Trio Robertson, Maguire a Haaland mohlo přestoupit do Evertonu za pouhých 25 milionů liber! Co tehdy chybělo?

Ve světle výkonů posledních několika let (u obránců), v případě útočníka Haalanda posledních měsíců, to je pro Everton extrémní škoda. Trio hráčů světových kvalit mohlo oblékat modrý dres Toffees. Na čem transfery ztroskotaly?

Zdroj: Buzz.ie

Liverpoolský Everton se dnes mohl pyšnit údernou trojicí, chybělo málo, aby v minulosti podepsal stopera Maguira, levého beka Robertsona a útočníka Haalanda.

Tehdejší sportovní ředitel klubu Steve Walsh v rozsáhlém rozhovoru pro deník The Athletic hovořil o svém krátkém, pouze dvouletém působení u Toffees.

“V době, kdy jsem dělal pro Everton, tak jsem přišel k nejvyššímu vedení s nabídkou na přestup Andrewa Robertsona a Harryho Maguira. Oba tehdy hráli za Hull City, přestup by Everton vyšel na 20 milionů liber. Podporu jsem u vedení nenašel,” možná trošku zahořkle sděluje čtenářům Walsh.

“Měl jsem na stole připravený i přestup Jonnyho Evanse před tím, než odešel do Leicesteru. Opět jsem narazil u vedení na nezájem o něj. Dokonce jsem měl i připravený ‘deal’ pro Erlinga Haalanda, útočníka Salzburgu, měl jsem ho spolu s jeho otcem na stadionu, přestup by stál 4 miliony euro. Jak to dopadlo, asi tušíte,” pokračuje.

Steve Walsh působil během své funkcionářské kariéry i u Leicesteru City, kterému pomohl najít Jamieho Vardyho, Riyada Mahreze či N’Golo Kantého. Do klubu rozhodně nepřicházeli jako hvězdy, až v něm si vybudovali jméno, kterým se mohou pyšnit nyní.

Zodpovědné osoby ve vedení Evertonu, které přestupy zatrhly, se nyní možná občas probudí ze snu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..