Spojte se s námi

Fortuna liga

Trpišovský odtajnil návrat Sinyana. Jeho rozehrávka na levém stoperu nám chybí. Kdy bude fit do zápasu?

Sheriff Sinyan byl dlouho vysněným hráčem realizačního týmu Jindřicha Trpišovského. Povedlo se jej udělat ale až v létě a to hlavně kvůli zdravotním problémům, které poslední dva roky měl. Teď už se pomalu blíží jeho návrat.

Publikováno

dne

Sheriff Sinyan byl dlouho vysněným hráčem realizačního týmu Jindřicha Trpišovského. Povedlo se jej udělat ale až v létě a to hlavně kvůli zdravotním problémům, které poslední dva roky měl. Teď už se pomalu blíží jeho návrat.

Sinyana si Trpišovský a spol. přáli už před několika lety. Vysoký, urostlý stoper s výbornou rozehrávkou a agresivitou v soubojích. Tak trochu nový Simon Deli či Michael Ngadeu.

Jenže Molde nabídky Slavie odmítalo a o prodeji klíčového hráče nechtělo ani slyšet. Jenže pak přišla malá tragédie, když kvůli zranění vypadl ze sestavy téměř na dva roky.

Toho využila Slavia a Sinyana jako volného hráče přivedla do Edenu. I s vědomím, že je aktuálně zraněný a k dispozici bude až za tři měsíce. Ty už uběhly, září je zde a Sinyan zatím není k dispozici. Jak to s ním vypadá?

„Poslední tři dny se připojil na přibližně 90 %, kluci na jeho stavu pracují dva a půl měsíce. Měl problém s achillovkou, měl tam zánět a zjednodušeně řečeno mu ztvrdla noha. To se z velké části podařilo odstranit, samozřejmě mu chybí zápasová a herní kondice. Ještě ho čeká nějaká práce, to, aby byl v plné zátěži, odhaduji ideálně na dva týdny,“ uvedl Trpišovský na tiskové konferenci.

Optimální scénář je, že nám bude k dispozici po repre pauze, jeho rozehrávka na pozici levého stopera nám hodně chybí. On je sice pravák, obě nohy ale používá stejně, dává nám to variantu, i když stopery, které hrají, musím pochválit. Jak Tomáš a Igoh, tak ve středu Taras s Vlčákem hráli velice dobře,“ dodal kouč Slavie.

Momentálně na pozici tří stoperů nastupuje Ogbu uprostřed, Masopust vpravo a Holeš vlevo. Jenže jeho rozehrávka přes nohu není ideální a lépe by se cítil na pravé straně. Sinyan by tak mohl být velkou posilou.

Slavii čeká ještě duel se Sheriffem Tiraspol, následně pojede do Liberce. Poté přijde na řadu reprezentační pauza. Po ní přivítají sešívaní doma Slovácko a pojedou do Říma. To už by mohl Sinyan naskočit.

Zdroj: SK Slavia Praha

Reklama

Oblíbené