Spojte se s námi


Fortuna liga

Trpišovský: Olayinku nahradit nejde. Chceme tři hráče a zbytek kádru udržet, u Lingra mám v hlavě odchod

Jindřich Trpišovský po posledním ligovém zápase trochu přiblížil médiím a fanouškům, jak by si představoval složení kádru na novou sezónu. A také to, že na odchod Ondřeje Lingra už se připravuje předem.

Publikováno

dne

Jindřich Trpišovský po posledním ligovém zápase trochu přiblížil médiím a fanouškům, jak by si představoval složení kádru na novou sezónu. A také to, že na odchod Ondřeje Lingra už se připravuje předem.

Sezóna Slavie se nedá považovat úplně za povedenou, ale také nikoliv za zpackanou. Sešívaní vyhráli pohár, nepostoupili však ze základní skupiny Konferenční ligy, v lize měli stejně bodů, lepší vzájemné zápasy i skóre než Sparta, ale kvůli pravidlu o prvním místě v nadstavbě skončili druzí.

Citelnou ztrátou je pro Slavii odchod Petera Olayinky, lídra, kapitána a nejlepšího střelce sešívaných v evropských pohárech v novodobé historii. „Skončil Peter Olayinka, což je pro mě i pro tým velká ztráta. Znamenal pro nás DNA Slavie a našeho herního stylu,“ povzdechl si na tiskové konferenci Trpišovský.

„Žádný druhý Olie na obzoru momentálně není. Chtěli jsme nové křídlo, které by mělo stejné vlastnosti jako on, ať už charakterově nebo fotbalovými kvalitami. Jeho ztráta bude velká, i kvůli jeho typologii klasického křídelníka po celé délce i šířce hřiště.

Je to o vyváženosti, málokdy se bavíme o hráči jako on, který má góly a hodně boduje, má ale zároveň lepší obrannou činnost než útočnou. Dalšího takového hráče hledáme tři roky, zatím se nám to ale nepovedlo a nikdo ani není na obzoru,“ smutnil Trpišovský.

Pokud se ale něco Slavii v uplynulé sezóně povedlo, pak jsou to tři posily. Václav Jurečka, Igoh Ogbu a Christos Zafeiris.

Jurečka přes trochu pomalejší start rozjel svou kanonádu, sezónu zakončil s 20 ligovými trefami a pokud se Jakub Řezníček netrefí proti Brnu, zůstane i nejlepším střelcem.

Příchody

Ogbu zpevnil sešívanou defenzivu a předváděl výborné výkony, stejně jako Zafeiris, kterého sice ke konci jara trápila zranění, ovšem naznačil velký potenciál. Jaké posily má Slavia vyhlédnuté na léto?

Kdyby nikdo neodešel, moc příchodů nebude. Samozřejmě usilujeme o hráče do ofenzivy, protože odchází Peter. Kdyby nikdo neodešel, byl by ve hře příchod dvou soubojových hráčů do ofenzivy a jednoho do defenzivy. To by pro nás byl ideální stav, kádr je jinak dobře postavený, jsme s ním spokojení. Chceme tedy tři hráče, zbytek se bude odvíjet od toho, jaké případné odchody během prázdnin a přípravy přijdou,“ uvedl Trpišovský.

Jedním hráčem je Mojmír Chytil, jehož příchod do Edenu už je takřka hotovou věcí. Druhého útočníka Slavia hledá, ráda by našla ještě jednoho stopera typově podobného Ogbuovi.

„Svým příchodem nám Igoh toho hodně vyřešil, i proto budeme usilovat o dalšího podobného hráče. Potřebujeme někoho, kdo by případně mohl Igoha zastoupit, nebo abychom jich tam měli více. Jedna z věcí, na kterou se chceme zaměřit, bude i to, že s námi do přípravy půjdou mladí hráči a navrátilci z hostování, Vlček z Pardubic nebo Konečný z B-týmu,“ odtajnil kouč Slavie.

Zároveň je však ve hře odchod Ondřeje Lingra, který údajně už dvakrát odmítl novou smlouvu a ta současná za rok končí. Hodně se hovoří o zájmu řeckého Panathinaikosu.

„Samozřejmě to musím mít v hlavě, už s ohledem na to, že odchází Peter. Kdyby odešli oba, bylo by to třicet procent gólů, to by byl velký zásah, podobně jako před rokem a půl v zimě, kdy odešel podhrotový a hrotový hráč. Linžimu končí smlouva, má ambice, chce zkusit zahraničí, proto to v hlavě musíme mít. Nemá v hlavě to, že by odešel za každou zahraniční nabídkou, pokud to ale bude klub, který by ho sportovně zaujal, tak se to stát může,“ zakončil Trpišovský.

