Spojte se s námi


Fotbal

Turci neplní taktické povinnosti, na to je Slavia nachytá, tvrdí bývalý útočník se zkušenostmi z Turecka

Slavii čeká v rámci prvního kola vyřazovací fáze Evropské konferenční ligy Fenerbahce Istanbul. Co si o tureckém týmu myslí bývalý fotbalový útočník Zdeněk Šenkeřík, jenž má s tureckou ligou zkušenosti?

Publikováno

dne

Slavii čeká v rámci prvního kola vyřazovací fáze Evropské konferenční ligy Fenerbahce Istanbul. Co si o tureckém týmu myslí bývalý fotbalový útočník Zdeněk Šenkeřík, jenž má s tureckou ligou zkušenosti?

Ze skupiny evropských pohárů postoupily dva ze tří českých klubů. Slavia skončila druhá v Konferenční lize a v dalším kole ji čeká Fenerbahce Istanbul, Sparta skončila třetí v Evropské lize a pro jarní fázi Konferenční ligy jí los přisoudil Partizan Bělehrad. Nepostoupil pouze Jablonec.

Zatímco Sparta to v Srbsku zná a nemá s ním z posledních let nejlepší zkušenosti, pro Slavii je Turecko velká neznámá. Pod článkem sdíleném na našem Facebooku ohledně losu EKL se o Fenerbahce rozepsal Zdeněk Šenkeřík.

„Bohatá čtvrť v asijské části Istanbulu. Měl sem tu čest nastoupit proti Fenerbahce v dresu Malatyasporu.“

Šenkeřík mezi lety 2006 a 2007 působil v Malatyasporu. V první sezóně si ofenzivní univerzál zahrál i proti soupeři Slavie, v té druhé již ne, jelikož Malatyaspor sestoupil do druhé ligy, zatímco Fenerbahce hrálo evropské poháry.

Sám v několika rozhovorech přiznal, že tureckou ligu čas od času sleduje. Pravděpodobně nejen z důvodu, že zde působil, ale i proto, že tato soutěž končí rok co rok jinak. Nikoho nepřekvapí, když mistr z minulé sezóny skončí v té následující desátý.

Zároveň je o tureckých týmech známo, že se na zápasy většinou nepřipravují ve formě podrobné grafiky. Cíl bývá jasný, dát více gólů než soupeř. Právě takovýto tým by dle Šenkeříka sešívaným mohl sedět.

„Mužstvo je zranitelné zejména v plnění taktických povinností. Na tom je sešívání nachytají a postoupí. Svoji roli bude hrát, pokud bude umožněno bouřlivé prostředí,“ dodal Šenkeřík.

I fanoušci samozřejmě budou hrát roli. V Turecku se fotbaloví příznivci celoplošně řadí k evropskému stropu, na druhou stranu domácí odveta čeká Slavii a hrát rozhodující zápas před plnou tribunou

Sever může být obrovská výhoda. Z toho vyplývá, že oba dva týmy doufají zlepšení koronavirové situace v jejich zemích.

Zdroj: Facebook

Reklama

Oblíbené