Trenér Csaplár si v sobotu pustil pusu na špacír, o 2 dny později už není koučem Zlína

Josef Csaplár patří k zavedeným jménům na české fotbalové scéně, naposledy vedl zlínský Fastav. V klubu se mu ale nedařilo a byť mu nelze upřít snahu, jeho setrvání na lavičce by mohlo skončit sestupovými trably. Vedení se tak rozhodlo jej odvolat z pozice hlavního trenéra.

Zdroj: www.fcfastavzlin.cz

Bilance zlínského mančaftu je nelichotivá. 12 odehraných zápasů, 10 získaných bodů, skóre negativní -12. Jen třikrát se trenér Csaplár radoval z výhry, jednou remizoval, osmkrát se musel spokojit s prohrou.

Naposledy na hřišti Baníku Ostrava, kde Fastav padl poměrem 0:4. Hned po zápase se Josef Csaplár musel zodpovídat novinářům, zda cítí tlak ve funkci: “Mě se na to ptali mockrát v životě, ale to nemůžu ovlivnit. Největší tlak si na sebe vytvářím já sám. Kdybych o tomhle začal připouštět nebo přemýšlet, byla by to největší chyba.”

Zároveň se poněkud tajemně vyjádřil ohledně zázemí klubu: “Dělal jsem analýzu a ve Zlíně jsou daleko hlubší problémy. Viděl jsem čísla za posledních pět let. Obávám se, že i kdybych odešel, problémy zůstanou. Není to o Csaplárovi, já to nemůžu vyřešit. Je to na vedení.“

A vedení se rozhodlo, že trenéra ve své funkci již déle držet nebude, vždyť klub spadl téměř na samotné dno – od posledního místa, kde se krčí SFC Opava, jej dělí 3 body.

Majitel klubu Zdeněk Červenka, který je znám svým pragmatickým způsobem, si nejspíše udělal svou osobní analýzu, ze které vyplynulo, že se bude lepší s Josefem Csaplárem rozloučit.

A to mu dal velké pravomoci – Csaplár si přivedl oblíbence Fantiše a Maška, v poslední reprezentační pauze mužstvo ještě posílilo o Wágnera a Folprechta. Kromě toho navíc byly vyslyšeny jeho prosby o investování do moderní technologie, která měla pomoci s taktikou a analýzou mnoha fotbalových prvků.

Další dny už u kormidla Fastavu nepřidá. Jako v případě předčasného odchodu předchůdce Csaplára, Slováka Pivarníka, jej nahrazuje dosavadní asistent Jan Kameník. Zda dočasně či natrvalo, to ukážou až další týdny.

1 komentář

  1. Ten pán vidí problémy všude jinde než na sobě a není to poprvé.Ten kdo toho moc neumí ani moc nenaučí

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..