Tvrdá rána pro slovenský fotbal! MŠK Žilina je v likvidaci, propuštěno bylo 15 hráčů A-týmu

Bylo zřejmé, že pandemie nového typu koronaviru ekonomicky postihne fotbal. Nyní to natvrdo pociťuje slovenský fotbal, konkrétně pak celek MŠK Žilina. Sedminásobný mistr Slovenska a jeden z největších tamních klubů kvůli krizi končí v likvidaci. První s informací přišel na veřejnost slovenský deník Šport, následně klub informaci oficiálně potvrdil.

Zdroj: mskzilina.sk

„27. března 2020, to bylo v pátek, jediný akcionář společnosti MŠK Žilina, a.s. jako společnost PRETO spol. s.r.o., přijala rozhodnutí, které umožní zrušit společnost MŠK Žilina. Od tohoto data je společnost zrušená,“ nechal se slyšet hlavní likvidátor Rastislav Otruba.

Proč takto radikální krok? Dle oficiální zprávy klubu tvoří největší část nákladů mzdy pro hráče, přičemž klub chtěl s fotbalisty jednat o dočasném snížení platů a doufal v jejich pochopení situace a solidaritu. Jenže marně. „Lídři A-týmu oznámili, že za ně bude vyjednávat prezident Unie fotbalových profesionálů,“ stojí na webu MŠK Žiliny.

„Fotbalový klub MŠK Žilina to považuje v rámci férovosti a loajálnosti vůči klubu za absolutně nevhodné, neférové a v dané situaci pro budoucnost klubu možno až likvidační,“ zní stanovisko klubu. Propuštěno tak bylo hned 15 hráčů, kteří si budou moci od 1. dubna hledat nové působiště. Klub si také postěžoval, že hráči rozhodně díky výšce svých platů hladem trpět nemohli.

Jako prioritu pak MŠK Žilina považoval udržení svých talentů a mladých nadějí, čímž se koneckonců vyznačuje. A co bude následovat? „Právní analýza platné legislativy ukázala, že statut společnosti v likvidaci v ničem a nikde neomezuje výkon dosavadní činnosti, včetně pokračování v republikových a mezinárodních soutěží,“ zní také v oficiálním prohlášení.

Zřejmě se tak pouze jednalo o krok nutný k tomu, aby klub mohl po konci krize začít nanovo a nemělo by se jednat o úplný konec tradičního celku. Zajisté bylo potřeba minimalizovat výdaje a vzhledem k neochotě hráčů přistoupit na nižší mzdy pravděpodobně ani jiné řešení neexistovalo. Zajímavostí nicméně jest, že majitel klubu Jozef Antošík zástupcům slovenských médií nezvedal telefon.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Jestli pak ten rádoby sportovni ředitel Sparty T.Rosický s protekčnim bratřičkem na postu šef skauta jedou směr Žilina na osobní schuzky s hráči vhodných k posilení Sparty kor když budou zdarma jen za podpisový bonus ( 80-100 tis.€) ? 100% tam budou 1-2 daleko lepší fotbalisté než jsou Hanousek Frýdek Štětina Zahustel Kozák a dalši pruměráci v dresu Sparty !! Řekl bych že než se ti nýmandi ve Spartě rozhoupou tak je předeběhne Slavie Plzeň Slovan Bratislava či nějaké Polské kluby !

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Darida přispěl dvěma asistencemi k výhře Herthy na půdě Brém

Německá fotbalová Bundesliga tento víkend začala prvním kolem a hned v jednom ze sobotních zápasů proti sobě nastoupili tři čeští hráči.

Dokáže Sparta zdolat Zlín i po narušené přípravě?

Příprava Sparty na 4. kolo Fortuna ligy dostalo v pátek lehkou trhlinu. Dva pozitivní testy v klubu a páteční trénink byl okamžitě zrušen.

Další bomba v Barceloně! Koeman nepočítá se supertalentem, jenž měl být součástí přestavby

V Barceloně je po celé léto velice živo. Nejdříve prohraný souboj s úhlavním rivalem o ligový titul, poté totální zostuzení ve čtvrtfinále Ligy mistrů. Vyhazov trenéra Setiena, poté téměř odchod Messiho, který po velkých rozepřích s vedením nakonec zůstal.