Živé výsledky
  • SAU
    SAU
    URY
    URY
  • IRN
    IRN
    Nov
    Nov
  • FRA
    FRA
    SEN
    SEN
  • IRQ
    IRQ
    NOR
    NOR
  • ARG
    ARG
    DZA
    DZA
  • AUT
    AUT
    JOR
    JOR
  • PRT
    PRT
    COD
    COD
  • Ang
    Ang
    HRV
    HRV
  • GHA
    GHA
    PAN
    PAN
  • UZB
    UZB
    COL
    COL
  • Čes
    Čes
    ZAF
    ZAF
  • CHE
    CHE
    BIH
    BIH
  • CAN
    CAN
    QAT
    QAT
  • MEX
    MEX
    KOR
    KOR
  • USA
    USA
    AUS
    AUS
  • SCO
    SCO
    MAR
    MAR
  • BRA
    BRA
    HTI
    HTI
  • TUR
    TUR
    PRY
    PRY
  • NLD
    NLD
    SWE
    SWE
  • DEU
    DEU
    Pob
    Pob

Top 5 nejlépe placených slovenských fotbalistů: Nechybí bývalý Sparťan, kolik si vydělá Milan Škriniar?

Top 5 nejlépe placených slovenských fotbalistů: Nechybí bývalý Sparťan, kolik si vydělá Milan Škriniar?
Zdroj: Depositphotos

Slovenský fotbal nepatří mezi nejlepší na světě, ale i přesto najdeme v nejlepších evropských ligách jména našich soupeřů, kteří patří ke světovým týmům. V našem žebříčku jsme se podívali na pět nejlépe vydělávajících slovenských fotbalistů, mezi kterými nechybí Marek Hamšík nebo Milan Škriniar.

5. Marek Hamšík – 1,8 milionu eur

Marek Hamšík letos sice oslavil již své 35. narozeniny, ale i přesto stále aktivně hraje fotbal. Působí v turecké lize, kde hraje za Trabzonspor a vydělává si 1,8 milionu eur měsíčně, což v přepočtu vychází na 44,3 milionu korun.

Tento fotbalista si udělal velké jméno především v Itálii, kde se stal legendou Neapole. V Neapoli odehrál 520 zápasů, ve kterých vstřelil 121 branek. Dvakrát s tímto týmem slavil vítězství v italském poháru a jednou v superpoháru.

4. Albert Rusnák – 1,8 milionu eur

Albert Rusnák nemusí být pro české fanoušky známé jméno, i když se tento slovenský fotbalista narodil v České republice. V mládežnických týmech působil i v Manchesteru City, kde se však neprosadil do hlavního týmu.

Přes nizozemský Groningen, kde jednou vyhrál pohár, došel až do USA, kde čtyři roky hrál za Real Salt Lake. Od letošní sezóny působí v týmu Seattle Sounders, kde si měsíčně vydělá 1,8 milionu eur, což v přepočtu vychází na 44,3 milionu korun.

3. Martin Dúbravka – 2,3 milionu eur

Bývalý brankář Sparty Martin Dúbravka působil v Newcastleu United, kde chytal jako jednička. Klub však přivedl brankáře Nicka Popea a ze slovenského brankáře se stala dvojka. Zájem o něj projevil slavný Manchester United, kam odešel Dúbravka na hostování.

Přes Davida de Geu se do brány bude dostávat velmi těžko, ale zas tolik ho to mrzet nemusí. Pozice dvojky u rudých ďáblů mu měsíčně vynese 2,3 milionu eur, což v přepočtu na české koruny činí 56,6 milionu.

2. Stanislav Lobotka – 2,6 milionu eur

Opět tu máme neapolského záložníka, tentokrát se jedná o současného hráče v tomto týmu. Stanislav Lobotka působí v italské Neapoli již čtvrtou sezónou, nejedná se o záložníka, který by často střílel branky, ale i přesto jde o nepostradatelného hráče týmu.

Stanislav Lobotka pobírá 2,6 milionu eur měsíčně, což v přepočtu vychází na 64 milionů korun. Tento hráč, který měří pouhých 170 centimetrů působil například i v Dánsku a ve Španělsku.

1. Milan Škriniar – 5,6 milionu eur

Nejlépe placeným slovenským fotbalistou je Milan Škriniar, který hraje za Inter Milán. V tomto týmu působí již šestým rokem a postupně se vypracoval k základním kamenům mužstva a stal se jedním z nejlepších obránců v celé Serii A.

Za své služby dostává plat v hodnotě 5,6 milionu eur, což v přepočtu činí 138 milionů korun. S Interem si došel jednou pro vítězství v Serii A a v italském superpoháru. Jeho současná hodnota se odhaduje na 65 milionů eur.

Zdroj: TransferMarkt, iSport

Diskuse

Mohlo by vás zajímat

Divím se Schickovi, že s reprezentací furt jezdí, tvrdí ostře Rosický

Divím se Schickovi, že s reprezentací furt jezdí, tvrdí ostře Rosický

Polská invaze ve Slavii: Sešívaní prý dokončují podpisy hráčů z Ekstraklasy

Polská invaze ve Slavii: Sešívaní prý dokončují podpisy hráčů z Ekstraklasy

Slavia sleduje střelce z mistrovství světa. Stoper Rekik se trefil proti Švédům

Slavia sleduje střelce z mistrovství světa. Stoper Rekik se trefil proti Švédům

Pardubice dotáhly vysněnou posilu. Liberec na ní krásně vydělal

Pardubice dotáhly vysněnou posilu. Liberec na ní krásně vydělal

Slavia hlásí návrat odchovance. Jaká bude Hunalova budoucnost?

Slavia hlásí návrat odchovance. Jaká bude Hunalova budoucnost?