La Liga

Trápení Realu nekončí. Madridský klub na domácím stadionu tragicky vyhořel

V posledním kole La Ligy se událo derby Realů. Na Santiago Bernabéu změřili své síly Madrid s Betisem. Člověk by si řekl, že v závěrečném kole budou hráči bez stresu, většinou již o nic nejde. To ale nemůžeme říci o madridských válečnících. Ti bojovali o něco víc, než o titul. O věrnost svých fanoušků.

Bílý balet naskočil do zápasu jako drak. Do první šance se dostal Marcelo, jenž si na hranici vápna zpracoval míč a vypálil na bránu. Jeho pokus však smolně míjí pravou tyčku.

Hned z dalšího útoku zahrozili hosté. Španělský stoper Marc Bartra se zpoza vápna pokusil o střelu. Jeho projektil mířil pod víko. Keylor Navas, jenž se s Courtoisem pere o místo jedničky, předvedl famózní zákrok, kterým zachránil čisté konto.

Ve 34. minutě naprosto selhal doposud skvělý střelec Karim Benzema. Sám před prázdnou bránou po odrazu nastřelil pravou tyčku. Zabořená hlava do dlaní mluví za vše. Toto by se takovému hráči stávat nemělo.

Po první půlce upaloval sám na Paula Lopeze Junior Vinicius. Jeho střelu po zemi do levého dolního rohu reprezentační brankář Španělska s přehledem vykryl.

Diváci na Bernebéu se poprvé dočkali branky v 61. minutě, avšak pro většinu do špatné sítě. K míči se ve vápně dostal Loren. Nečekal ani minutku a vystřelil na Navase. Jeho pokus měl takovou razanci, se kterou si ani Kostarický brankář nevěděl rady. 1:0 pro Betis.

O pár minut po první brance vstřelili hráči Betisu další. Bývalý hráč Madridu Jese vystřelil po přihrávce z první a svojí dělovou ránou bez problémů překonal Keylora Navase.

Hráči Realu Madrid nepředvádí přesvědčivé výkony. Naštěstí pro ně je již konec sezóny, teď by měli posílit a psychicky i fyzicky se připravit na další ročník.

Klikněte pro komentář

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

La Liga

Messi zpátky v hlavní skupině, Suárez a Dembélé si zrušili volný den a premiéra pro Fatiho – i takové byly poslední tréninky Barcelony

Uplynulý pracovní týden byl nabitý co se tréninkových jednotek v katalánské metropoli týče, a tak si nyní uděláme menší souhrn. Tou největší zprávou je návrat Lionela Messiho do hlavní skupiny po doléčení zranění a první pozvánka mezi dospělé pro perlu Juvenilu, Ansua Fatiho.

Uprostřed týdne měli barcelonští fotbalisté naplánovanou dvojí jednotku, která měla speciálního hosta v podobě nedávno vyměněné hvězdy NBA, Chrise Paula. Basketbalista – nově ve službách Oklahomy City Thunder – se setkal s Gerardem Piquém, Antoinem Griezmannem, Samuelem Umtitim, Ivanem Rakitičem, Sergiem Busquetsem a Sergim Robertem, kteří jsou velkými fanoušky tohoto sportu.

A na oplátku jim bývalý hráč New Orleans Hornets, Los Angeles Clippers a Houston Rockets drží palce i ze zámoří. „Sleduji tým a i když prohráli první kolo v lize, jsem si jistý, že v neděli proti Betisu zvítězí,“ pravil čtyřiatřicetiletý hráč působí na postu rozehrávače pro Barca TV, než jej Griezmann vyzval chytit penaltu. Nakonec se radoval Francouz.

Ale k samotnému trénování – do hlavní skupiny se po jednodenní absenci vrátil Nélson Semedo a z béčka byli pozváni Iňaki Peňa, Carles Pérez a Abel Ruiz. První trénink s dospělými si pak odkroutil rodák z Guiney Bissau hrající za výběr do devatenácti let, Ansu Fati. Lionel Messi pak dopoledne cvičili ještě o samotě.

Odpoledne, kdy se k mladíkům přidal ještě obránce Juan „Chumi“ Brandáriz, už však pracoval s ostatními – znovu na hřišti č. 2. Hráči pak trénovali v kompletních domácích soupravách, jelikož před trénováním se podrobili stejně jako jejich ženské kolegyně oficiálnímu focení pro potřeby LaLigy.

