Spojte se s námi


Chance Liga

Trenérský vzor Köstla: Přehlížená hvězda Premier League, známá i pro své emoce

Když se řekne trenérský vzor, mnozí řeknou Jurgen Klopp či Pepp Guardiola. Slávistický trenérský štáb je ale z velké části tvořen milovníky taktiky, proto z úst Jaroslava Köstla tolik nepřekvapilo jméno Roberta de Zerbiho.

Publikováno

dne

Když se řekne trenérský vzor, mnozí řeknou Jurgen Klopp či Pepp Guardiola. Slávistický trenérský štáb je ale z velké části tvořen milovníky taktiky, proto z úst Jaroslava Köstla tolik nepřekvapilo jméno Roberta de Zerbiho.

Jaroslav Köstl je možná občas nenápadnou každopádně ale důležitou součástí trenérského štábu Jindřicha Trpišovského. Jdou za ním úspěchy Slavie, i ty předcházející se Slovanem Liberec.

Ve Slavii dává Trpišovský Köstlovi čím dál větší roli. Zatímco dříve stál v prostoru pro trenéry výhradně hlavní kouč, nyní se k přímému předávání instrukcí hráčům dostává Köstl na podobně dlouhé intervaly.

Možná tak trochu Trpišovský připravuje svého učně na samostatnou trenérskou kariéru. Zatímco u Zdeňka Houšteckého si to těžko představit, sám Köstl přiznal, že ho pozice hlavního kouče do budoucna láká.

Dokud má ale Trpišovský platný kontrakt ve Slavii, odejde jen těžko. Když každopádně v podcastu Livesport Daily mluvil o trenérském vzoru, překvapivě vytáhl jméno Roberta de Zerbiho.

„Roberto de Zerbi daleko před Brightonem. Sledoval jsem ho v Sassuolu i v Šachťaru,“ řekl Köstl.

De Zerbi měl výrazný podíl na vzestupu Sassuola v minulých letech. Dostal je do horní poloviny tabulky, z Domenica Berardiho udělal stabilního člena italské reprezentace. Poté se vydal do Šachťaru.

Skvělá rozehrávka

„Mluvil jsem o tom s Maksem Talovjerovem, který je velký kamarád Mudryka. Toho měl v Šachťaru, tak jsem se vyptával. Inspiruje mě hlavně, co se týká výstavby hry a podobně,“ pokračoval Köstl.

Kvalita de Zerbiho se ukazuje primárně nyní v Brightonu. Loni ho přebíral po výborném angažmá Grahama Pottera, který dostal během podzimní části sezóny nabídku z Chelsea. Zatímco Potter ani nedotrénoval sezónu, de Zerbi ukopal Evropskou ligu.

De Zerbi je primárně vyzdvihován pro riskantní a zároveň účinnou rozehrávku již od brankáře. Kombinace Seagulls jsou pohledné a propracované, i když samozřejmě ne vždy vyjdou. A když to nešlape, sáhne de Zerbi pro svou emoční stránku. Ta ho mimo jiného stála několik žlutých karet.

Zdroj: Livesport Daily

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.