Fortuna liga

Totální debakl Boleslavi, Viktoria Plzeň ji zničila 7:1! Má se Slavia obávat o titul?

Viktoria Plzeň si v minulém kole vyšlápla na Letné na domácí Spartu, v posledním květnovém kole ji doma čekala Mladá Boleslav. Odjezd ze Štruncových sadů bude pro Boleslav hodně pochmurný, utržila totiž pořádný debakl!

Zdroj: fcviktoria.cz

Vypadá to, že se první Slavia ještě musí pořádně ohlížet za svá záda! Její největší konkurent v boji o mistrovský titul, Viktoria Plzeň, totiž po pauze vynucené koronavirem hraje v neuvěřitelné formě!

Hned v prvním zápase ji čekal těžký zápas na pražské Letné, ten zvládla a odvezla si všechny body za výhru 2:1. O pár dní později již na trávník vyběhli plzeňští proti dalšímu soupeři, a to Mladé Boleslavi. S tou se pojí minulost jak brankáře Hrušky, tak záložníka Buchy. Dle výsledku ale ke svému bývalému zaměstnavateli moc shovívaví nebyli.

Mladá Boleslav si odváží jeden z největších debaklů v historii české fotbalové ligy, jako spráskaní psi odcházeli po finálním hvizdu z trávníku Doosan areny po výsledku 7:1!

V prvním poločase se prosadila Viktoria hned čtyřikrát, dvakrát se trefil Čermák, po jednom gólu si připsal Beauguel a Havel. Ani dvě změny v sestavě hned po pauze hostům nepomohly, už v 52. minutě dokonal svůj hattrick Čermák.

V 56. minutě se po 3 minutách na hřišti prosadil hrotový útočník Chorý, v tu dobu svítilo na tabuli tenisové skóre 6:0!

V 80. minutě na 7:0 upravil Mihálik, až v 84. minutě se prosadili hosté. Videorozhodčí potvrdil pokutový kop pro Boleslav, z hranice jedenácti metrů se trefil k tyči Jiří Klíma. Byla to však velmi, velmi lehká náplast na bolístku, kterou na hřišti aktuálně druhého týmu Fortuna:ligy boleslavští utrpěli.

Výjimečně silné výkony Plzně mohou otřást sebevědomím Slavie, která právě v Boleslavi bojovala až do poslední minuty o vítězství 1:0. Před začátkem zápasu v Edenu proti Jablonci měla Slavia pětibodový náskok na svého pronásledovatele. Formu mají však Guľovi borci nyní asi o něco lepší než ti Trpišovského.

Uvidíme, jak se soutěž v posledních kolech zamotá. Viktoria však ukazuje, že bude mít silný finiš!