Živé výsledky
  • COR
    COR
    PAL
    PAL
  • CLB
    CLB
    NYC
    NYC
  • MIA
    MIA
    CHI
    CHI
  • PHI
    PHI
    NYR
    NYR
  • CIN
    CIN
    Van
    Van
  • NER
    NER
    TOR
    TOR
  • CLT
    CLT
    ATL
    ATL
  • INT
    INT
    CRU
    CRU
  • SAO
    SAO
    CAP
    CAP
  • CHA
    CHA
    FLA
    FLA
  • SKC
    SKC
    MIN
    MIN
  • HOU
    HOU
    DCU
    DCU
  • NSH
    NSH
    MTL
    MTL
  • AUS
    AUS
    SEA
    SEA
  • COL
    COL
    DIE
    DIE
  • LAF
    LAF
    RSL
    RSL
  • POR
    POR
    DAL
    DAL
  • SJE
    SJE
    ORL
    ORL
  • LAG
    LAG
    STL
    STL
  • MAL
    MAL
    HIB
    HIB

Trenér Sigmy Janotka: Zranění Klimenta? Je to ztráta nejen pro Sigmu a celou ligu, ale i pro reprezentaci

Trenér Sigmy Janotka: Zranění Klimenta? Je to ztráta nejen pro Sigmu a celou ligu, ale i pro reprezentaci
Foto: SK Sigma Olomouc

Jan Kliment přišel v létě do olomoucké Sigmy a okamžitě se stal jejím lídrem. Na startu sezony střílel jeden gól za druhým a vybojoval si tím místo v reprezentaci. Do té ale v aktuální sezoně už nenaskočí, kvůli zranění bude více než půl roku mimo. Trenér Tomáš Janotka promluvil o zklamání.

  • Jan Kliment už do této sezony nezasáhne
  • Důvodem je vážné zranění
  • Trenér Janotka promluvil o jeho absenci

Jan Kliment po konci smlouvy ve Viktorii Plzeň zamířil do Sigmy Olomouc. Jeho cílem bylo pravidelně nastupovat a ukázat, že je stále jedním z nejlepších ligových útočníků. A hned v prvním kole své kvality prokázal, když se dvakrát trefil do sítě Českých Budějovic. Sigma tam vyhrála 2:0 a o nejlepším hráči zápasu nebylo pochyb.

Svůj další gól přidal ve třetím zápase s Teplicemi a opět byl velmi důležitý. Poté dvakrát skóroval doma s Mladou Boleslaví a stejně tak i s Baníkem a najednou byl horkým kandidátem na nejlepšího střelce ligy. Dvakrát se pak trefil ještě do sítě pražské Dukly, nechal si dát ale čtvrtou žlutou kartu a na Spartě nastoupit nemohl.

Sigmě to nakonec nevadilo, vyhrála i bez něj a Kliment se po návratu dvakrát trefil v poháru proti Bzenci. V dalším ligovém utkání ale odešel předčasně do sprch po červené kartě a Sigma doma padla s Bohemians. Další tři ligová kola nemohl hrát, zato ale nastoupil v reprezentaci proti Ukrajině.

Janotka o Klimentovi

Po svém návratu na hřiště skóroval proti Karviné a Slovácku, nicméně tento zápas byl pro něj téměř jistě posledním v sezoně. Kliment se zranil a i když byl proti Teplicím na lavičce, potvrdilo se nejhorší. „Zdravotní stav Honzy Klimenta byl už před zápasem v Teplicích hodně na hraně.

Odjel s námi, start v utkání byl padesát na padesát. V sobotu dopoledne jsme se rozhodli, že nebudeme riskovat jeho zdravotní stav, který není optimální,“ řekl na tiskové konferenci trenér Sigmy Tomáš Janotka.

„Vyšetření ukázalo, že bylo správné rozhodnutí ho nenasadit do zápasu. Bohužel ale také ukázalo, že nebude moct nastoupit ani ve středečním, ani v dalších podzimních utkáních,“ dodal s tím, že se jedná o kotník, který Klimenta nepustí do hry.

„Chybět nám bude hráč, který se dostal do reprezentační formy. Hráč, který dokázal být rozdílový z hlediska své kvality na hřišti i rozdílový v rámci zápasů. Jeho góly byly vítězné a přinášely nám bodový zisk. Je to ztráta nejen pro Sigmu a celou ligu, ale i pro reprezentaci,“ zakončil Janotka.

Zdroj: SK Sigma Olomouc, iSport

Diskuse

Mohlo by vás zajímat

Nečekaný zvrat? Případ Chorý může vyřešit majitel Sparty Křetínský

Nečekaný zvrat? Případ Chorý může vyřešit majitel Sparty Křetínský

Sparta odhalila ceny lístků na Lyon. Fanoušci jsou v údivu: Chcete vydělat na posily?

Sparta odhalila ceny lístků na Lyon. Fanoušci jsou v údivu: Chcete vydělat na posily?

Zvrat na Letné! Sparta po nepovedené přípravě jedná, z Polska chce přivést gólové monstrum

Zvrat na Letné! Sparta po nepovedené přípravě jedná, z Polska chce přivést gólové monstrum

Erik Prekop proti světovým obráncům. Fanoušci v Polsku jsou plní smíšených pocitů

Erik Prekop proti světovým obráncům. Fanoušci v Polsku jsou plní smíšených pocitů

Proč neklapl trvalý návrat Vorlického do Brna? Vedení Zbrojovky prolomilo mlčení

Proč neklapl trvalý návrat Vorlického do Brna? Vedení Zbrojovky prolomilo mlčení