Zdroj: SK Slavia Praha

Reklama

Fortuna liga

Friis: Máme velmi silný kádr. Každý hráč, který v něm je, má vysokou kvalitu. Proti Líšni nastoupíme ve velmi silné sestavě

Sparta po remízovém derby sehraje pohárový zápas v Líšni. Proti druholigovému týmu můžeme očekávat pozměněnou sestavu a dokonce i některé mladíky. Co před utkáním řekl asistent trenéra Lars Friis?

Publikováno

dne

Sparta po remízovém derby sehraje pohárový zápas v Líšni. Proti druholigovému týmu můžeme očekávat pozměněnou sestavu a dokonce i některé mladíky. Co před utkáním řekl asistent trenéra Lars Friis?

Pražská Sparta v neděli remizovala v Edenu a je tak v poměrně dobré náladě. Ještě před náročným domácím zápasem s Viktorií Plzeň ji ale čeká pohárový duel v Líšni.

Sparta prvně vyfasovala doma Viktorii Žižkov, avšak los se musel opakovat a byl z toho jeden z nejhorších možných výjezdů pro fanoušky. Sektor hostí má pouze 50 míst a navíc se hraje v nepříznivých 16 hodin.

Co od zápasu můžeme očekávat? Zcela jistě výrazně odlišnou sestavu, než jakou jsme viděli v Edenu. Sparta dá šanci méně vytíženým fotbalistů, přesto rozhodně nenasadí rezervu.

„Rozhodně nic nepodceníme a utkání bereme s veškerou vážností. Jsme si dobře vědomi, o co se v českém poháru hraje. Nejde jen o to, že chceme získat samotnou trofej. Je to ale také cesta do pohárové Evropy,“ řekl pro klubový web asistent Friis.

„Máme velmi silný kádr. Každý hráč, který v něm je, má vysokou kvalitu. Proti Líšni nastoupíme ve velmi silné sestavě. Pokud si třeba hráči tenhle článek přečtou, chci, aby z něj cítili, že jsou pro tým důležití, i když třeba v poslední době neměli na hřišti takovou minutáž. Jsme si dobře vědomi jejich kvalit,“ dodal.

Otázka padla i na to, zda dostanou premiérovou šanci někteří mladíci, kteří se ukazují například ve druholigové rezervě. Ostatně dva roky zpátky si proti Líšni odbyli debut Václav Sejk s Matějem Rynešem.

„Určitě to ve hře je. Máme před sebou ještě jeden trénink. Podle toho se rozhodneme, v jakém složení odcestujeme. Nemůžu tedy vyloučit, že někoho z mladších hráčů vezmeme na utkání s Líšní s sebou,“ zakončil Friis.

Mimo Líšně se Spartou se hrají i další zápasy MOL Cupu. Slavia jede do Kroměříže, Zápy doma přivítají Baník Ostrava a Jihlava změří síly s Hradcem Králové.

Zdroj: AC Sparta Praha

Pokračovat ve čtení

Fortuna liga

Duel dvou Slavií je unikát. Přípravu jsme nepodcenili, chceme postoupit, říká Köstl. Jmenoval i šetřené hráče

Slavia se ve středu utká ve 3. kole Mol Cupu s Hanáckou Slavií Kroměříž. Duel dvou Slavií je unikát, sešívaní už však jeden takový zápas zažili. Utkání s druholigovým soupeřem ale rozhodně nechtějí podcenit.

Publikováno

dne

Slavia se ve středu utká ve 3. kole Mol Cupu s Hanáckou Slavií Kroměříž. Duel dvou Slavií je unikát, sešívaní už však jeden takový zápas zažili. Utkání s druholigovým soupeřem ale rozhodně nechtějí podcenit.

Po nedělním derby už trochu opadají emoce, Slavia musí přepnout a soustředit se na pohárové utkání. Ve třetím kole Mol Cupu jede do Kroměříže, kde se utká s Hanáckou Slavií.

Duel dvou Slavií už sešívaní jednou zažili. V březnu 2021 narazili v osmifinále Mol Cupu na Slavii Karlovy Vary, kterou porazili 10:3.

„Je to hezké, derby dvou Slavií, je to takový unikát, že nás los vlastně podruhé svedl proti sobě. Jednoznačným cílem je postup, pro ten tam jedeme. S našimi ambicemi jiný cíl ani být nemůže. Na zápas se moc těšíme, údajně má být zase plno, bude to hezký zážitek pro lidi tam, pro slávisty z Moravy, kteří si na utkání najdou cestu třeba snáz, než aby jeli do Prahy,“ uvedl pro klubový web asistent trenéra Jaroslav Köstl.

Na první pohled by se mohlo zdát, že si Slavia jede do Kroměříže jen zahrát a zápasu nepřikládá příliš velkou váhu. Jenže realizační tým okolo Jindřicha Trpišovského si přípravu udělal poctivě.

„Příprava se oproti lize nelišila, stáhli jsme si zápasy Kroměříže od začátku ligy, drtivou většinu z nich jsme viděli. Poslední utkání na Dukle jsme viděli na vlastní oči. Příprava je standardní, nechceme nic podcenit, v posledních šesti letech jsme pohár čtyřikrát vyhráli. Chceme trofej zvednout znova, prostor na podcenění je nulový,“ dodává přesvědčeně kouč Slavie.

Co se týče zdravotního stavu kádru, pár hráčů zůstane doma, šanci by naopak mohli dostat hráči z mládeže.

„Petr Ševčík je stále mimo, stejně tak Jakub Hromada. Nějaké potíže má i Lukáš Provod, který zůstal v Praze. Chceme pošetřit i hráče, kteří toho odehráli v poslední době hodně, program je neúprosný, zápasů do konce podzimu je dost. Proto bereme hráče z mládeže a B-týmu, které jsme si vyhlédli a třeba také do zápasu zasáhnou,“ odtajnil Köstl.

Zdroj: SK Slavia Praha

Pokračovat ve čtení

Fortuna liga

Trenér Líšně: Z losu nadšený nejsem. Kluci jdou dnes do práce, jak máme Spartě konkurovat?

Opakovaný los Mol Cupu přisoudil Líšni mistrovskou Spartu. Brněnský klub tak čeká fotbalový svátek, ze kterého mají všichni v klubu radost. Až na trenéra Milana Valachoviče, který úplně štastný není.

Publikováno

dne

Opakovaný los Mol Cupu přisoudil Líšni mistrovskou Spartu. Brněnský klub tak čeká fotbalový svátek, ze kterého mají všichni v klubu radost. Až na trenéra Milana Valachoviče, který úplně štastný není.

Narazit na Spartu či Slavii si přeje každý menší klub, který nastupuje do Mol Cupu. Je to největší svátek fotbalu, kdy přijdou tisíce fanoušků, klub vydělá na několik měsíců dopředu a můžete se porovnat s největšími hvězdami českého fotbalu.

Líšni los tentokrát přisoudil pražskou Spartu, což se obecně klubu velice líbí, trenér Milan Valachovič má ale poměrně odlišný názor.

„Nechci znít hloupě, ale svátek je to spíš pro fanoušky a hráče. My trenéři se trochu bojíme. Sparta je mistr, hraje v pohodě, je v Evropě. Člověk si říká, kolik procent vůbec má na to, aby to zvládnul. Navíc nám to narušuje mikrocyklus, třeba v Olomouci byla spousta hráčů hlavami už proti Spartě, v kabině to znělo hodně. Hned o víkendu nás pak čeká Táborsko, nesmírně náročný soupeř. A kluky po Spartě budete velmi těžko motivovat,“ povzdychl si v rozhovoru pro e-fotbal Valachovič.

Je pravdou, že je vždy těžké se po pohárovém utkání s top soupeřem přepnout zpátky na „obyčejné“ ligové zápasy. Trenér se navíc bojí i toho, aby hráči nebyli vyšťavení už před zápasem.

„Nechci vypadat nabubřele, ale já osobně z toho opravdu nadšený nejsem. Samozřejmě s veškerým respektem k soupeři, všechny menší kluby nám ten los asi závidí. Pro lidi je to skvělé, i pro zdejší funkcionáře. Nic lepšího dostat nešlo. Ale až těsně před zápasem nám dojde, kdo před námi vlastně stojí.

Nechcete udělat ostudu, ale říkám si, kolikrát se to z deseti pokusů povede. Třeba dnes mi někteří kluci šli dopoledne do práce. Pavel Vandas chodí na hřišti se sekačkou, nachodí mraky kilometrů. Tak si říkám, jak jim máme konkurovat. Je to jako film Mystery Aljaška – amatéři proti New York Rangers,“ dodává trenér Líšně.

Sparta zřejmě v Líšni protočí sestavu, která po nedělním derby dozná několik změn. I tak má ale velkou sílu na to, aby si se skromným brněnským celkem poradila.

Líšeň se navíc netají ambicemi postupu do první ligy, v posledních dvou sezónách skončila vždy těsně za barážovými umístěními. Duel se Spartou tak pro ní může být zajímavým srovnáním.

Oba týmy se navíc neutkají poprvé. V 1/16 finále Mol Cupu je k sobě los přisoudil už v září roku 2021. Tehdy Sparta odvezla vítězství 3:0 po dvou brankách Drchala a jedné Mincheva.

Zdroj: e-fotbal

Pokračovat ve čtení

Bonusy na sázení

18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Oblíbené