Spojte se s námi


Fotbal

Tomuhle týmu hodně věřím! Důvěry a kapitánské pásky si moc vážím, řekl Barák po Maltě a promluvil o Euru v Německu

Antonín Barák byl pro trenérský štáb českého národního týmu co do nominace na EURO 2024 poměrně jasnou záležitostí. V prvním přípravném duelu proti Maltě dokonce vedl svůj mančaft jako kapitán, už v páté minutě navíc otevřel gólový účet zápasu úspěšnou střelou z penalty.

Publikováno

dne

Antonín Barák byl pro trenérský štáb českého národního týmu co do nominace na EURO 2024 poměrně jasnou záležitostí. V prvním přípravném duelu proti Maltě dokonce vedl svůj mančaft jako kapitán, už v páté minutě navíc otevřel gólový účet zápasu úspěšnou střelou z penalty.

500Kč zdarma s promo kódem: BIGPROMOCZ

dalších 3000Kč za vklad + free spiny

VYUŽÍT PROMO KÓD
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Největší výhra české reprezentace nad Malťany v historii. Ještě nikdy v dějinách se nestalo, že by Češi národnímu výběru Malty nasázeli hned sedm branek.

To se ale v rámci prvního přípravného duelu směrem na EURO 2024 v rakouském Grödigu změnilo. A prvním hráčem, který tento gólostroj spustil, byl Antonín Barák. Už v páté minutě Steve Borg totiž ve vápně zahrál rukou a rozhodčí prakticky okamžitě ukázal na penaltový puntík.

Míč si pro exekuci pokutového kopu postavil Barák, jenž se následně nemýlil. Češi v prvním poločase přidali ještě jednu branku, kterou v závěrečných minutách obstaral Mojmír Chytil.

Pořádně si ovšem zastříleli v druhém dějství. Češi vstřelili dalších pět gólů a Maltu porazili vysoko 7:1. Třetí gól Česka vstřelil David Jurásek, poté se k němu v druhé půli přidali také Chytil, Ondřej Lingr, Matěj Jurásek a Václav Černý.

Barák navíc výhru svého týmu režíroval z pozice kapitána. Pásku na dresu nosil v reprezentaci úplně poprvé, přičemž jak na tiskové konferenci po zápase uvedl, velmi si této příležitosti váží. Dlouholetý kapitán Tomáš Souček totiž dostal volno.

Projevu důvěry si vážím, hodně týmu věřím, řekl Barák po zápase

„Je to projev nějaké důvěry, moc si jí vážím. Jsem celkově moc rád, jaká je v týmu atmosféra. Tohle je spíš druhořadá věc. Samozřejmě to zahřeje, ale je krásné vidět, jak tým od prvního dne funguje, jak se všichni těší na to, co nás čeká,“ řekl Barák na tiskové konferenci po zápase.

„Dneska není nikoho jednoduché porazit takovým rozdílem. Jsem moc rád za všechny kluky, odvedli skvělý výkon. Těm, co se povedla nějaká individuální akce nebo gól, to ještě přidá na sebevědomí. Mentalita, jaká se tady buduje, je hodně důležitá. Doufám, že pojedeme na Euro v hlavách dobře nastavení,“ věří rodák z Příbrami.

„Pro fanoušky a všechny, co nás sledují, je to pořád takové nečitelné. Za dva zápasy toho ani moc nenacvičíte. Je moc důležité, že atmosféra v týmu je skvělá, všichni kluci jsou připravení a kdokoli nastoupí do prvního, druhého, třetího zápasu, bude připravený. Jsem hodně pozitivně naladěný, hodně tomuhle týmu věřím. Nechci to zase přehánět, ale ambice máme, to je důležité,“ dodal Barák.

Zdroj: Česká fotbalová reprezentace, X

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.