Spojte se s námi

Fotbal

Trenér Šilhavý pod palbou! V nominaci opět jeho oblíbenci, chybí naopak několik hráčů se skvělou formou

Dalo by se polemizovat o tom, jak kvalitní v poslední době jsou nominace českého reprezentačního kouče Jaroslava Šilhavého. Proti Albánii a Faerským ostrovům tomu nebude jinak.

Publikováno

dne

Dalo by se polemizovat o tom, jak kvalitní v poslední době jsou nominace českého reprezentačního kouče Jaroslava Šilhavého. Proti Albánii a Faerským ostrovům tomu nebude jinak.

Kvalifikační vřava je opět tady, trenér Šilhavý se rozhodl, jak u něj bývá častým zvykem, vyhnout se experimentům a vsadit na své již osvědčené koně. Je toto ovšem ta správná cesta?

Konzervativní kouč s sebou na Albánii a Faerské ostrovy znovu bere i hráče, kterým se v poslední době v národním dresu moc nedaří nebo kteří neprožívají nejpovedenější období ve svých klubech.

V nominaci naopak chybí třeba klíčový stoper Sparty Praha Filip Panák, který prožívá nejlepší sezonu kariéry. U něj se to ale ještě částečně nejspíš dá omluvit náchylností ke zraněním.

Proč ale nejede kupříkladu Lukáš Kalvach, opora plzeňské Viktorie, je ovšem záhadou. Také on prožívá skvělý ročník a v Plzni válí, reprezentací je přitom podobně jako Panák již ozkoušený.

Jurečka, Stronati, Brabec aneb Šilhavý si drží své koně

Další jména, která v nominaci chybí, i když by se o nich určitě uvažovat dalo? Tak třeba další dva klíčoví muži plzeňské Viktorky, stoper Robin Hranáč a ofenzivní záložník Pavel Šulc.

Skvěle pak hraje třeba i Matěj Ryneš, levý obránce Sparty Praha, nebo další plzeňský fotbalista Pavel Bucha, záložník s možná až nečeskou fotbalovostí a smyslem pro detail.

V nominaci naopak najdete Václava Jurečku, který se v útoku pražské Slavie vyloženě trápí, nevýrazné stopery Jakuba Brabce s Patriziem Stronatim či dalšího slávistu bez formy Davida Douděru.

Nabízí se dvě otázky. Nezlomí si Šilhavý svým přehnaným konzervatismem vaz? A neměl by reprezentaci vést trenér, který se nebojí občas trochu zariskovat a dát šanci i méně prověřeným borcům hrajícím v životní formě?

Zdroj: Česká fotbalová reprezentace

Reklama

Oblíbené