Tvrdá rána pro slovenský fotbal! MŠK Žilina je v likvidaci, propuštěno bylo 15 hráčů A-týmu

Bylo zřejmé, že pandemie nového typu koronaviru ekonomicky postihne fotbal. Nyní to natvrdo pociťuje slovenský fotbal, konkrétně pak celek MŠK Žilina. Sedminásobný mistr Slovenska a jeden z největších tamních klubů kvůli krizi končí v likvidaci. První s informací přišel na veřejnost slovenský deník Šport, následně klub informaci oficiálně potvrdil.

Zdroj: mskzilina.sk

„27. března 2020, to bylo v pátek, jediný akcionář společnosti MŠK Žilina, a.s. jako společnost PRETO spol. s.r.o., přijala rozhodnutí, které umožní zrušit společnost MŠK Žilina. Od tohoto data je společnost zrušená,“ nechal se slyšet hlavní likvidátor Rastislav Otruba.

Proč takto radikální krok? Dle oficiální zprávy klubu tvoří největší část nákladů mzdy pro hráče, přičemž klub chtěl s fotbalisty jednat o dočasném snížení platů a doufal v jejich pochopení situace a solidaritu. Jenže marně. „Lídři A-týmu oznámili, že za ně bude vyjednávat prezident Unie fotbalových profesionálů,“ stojí na webu MŠK Žiliny.

„Fotbalový klub MŠK Žilina to považuje v rámci férovosti a loajálnosti vůči klubu za absolutně nevhodné, neférové a v dané situaci pro budoucnost klubu možno až likvidační,“ zní stanovisko klubu. Propuštěno tak bylo hned 15 hráčů, kteří si budou moci od 1. dubna hledat nové působiště. Klub si také postěžoval, že hráči rozhodně díky výšce svých platů hladem trpět nemohli.

Jako prioritu pak MŠK Žilina považoval udržení svých talentů a mladých nadějí, čímž se koneckonců vyznačuje. A co bude následovat? „Právní analýza platné legislativy ukázala, že statut společnosti v likvidaci v ničem a nikde neomezuje výkon dosavadní činnosti, včetně pokračování v republikových a mezinárodních soutěží,“ zní také v oficiálním prohlášení.

Zřejmě se tak pouze jednalo o krok nutný k tomu, aby klub mohl po konci krize začít nanovo a nemělo by se jednat o úplný konec tradičního celku. Zajisté bylo potřeba minimalizovat výdaje a vzhledem k neochotě hráčů přistoupit na nižší mzdy pravděpodobně ani jiné řešení neexistovalo. Zajímavostí nicméně jest, že majitel klubu Jozef Antošík zástupcům slovenských médií nezvedal telefon.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Jestli pak ten rádoby sportovni ředitel Sparty T.Rosický s protekčnim bratřičkem na postu šef skauta jedou směr Žilina na osobní schuzky s hráči vhodných k posilení Sparty kor když budou zdarma jen za podpisový bonus ( 80-100 tis.€) ? 100% tam budou 1-2 daleko lepší fotbalisté než jsou Hanousek Frýdek Štětina Zahustel Kozák a dalši pruměráci v dresu Sparty !! Řekl bych že než se ti nýmandi ve Spartě rozhoupou tak je předeběhne Slavie Plzeň Slovan Bratislava či nějaké Polské kluby !

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Letenský svatostánek, aneb místo, kde se psala historie ČR, a především domov všech Sparťanů

Na Letné, jak se přezdívá Generali Česká Pojišťovna Aréně, se odehrály velké fotbalové bitvy, k velkým zápasům zde nastoupila i česká reprezentace a poblíž se tvořila budoucnost české demokracie.

Kouč Lampard byl oficiálně odvolán! Jeho nástupcem by měl být bývalý kouč PSG

Bylo jen otázkou času, než přijde radikální změna na pozici trenéra Chelsea. Vedení klubu se v pondělí definitivně rozhodlo vyhodit Franka Lamparda. Legenda Chelsea doplatila na nepříznivé výsledky týmu. Jeho nástupcem by měl být Thomas Tuchel.

Neuvěřitelné statistiky Jindřicha Trpišovského! Stane se historicky nejlepším koučem Slavie?

Slavia Praha si v sobotu poradila s Karvinou, na jejíž půdě dokázala vyhrát 3:1. I nadále tak pokračuje ve své dominanci napříč Fortuna ligou a po patnácti kolech je stále neporažená. Za úspěchy sešívaných z velké části stojí trenér Jindřich Trpišovský, který má nakročeno k tomu, aby se zapsal do slávistických kronik...