Ve čtvrtek sice měli hráči volno, nicméně Ousmane Dembélé a Luis Suárez se i přesto objevili v klubovém zázemí a zacvičili si. Oba jsou zranění a mají tak svůj individuální plán zotavení. Za stejné účasti jako na prvním středečním trénování se pak v pátek uskutečnil předposlední cvičební blok se začátkem v 9:30 SELČ.

V jehož polovině musel odstoupit Rafinha Alcántara a to kvůli zažívacím potížím. Tečku za přípravami udělá dnešní podvečerní trénink, před nímž proběhne ještě tiskovka trenéra Ernesta Valverdeho (17:30 SELČ). Zápas pod hlavičkou 2. kola španělské nejvyšší soutěže pak začíná na Camp Nou zítra v 9 hodin večer.

La Liga

Vaclík udržel čisté konto a pomohl Seville k těsné výhře nad Granadou

Hráči Seville si ve 2. kole La Ligy poradili se soupeřem z Granady, kterého porazili těsně 1:0. Bezchybný výkon také předvedl český brankář Tomáš Vaclík, jenž svému týmu pomohl čistým kontem.

Hosté ze Seville byli od začátku zápasu aktivnější. První brankovou příležitost měl už v 6. minutě Diego Carlos, jenže hlavičkou poslal míč nad břevno. Další střelecké pokusy byly zblokovány domácí obranou, nebo mířily doprostřed branky.

A tak se osmělila domácí Granada. V 33. minutě si na centr do vápna naběhl Roberto Soldado a jen těsně minul levou tyč Vaclíkovy svatyně. Na druhé straně zahrozil Nolito, jenž přinutil Ruie Silvu k zákroku u pravé tyče.

Chvíli před odchodem do kabin ještě vypálil Escudero, ale když ani ten gólmana soupeře nepřekonal, šlo se do šaten za bezbrankového stavu.

I do druhé půle vstoupila aktivněji Sevilla a hned v 52. minutě byla za to odměněna úvodním gólem zápasu. Po zblokované střele de Jonga se k míči dostal Joan Jordán, jenž v dobré pozici zachoval chladnou hlavu a střelou do protipohybu překonal brankáře soupeře – 0:1.

Inkasovaná branka logicky nakopla Granadu k větší aktivitě směrem dopředu. Dobré bylo i střídání Machíse, jenž oživil hru domácích a hned se dostal do dvou dobrých šancí. Nejprve z voleje netrefil ideálně balón a pak z úhlu napřáhl ke střele, kterou Vaclík výborným zákrokem vyrazil na roh.

Sevilla si však zbytek zápasu zkušeně pohlídala a nepustila soupeře do žádné příležitosti na vyrovnání skóre. Ze zápasu s Granadou si tak odváží všechny tři body po výhře 1:0.

La Liga

Betis je posledním celkem, kterému se podařilo vyhrát na Camp Nou

V neděli večer napíše tečku za 2. kolem LaLigy Santander v sezoně 2019/2020 šlágr mezi domácí Barcelonou a Betisem. Andaluský celek je prozatím tím posledním, který dokázal na barcelonském hřišti vyhrát.

Psalo se datum 11. listopadu 2018 a na Camp Nou přijel Real Betis. Barca do té doby neprohrála před svými fanoušky 46 ligových kol a celek vedený Júniorem Firpem, jenž od té doby stihl přestoupit právě do Katalánska, byl nakonec konečně tím katem, který tuto šňůru přetrhl.

Výběr kouče Quiqueho Setiéna se prezentoval excelentním a útočně laděným fotbalem a to i přes kritiku, která se na něj kvůli nízké pozici v tabulce snášela. Verdiblancos doslova zazářili a domů se na stánek Benita Villamarína vraceli se třemi body za výsledek 4:3.

Porážku nezvrátil ani Lionel Messi, který byl zpátky po pěti zápasech kvůli zranění. V předchozím domácím zápase pod hlavičkou španělské nejvyšší soutěže přitom barcelonští roznesli úhlavního rivala z Madridu 5:1. Naštěstí toto klopýtnutí nemělo v konečném zúčtování žádný vliv.

Od té doby ještě přišla remíza 2:2 s Valencií, ale zbylé zápasy už skončily vítězně. S prázdnou odešli Villarreal, Celta Vigo (oba 2:0), Eibar (3:0), Leganés (3:1), Real Valladolid (1:0), Rayo (3:1), Espanyol (2:0), Atlético (2:0), Real Sociedad (2:1), Levante (1:0) a Getafe (2:0).