Spojte se s námi


Fortuna liga

Trpišovský: Odvolaný gól? Byl tam faul na Matěje Juráska, pokud se to takovou dobu přezkoumává, tak by si toho měli všimnout

Slavia v Teplicích musela zkousnout pachuť remízy a nedokázala se dotáhnout na čelo ligy, na vedoucí Spartu ztrácí dva body. Na tiskové konferenci trenér Jindřich Trpišovský promluvil o neproměňování šancí i sporném momentu, kdy Slavii nebyl uznaný gól.

Publikováno

dne

Slavia v Teplicích musela skousnout pachuť remízy a nedokázala se dotáhnout na čelo ligy, na vedoucí Spartu ztrácí dva body. Na tiskové konferenci trenér Jindřich Trpišovský promluvil o neproměňování šancí i sporném momentu, kdy Slavii nebyl uznaný gól.

Slavia jela do Teplic s jasným cílem, avšak moc dobře si uvědomovala, že na Stínadlech padla Viktoria Plzeň a ztratila remízou dva body i konkurenční Sparta Praha.

Přesto na domácí tým nedokázala najít recept a nakonec domů odjíždí taktéž s pouhým bodem. Přitom výhra nebyla daleko, avšak trefa Matěje Juráska nebyla uznána kvůli ofsajdovému postavení.

To byl probírané dlouhé minuty a dokonce se zdálo, jako by VAR hledal cokoliv, aby něco našel. Nakonec není o ofsajdovém postavení pochyb, i když je toto rozhodnutí stále hojně kritizováno.

„Je těžké něco takového kousat. Dáte gól a po asi sedmi minutách je odvolaný. Já si myslím, že tam byl faul na Matěje Juráska, pokud se to takovou dobu přezkoumává, tak by si toho měli všimnout.

Do té ofsajdové pozice se navíc dostal právě kvůli tomu faulu, proto pokud tam ofsajd našli, měla se jako první řešit tahle situace,“ řekl na tiskové konferenci trenér Jindřich Trpišovský.

Oproti dřívějšku má Slavia problém se střílením branek, ačkoliv má opravdu velké množství útočníků. Z posledních pěti po sobě jdoucích zápasech vstřelila šest branek, oproti tomu Sparta proti silnějším soupeřům dokonce dvojnásobek.

„Myslím si, že si vypracováváme dost pozic, postupem času je ale na hřišti vždy méně místa a nám navíc chybí klid při řešení těch situací. V první půli jsme z levé i pravé strany měli spoustu pozic, od Masa i Doudise jsme měli spoustu centrů do vápna, neuhráli jsme ale ani první, ani druhé míče, které ve vápně zůstaly.

To byl problém i v posledních patnácti minutách, kdy se ve vápně poodrážela spousta míčů, my tam ale vždy byli druzí. Určitě to chtělo lepší řešení prvních situací, abychom dali rychlý gól a pak chodili do otevřenější obrany. Takhle pořád hrajete do deseti hráčů, za mě chyběla lepší práce v boxu a agresivita ve vápně,“ dodal trenér.

Ještě před reprezentační přestávkou Slavia doma vyzve v rámci Evropské ligy Sheriff Tiraspol a poté v lize pojede do Liberce, kde se taktéž nevyhrává zrovna snadno.

Zdroj: SK Slavia Praha

Reklama

Oblíbené