzávažnější provinění je zřejmě namíření laseru do očí Kaspera Schmeichela při pokutovém kopu.

Závažnost problému míření laserem do očí popsal oční doktor a specialista Robert Josephburg. “V mnoha případech to může mít obrovské následky a existuje skutečné riziko, že způsobí alespoň dočasné a možná trvalé poškození zraku člověka,” říká Josphburg.

Zdroj: Givemesport

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Absolutně nerozumím tomu, proč Anglii okamžitě nevyloučili ze šampionátu. Fanoušci dělají na turnaji takovou ostudu, že si klepou na čelo i fanoušci v Polsku, podvádí tím, že soupeře oslepují, prakticky všechny zápasy hrají doma a do finale se dostali kvuli podvodu Raheema Sterlinga a neschopneho rozhodčího podívat se na záběry. Když se to vše sečte, Anglie má být vyloučena a do finále má postoupit Dánsko

  2. Takové jednání fanouška domácích , ohrožení zdraví hráče je na kontumaci a vyřazení týmu ze soutěže, byť z finále ME.Kam se ta společnost řítí ??????

  3. Nechal bych opakovat celý zápas a mimo Londýn a s novým rozhodčím. Vůbec nic by se nestalo, jenže na to nemá UEFA koule, aby potrestala hnusácké Anglány. A černouš Sterling by měl dostat Oscara za hééérecký výkon, kripl jeden.

  4. Poklekávaci chtejí vychovávat celý svet a zatím jsou oni tím problémem.Vsimli jste si,ze ve chvíli kdy klecí,bezí reklamy?Cili uz i svet vidí,ze toto kontroverzní se prihlásení k odpovednosti není az tak ferové.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené