Spojte se s námi


Fotbal

Trenér Portugalska Martínez: Češi byli tvrdí a důrazní. Statistiky hovoří jasně, ovládli jsme nervy a ukázali charakter

Portugalsko zvládlo úvodní zápas fotbalového mistrovství Evropy. Jeden z kandidátů na výhru turnaje zdolal Čechy 2:1 a i když se natrápil, není pochyb o tom, že si výhru zasloužil. Trenér Roberto Martínez po zápase chválil svůj tým a promluvil i o soupeři.

Publikováno

dne

Portugalsko zvládlo úvodní zápas fotbalového mistrovství Evropy. Jeden z kandidátů na výhru turnaje zdolal Čechy 2:1 a i když se natrápil, není pochyb o tom, že si výhru zasloužil. Trenér Roberto Martínez po zápase chválil svůj tým a promluvil i o soupeři.

500Kč zdarma s promo kódem: BIGPROMOCZ

dalších 3000Kč za vklad + free spiny

VYUŽÍT PROMO KÓD
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Čeští fanoušci si museli na zápas svého týmu počkat do nejpozdější možné doby. Tým trenéra Ivana Haška se rozhodl hrát defenzivněji a pokoušet se z protiútoků o gól. První hodina hry ale pro oko českého fanouška nebyla vůbec hezká.

V závěrečné půlhodině jsme ale sledovali krásný fotbal. Češi se dostali do vedení v 62. minutě díky krásné trefě Lukáše Provoda, ale Portugalci poté vyrovnali po vlastní trefě Robina Hranáče.

Ten si smůlu po zbytek turnaje vybral i v samotném závěru, kdy po teči spoluhráče Tomáše Holeše nachystal míč soupeři a Francisco Conceicao rozhodl o výhře Portugalska 2:1.

„Nečekali jsme snadný zápas. Hráli jsme proti bojovnému Česku, byli velmi tvrdí a hráli důrazně. Měli jednu střelu na branku a dali gól. Byla to také zkouška charakteru.

Když se podíváte na statistiky, 70 % držení míče, 13 rohů, vidíte spoustu dobré práce. Kkdyž jsme prohrávali 0:1, museli jsme ovládnout nervy a myslím, že charakter, který jsme dnes ukázali, byl neuvěřitelný,“ řekl na tiskové konferenci trenér Roberto Martínez.

Ten byl s výkonem svého týmu spokojený a tři body výrazně napomohly k tomu, že jsou Portugalci blízko postupu ze skupiny. Stačí jim k tomu v podstatě bod proti Turecku či Gruzii.

„Vyhráli jsme zápas. Musíme si vážit toho, co jsme udělali dobře. Bránili jsme velmi, velmi dobře. Když Česku nedovolíte žádný roh a jen jednu střelu na branku, myslím, že se dá říct, že máme na čem stavět,“ dodal trenér Portugalska.

Portugalci nyní vyzvou Turecko, zatímco Češi potřebují porazit Gruzii. V posledním utkání vyzve Česko Turecko a Portugalsko Gruzínce, kteří se s Turky prali, ale nakonec nezískali ani bod.

Zdroj: UEFA

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.