Spojte se s námi


Fortuna liga

Trpišovský: Mladá Boleslav bude hrát o první čtyřku, mají perfektně poskládaný tým

Slavii čeká v neděli poslední ligový zápas roku 2023. Přivítá v něm Mladou Boleslav, která zažila slušný podzi, avšak poslední zápasy trochu ztratila formu.

Publikováno

dne

Slavii čeká v neděli poslední ligový zápas roku 2023. Přivítá v něm Mladou Boleslav, která zažila slušný podzi, avšak poslední zápasy trochu ztratila formu.

Začátek sezóny měla Mladá Boleslav skvělý. Porazila Jablonec i Karvinou, remizovala s Libercem a do zápasu se Slavií šla s velkým sebevědomím. Sice prohrála, ale nadále jela na dobré vlně, například Zlínu nasázela 9 branek, poté porazila mistrovskou Spartu.

V týmu je potenciál hrát vysoko, jenže výhra nad Spartou Středočechy možná trochu ukolébala. Od té doby totiž Mladá Boleslav z pěti zápasů vyhrála jediný a hned čtyři prohrála. Nestačila na Liberec v poháru ani v lize, prohrála i s Teplicemi a Plzní. Porazila pouze výsledkem 1:0 Pardubice.

I tak si na ní ale sešívaní musí dávat pozor, protože mladoboleslavští ukázali, že s pražskými S umí hrát. Spartu naprosto suveréně porazili 3:1, i Slavia se v Lokotrans Aréně dlouho trápila a udolala výhru jediným vlastňákem. Na jaře se zrodila remíza.

Aktuálně je tým Marka Kuliče sedmý, ovšem se zápasem k dobru. Pokud na Slavii vyhraje, poskočí na páté místo, přičemž se čtvrtou Viktorií jej bude dělit jen skóre a od třetího Slovácka tři body a zápas k dobru.

„Jsem rád, že se potvrzuje, co jsem říkal po prvním zápase, kdy jsme tam vyhráli 1:0. Myslím si, že budou hrát do konce o první čtyřku. Mají perfektně poskládaný tým, dobře to doplnili. Je to mužstvo, co se furt bude zlepšovat,“ uvedl pro klubový web Jindřich Trpišovský.

Derby se Spartou

Sešívaní mají v nohách 120 minut ze středy, kdy si zajistili postup do čtvrtfinále Mol Cupu přes Hradec Králové. Los jim přisoudil největšího rivala, pohárové derby v Edenu se odehraje na konci února.

„Každý domácí zápas je super, obzvlášť velký zápas. Pokud chceme být úspěšní, tak s nimi musíme hrát a porazit je. Pikantní je, že tam budou dvě derby za pár dní, tři roky zpátky to bylo podobné,“ vzpomíná kouč Slavie.

Zdroj: SK Slavia Praha

Reklama

Oblíbené