Spojte se s námi


Bundesliga

Tradice porazí každý trend! Německo slaví výhru Dortmundu nad „umělým“ Lipskem

Ve středu večer se ve finále německého poháru utkaly v Berlíně týmy Borussie Dortmund a RB Lipska. Z hlediska nezaujatého fanouška velmi atraktivní a zajímavý duel, ovšem v Německu byl duel vnímán trochu odlišně. Z výhry vestfálského celku se raduje nemalá část celého státu.

Publikováno

dne

Ve středu večer se ve finále německého poháru utkaly v Berlíně týmy Borussie Dortmund a RB Lipska. Z hlediska nezaujatého fanouška velmi atraktivní a zajímavý duel, ovšem v Německu byl duel vnímán trochu odlišně. Z výhry vestfálského celku se raduje nemalá část celého státu.

Zdroj: Sevilla FC

Finále DFB-Pokalu slibovalo skvělou podívanou. Utkaly se totiž týmy Dortmundu a Lipska, které patří k tomu nejlepšímu v Německu. Navíc obě mužstva preferují zcela jasně ofenzivní fotbal a tak se čekala gólová podívaná.

Trenéři obou celků navíc po sezoně v klubech končí, chtěli za sebou tedy zanechat odkaz. Nicméně zápas měl i jiný kontext. RB Lipsko je nejnenáviděnějším klubem v Německu, tudíž by se dalo mluvit o souboji Německo vs. Lipsko.

Už před zápasem na sociálních sítích kolovaly různé fórky na toto téma. A po zápase, v němž Borussia předvedla vynikající výkon a zcela zaslouženě si došla pro vítězství 4:1 a tedy i trofej, tomu nebylo jinak.

Jak na sociálních sítích Borussie Dortmund, tak RB Lipska se v komentářích objevovaly oslavné komentáře, nechyběly ale ani ty, které měly za cíl zesměšňovat „umělé“ Lipsko.

https://twitter.com/LocoXElrojo21/status/1392944069161242628

Nechyběly tedy fotografie, na nichž fanoušci na všech německých fotbalových stadionech protestují proti RB Lipsku. I rozšlápnuté plechovky Red Bullu se objevovaly velice často.

A co stálo v komentářích? „Tradice porazí každý trend. Borussia Dortmund nyní ochránila německý fotbal,“ radoval se pod příspěvkem vestfálského celku fanoušek Kolína nad Rýnem.

Dortmundu ovšem gratulovali také fanoušci Bayernu Mnichov, Werderu Brémy či Hamburku. Zkrátka fanoušci z celého Německa s jasným vzkazem: „V Lipsku je jen Lokomotive a Chemie, plechovky uznávat nebudeme.“

RB Lipsko tak stále nedokázalo získat jakékoliv sympatie německých fotbalových fanoušků. Právě naopak. Nikdo mu nepřeje zisk první větší trofeje, ani další pokračování v existenci.

„Ještě pár takových neúspěchů a RB Lipsko skončí. Je to jen marketingový produkt. Když nebude úspěšný, Red Bull ho opustí a bude po všem,“ přeje si pro změnu fanoušek Stuttgartu pod příspěvkem celku z Lipska.

V komentářích se dokonce místy objevovaly i vzkazy fanoušků Bayernu, že o jakékoliv posily z umělého Lipska nemají zájem a nechtějí ve svém týmu tedy Juliana Nagelsmanna či obránce Dayota Upamecana.

Nenávist vůči RB Lipsku je zkrátka myšlena v Německu vážně. Místy se stále objevují také negativní komentáře vůči Bayeru Leverkusen či Hoffenheimu, které se rovněž řadí mezi „umělé kluby“.

Zdroje: Twitter, Facebook | RB Lipsko, Borussia Dortmund

Reklama

Oblíbené