Spojte se s námi


Fotbal

TOP 10 nejžhavějších sportovkyň světa roku 2023!

Krása skloubená se dřinou a odříkáním. Jsou profesionálními sportovkyněmi, mohly by ale plnit přední stránky pánských časopisů. Podívejme se na oblíbenou kategorii, v nichž si představíme TOP 10 nejžhavějších sportovkyň světa roku 2023.

Publikováno

dne

Krása skloubená se dřinou a odříkáním. Jsou profesionálními sportovkyněmi, mohly by ale plnit přední stránky pánských časopisů. Podívejme se na oblíbenou kategorii, v nichž si představíme TOP 10 nejžhavějších sportovkyň světa roku 2023.

#10 – Simone Biles (gymnastika, USA)

Americká gymnastka je považována za jednu z nejlepších sportovkyň ve svém oboru v rámci celé historie. Čtyři zlaté medaile v rámci olympijských her, čtrnáctinásobná mistryně světa. A to vše v pouhých 26 letech!

#9 – Ana Maria Markovic (fotbal, Chorvatsko)

23letá kráska Ana Maria Markovic se s rodiči ve 12 letech přestěhovala do Švýcarska, kde se věnovala své lásce fotbalu. Ve Švýcarsku hraje za Grasshopper Zürich, díky skvělým výkonům ale byla povolána do chorvatské reprezentace, kde hájí barvy své rodné země.

#8 – Sydney Leroux (fotbal, USA)

Kanadsko-americká fotbalistka a máma dvou dětí momentálně hraje v zámořské National Women’s Soccer League za klub Angel City FC. V raných letech působila v reprezentačním výběru Kanady, později ale reprezentovala tým Spojených států amerických, s nímž získala zlatou medaili na olympiádě v Londýně a mistrovství světa konaném v její rodné Kanadě.

#7 – Yuliya Levchenko (atletika, Ukrajina)

Yuliya Levchenko je ukrajinská reprezentantka ve skoku do výšky. V roce 2014 získala zlatou medaili na olympijských hrách mládeže, o tři roky později pak skončila druhá na mistrovství světa konaném v Londýně, díky čemuž obdržela ocenění „Atlet Evropy“ v kategorii vycházejících hvězd.

#6 – Alica Schmidt (atletika, Německo)

Alica Schmidt je německá sprinterka, která začínala na drahách 200, 400 a 800 metrů, v roce 2018 pak závodila i na 400 metrů překážek. Byla součástí národního týmu Německa, který skončil druhý ve štafetě na 4 × 400 metrů na mistrovství Evropy v atletice do 20 let v roce 2017 a třetí ve stejné disciplíně na mistrovství Evropy v atletice do 23 let 2019. Dříve byla dokonce kondiční trenérkou bundesligového klubu Borussia Dortmund.

#5 – Khaddi Sagnia (atletika, Švédsko)

Žena mnoha sportovních talentů. Vyzkoušela si fotbal, basketbal, házenou a dokonce i taekwondo. Zamilovala si ale atletiku, konkrétně skok do dálky. V roce 2010 získala zlatou medaili v trojskoku na olympijských hrách mládeže. V rámci seniorských kategorií dosáhla největšího úspěchu na halovém mistrovství Evropy v roce 2021, kde dosáhla na bronzovou medaili ve skoku dalekém.

#4 – Dalia Kaddari (atletika, Itálie)

Dalia Kaddari je 22letá italská sprinterka. Dvojnásobná italská šampionka získala v pouhých sedmnácti letech stříbrnou medaili na olympijských hrách mládeže v běhu na 200 metrů. O tři roky později pak dosáhla na zlato na mistrovství Evropy do 23 let.

#3 – Paige VanZant (bojové sporty, USA)

Jako teenager hledala taneční klub, ale narazila na gym veterána UFC Kena Shamrocka. Začala tak trénovat bojové sporty a dostala se dokonce do nejslavnější MMA organizace světa UFC. V současnosti bojuje v boxu bez rukavic, účastní se wrestlingových turnajů a věnuje se modelingu.

#2 – Fátima Diame (atletika, Španělsko)

Fátima Diame je 26letá španělská atletka, která se narodila senegalským přistěhovalcům. V pouhých sedmnácti letech se stala halovou mistryní Španělska ve skoku dalekém, věnuje se taktéž trojskoku. Svou zemi pak reprezentovala před třemi lety na olympiádě v Tokiu.

#1 – Paige Spiranac (golf, USA)

Paige Spiranac je americká golfistka, která se narodila do rodiny chorvatského původu. Začínala s gymnastikou, ale zranění kolene ji přivedlo ke golfu. Paige je ženou mnoha talentů, když se věnuje mimo jiné podnikatelské činnosti a v zámoří se stala hvězdou sociálních sítí. I díky svým odvážným fotkám na zelených pažitech golfových hřišť se stává vítězkou našeho žebříčku.

Zdroj: Wikipedia, Instagram

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.