Spojte se s námi


Fotbal

Tým sezóny Premier League: Pět nejlepších brankářů aktuální sezóny

Do konce tohoto ročníku Premier League zbývají pouhá čtyři kola, je tedy čas si sezónu zhodnotit. V nové sérii se podíváme na pět nejlepších hráčů na každé pozici. Začneme brankářem.

Publikováno

dne

Do konce tohoto ročníku Premier League zbývají pouhá čtyři kola, je tedy čas si sezónu zhodnotit. V nové sérii se podíváme na pět nejlepších hráčů na každé pozici. Začneme brankářem.

Zdroj: West Ham United

5. místo – Kasper Schmeichel

Na páté místo jsem měl tři kandidáty. Sama Johnstona a Huga Llorise nakonec předčil Kasper Schmeichel, jenž jedenácti čistými konty pomohl Leicesteru k další famózní sezóně.

Průměrně dostane pouze 1,14 gólu na zápas a byť nemá nejlepší rozehrávku, kompenzuje to výbornými zákroky a organizací hry. Ve 34 letech stále TOP gólman.

4. místo – Edouard Mendy

Jedna z komet sezóny, která po příchodu z Francie bořila jeden rekord za druhým. Mendy udržel 16 čistých kont (2. nejvyšší počet v lize), přestože nastoupil jen do 28 utkání. Zdobí jej výborné reflexy i dobré čtení hry, zapracoval i na rozehrávce.

3. místo – Ederson Moraes

Co se čistých kont týče, nemá konkurenci. S nulou opouštěl hřiště v polovině zápasů (18) a dostal jen třiadvacet gólů. Citizens pomáhá nejen skvělými zákroky, ale též rozehrávkou na úrovni záložníka. Občas jeho práci zastiňuje skvělá forma obrany, zvláště Joaa Cancela a Rubena Diase, ale kvality Edersona jsou nepopiratelné.

2. místo – Nick Pope

Byť mu není věnováno moc pozornosti, je to stálice posledních let a nejdůležitější hráč Burnley. Pope jakožto gólman sedmnáctého týmu tabulky udržel pěkných deset nul a dostal 35 branek, což je vzhledem k umístění obdivuhodná bilance.

Ne nadarmo je jedničkou národního týmu, jeho reflexy a akrobatické zákroky zdobí většinu sestřihů nejlepších zákroků brankářů.

1. místo – Emiliano Martinez

Velký dříč, kterému úspěch přeje celá Anglie a lídr několika detailnějších statistik. Dlouholetá dvojka Arsenalu letos září v Aston Ville. Přesněji chytila přímo do rukou 37 nebezpečných centrů (nejlepší v lize o 11), co se zákroků týče, je se 119 čtvrtý a 14 nul mu stačí na bronzovou příčku v tomto odvětví.

Martinez je možná nejlepší na světě v chytání centrů, míč dokáže zalepit ve většině případů. Zároveň letos i loni předvedl několik bravurních zákroků na brankové čáře, třeba minulý týden hned dva proti WBA. Letos jednoznačně nejlepší ze všech.

Zdroj: Livesport

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.