Reklama

UEFA konečně pochopila nesmyslnost současného formátu Eura. Opakovat už jej nechce

Předseda UEFA Aleksander Čeferin v rozhovoru přiznal, že současný formát Eura je nešťastný. Dobrou zprávou pro všechny fotbalové fanoušky je to, že UEFA už takový formát turnaje nechce opakovat.

UEFA konečně připustila, že současný systém EURA je pro týmy nespravedlivý a nesmyslný.

Odehrát evropský šampionát v jedenácti zemích byl nápad Michela Platiniho, jeho nástupce Aleksander Čeferin už takový systém turnaje opakovat nechce.

Čeferin připouští, že systém je pro týmy značně nespravedlivý.

“Už bych to nepodpořil. Je to příliš náročné a pro některé týmy nespravedlivé, protože jeden musí cestovat deset tisíc kilometrů a další jen tisíc kilometrů,” uvedl předseda UEFA.

Toto však není žádné nové zjištění. Přesně toto kritici současného systému vytýkali UEFA po jeho zveřejnění. UEFA si však stála za svým.

Čeferin poté uvedl, že současný systém už opakovat nechce.

“Navíc to není spravedlivé ani vůči fanouškům, protože jeden den jsou v Římě a další v Baku, kam letí čtyři a půl hodiny. Byl to zajímavý nápad, ale náročný na organizaci. Myslím, že už to opakovat nebudeme,” dodal Čeferin.

Na toto je nutné reagovat, že ani samotný nápad nebyl pro fotbalové fanoušky ani trochu zajímavý. Místo toho se UEFA postarala o nejdivnější EURO v historii.

Zdroj: ČT Sport

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené