Reklama

Týmy, které mají perfektní start, zřídkakdy vyhrají turnaj, netíží Löwa pozvolný rozjezd Německa

Joachim Löw má na tomto šampionátu zřejmě poslední šanci zapsat se s německým národním týmem do historie. Turnaj sice neodstartovali dobře, když prohráli s Francií, ovšem následná výhra nad Portugalskem staví Němce do dobré výchozí pozice.

Zdroj: Steindy, CC BY-SA 3.0

Po úvodní porážce s Francií nebyla veřejnost zrovna dvakrát optimistická. Ovšem nesmíme zapomenout, že Mbappé a spol. jsou největší favorité na celkové vítězství a Němci nepředvedli vůbec špatný výkon.

Druhé utkání už ovšem bylo o něčem jiném a Německu se podařilo přehrát Portugalsko jasně 4:2. Nyní ale chybí ještě poslední krůček k cestě za postupem.

“Samozřejmě, že výhra jako je tato vás vzpruží, ale nikdy jsme nepochybovali o našich schopnostech. Věděli jsme, že umíme hrát lépe. Příští zápas ale může být mnohem složitější, protože Maďarsko brání hluboko na své polovině v 8 nebo 9 lidech,” uvědomuje si náročnost posledního duelu trenér národního německého celku.

Löw má velké zkušenosti na to, aby věděl, že utkání nebude vůbec jednoduché. Maďarsko přeci jenom drželo portugalské střelce na uzdě až do 84. minuty, kdy se trefil Raphaël Guerreiro. Proti Francii dokonce Maďaři vedli, ale nakonec si odnesli cenný bod.

Stále tak mají šanci na postup, k tomu ale potřebují zvítězit nad Německem a problémem také je fakt, že již nebudou hrát před zaplněnými ochozy, ale v Mnichově, kde je již nepoženou davy skandujících fanoušků.

Parta okolo Manuela Neuera má tak vše ve svých rukou! Pokud navíc Francie neporazí Portugalsko a Německo naopak zvítězí nad Maďarskem, tak se bude moc pyšnit titulem nejlepšího celku ve skupině smrti.

“Na turnaji je několik velmi silných týmů, ale ty celky, které si vedly během prvních dvou zápasů skvěle, tak zřídka kdy vyhrají celý turnaj,” netrápí Löwa nevydařený start do turnaje.

Vše je stále otevřené a Němci mohou nakonec skončit poslední. Dá se proto souhlasit s Löwem, že hledat jednoho velkého favorita na základě dvou povedených zápasů není zrovna vypovídající.

To ostatně potvrzují i předchozí šampionáty. Na předchozím Euru se Portugalsko dostalo do play-off díky třem remízám. V roce 2012 pak Španělsko na úvod pouze remizovalo s Itálií, následně už ale vyhrálo každý zápas.

Výjimkou je až rok 2008, kdy Španělé vyhráli všech 6 zápasů na evropském šampionátu.

A ještě si připomeneme námi neoblíbený rok 2004, kdy Řecko sice první utkání s Portugalskem vyhrálo, pak ale remizovalo se Španělskem a prohrálo s Ruskem. Tři následující výhry 1:0 je ale vynesly až na vrchol.

Zde se však musí brát úvodní dva duely jako velmi povedené. V tu dobu ovšem nikdo nevěřil v to, že by Řekové dokázali vyhrát!

Zdroj: UEFA

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené