Spojte se s námi


Fotbal

Tottenham bude domovem NFL dlouhé roky! Co působení v Anglii pro americkou soutěž znamená?

Stadion Tottenhamu Hotspur se podle očekávání mnohých stane sídlem NFL ve Velké Británii. Americká soutěž svou volbu už oficiálně potvrdila a prohlásila domácí stánek Spurs za domov NFL ve Spojeném království.

Publikováno

dne

Stadion Tottenhamu Hotspur se podle očekávání mnohých stane sídlem NFL ve Velké Británii. Americká soutěž svou volbu už oficiálně potvrdila a prohlásila domácí stánek Spurs za domov NFL ve Spojeném království.

NFL v nedávném čase oficiálně oznámila, že stadion Tottenhamu Hotspur se bude domovem této soutěže ve Spojeném království.

Na tomto stadionu se tedy budou minimálně hrát dva zápasy ročně, přičemž dohoda mezi anglickým klubem a severoamerickou soutěží je platná do roku 2029.

Prvním stadionem, který poprvé hostil zápas NFL mimo americké území, bylo Wembley. Jak se ale zdá, vedení soutěže vidí větší potenciál právě ve stadionu Tottenhamu. Ten má totiž pro NFL vyhrazené i speciální šatny, mediální a lékařské zázemí a především uzpůsobené hřiště.

Na stadionu se zatím odehrálo šest zápasů, přičemž mezi roky 2019 až 2022 prošlo branami více než 120 tisíc diváků.

Pro Londýn je to navíc výhodné také ekonomicky, tato událost městu přispívá přibližně 300 miliony liber ročně. NFL tak navíc ukazuje, že je odhodlána k mezinárodnímu růstu. Velká Británie této soutěži otevírá dveře do Evropy.

NFL se do Londýna v letošním roce znovu vrátí, a to konkrétně prvního, osmého a patnáctého října. Nejprve se ve Wembley uskuteční zápas mezi Atlantou Falcons a Jacksonville Jaguars.

Další dva duely se odehrají už na stadionu Tottenhamu, když se spolu střetnou Jacksonville a Buffalo Bills, 15. října se mohou fanoušci těšit na utkání Baltimore Ravens proti Tennessee Titans.

Zdroj: NFL, Tottenham Hotspur

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.