Spojte se s námi


Fotbal

Tři velcí talenti, z nichž Ajax v blízké budoucnosti může získat stovky milionů. Kdo má největší potenciál?

O velké talenty v Ajaxu není nikdy nouze. To potvrzuje i současný tým Johnnyho Heitingy, který se aktuálně snaží dostat do vedení, jež v Eredivisie aktuálně drží Feyenoord, který má před svým velkým konkurentem náskok tří bodů. Jaké drahokamy má nizozemský kouč aktuálně ve svém kádru?

Publikováno

dne

O velké talenty v Ajaxu není nikdy nouze. To potvrzuje i současný tým Johnnyho Heitingy, který se aktuálně snaží dostat do vedení, jež v Eredivisie aktuálně drží Feyenoord, který má před svým velkým konkurentem náskok tří bodů. Jaké drahokamy má nizozemský kouč aktuálně ve svém kádru?

Brian Brobbey

21letý rodák z Amsterdamu je velmi silný útočník, který navíc dokáže skvěle využívat obě nohy. V této sezoně zaznamenal ve 22 ligových zápasech 11 branek a jeho současná hodnota je i díky tomu dle serveru Transfermarkt 14 milionů eur.

Pro velký fotbal ho vychoval Ajax, který ho následně nechal odejít do RB Lipska, aby ho v létě 2022 vykoupil zpět za 16 milionů eur. Pakliže bude i nadále pokračovat ve svém vývoji, nizozemský celek ho jistě skvěle zpeněží.

Brobbey má však ještě dost času na svůj vývoj v jedné z nejlepších akademií na světě. Jeho kvalita by se ale měla plně projevit už v příští sezoně!

Mohammed Kudus

Ghanský univerzál je jedním z nejzajímavějších hráčů, dle mého názoru dokonce vůbec nejzajímavějším, z Ajaxu, což dokazují i jeho statistiky. V této sezoně již ve 33 zápasech nastřílel 16 gólů a u dalších 4 asistoval.

Skvěle se mu daří především v poslední době, když v 6 ligových duelech nastřílel 4 branky. I jeho výkony stojí za velkým zlepšením Ajaxu v poslední době.

Ve svých 22 letech už navíc odehrál za národní tým Ghany 21 zápasů, ve kterých si připsal 7 branek. Velmi bedlivě ho sleduje především Erik ten Hag, který by si dle několika anglických médií tohoto hbitého ofenzivního hráče rád přivedl do Manchesteru United. A dost možná už toto léto.

Jeho hodnota je aktuálně 20 milionů eur, ale případná přestupová částka bude rozhodně mnohem vyšší.

Jurrien Timber

21letý stoper je jednoznačně tím nejcennějším hráčem, kterého má trenér Johnny Heitinga ve svém týmu. Bez něho už si obranu Ajaxu snad ani nelze představit. 14 startů už si připsal i v nizozemském národním týmu.

Timber má všechny atributy moderního stopera a už v létě o něj zřejmě bude velký zájem. I tady se podle dostupných informací bude velmi angažovat Manchester United, hádat můžete kvůli komu…

Timber má v Ajaxu smlouvu do roku 2025, ve hře tak budou dvě věci – nová smlouva nebo odchod. Zda se nakonec šikovný obránce rozhodne dále rozvíjet v nizozemském celku či odejít není jasné, co ale takřka jasné je, že pokud se rozhodne změnit dres, bude to největší letní prodej Ajaxu.

Zdroj: Ajax, Transfermarkt, Goal

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.