Spojte se s námi


Fotbal

Tomáš Souček konečně umlčel kritické hlasy! Jak jeho West Ham vyzrál na Wolves a komu daroval svůj narozeninový gól?

West Ham United nezažívá lehké období. Moeysova mašina na body se v posledních týdnech začala zlehka zadrhávat a do toho přišlo skandální chování Kurta Zoumy, jenž šokoval veřejnost svým agresivním jednáním ke své kočce. Tentokrát však kladiváři u fanoušků zabodovali a velký podíl na vítězství 1:0 nese i Tomáš Souček.

Publikováno

dne

West Ham United nezažívá lehké období. Moeysova mašina na body se v posledních týdnech začala zlehka zadrhávat a do toho přišlo skandální chování Kurta Zoumy, jenž šokoval veřejnost svým agresivním jednáním ke své kočce. Tentokrát však kladiváři u fanoušků zabodovali a velký podíl na vítězství 1:0 nese i Tomáš Souček.

Cílem svěřenců Davida Moyese byla jednoznačně výhra a uhájení pozice, jenž West Hamu zajišťuje souboj o vysněnou Top 4. Na London Stadium však přicestovali hladoví vlci, jenž se chtějí prokousat alespoň mezi 6 nejlepších týmů Premier League.

Kladiváři před utkáním podpořili svého spoluhráče Andriye Yarmolenka, který z pochopitelných důvodů požádal Davida Moyese o volno, ten mu okamžitě vyhověl. Válka v jeho domovské Ukrajině ho velice zasáhla. Klub ho pochopitelně podpořil, hráči nastoupili k rozvičce ve speciální soupravě s Yarmolenkovým jménem a číslem.

V základní jedenáctce West Hamu chyběl Vladimír Coufal, ten se dává dohromady po operaci třísla. Kdo naopak nechyběl na hřiště, je hříšník Kurt Zouma. Ten však od incidentu se svojí kočkou hraje jako z partesu a patří k nejlepším hráčům kladivářů.

Během utkání si více gólových příležitostí vytvořili domácí. Wolves sice West Ham celkově přestříleli 14:13, ale první střela, co letěla mezi tři tyče, přišla až v 87. minutě zápasu. To, že domácí vyhráli zcela zaslouženě, potvrzuje i ukazatel xG (1,7:1) pro WHU.

Kladiváři zápas rozhodli v 59. minutě po pěkné týmové kombinaci, na jejímž konci bylo duo dvou nejvíce kritizovaných mužů posledních týdnů. Útočník Michail Antonio našel přesnou přihrávkou číhajícího Součka a ten natáhl svou dlouhou nohu a dopravil míč do branky. Hlasy kritiků jsou pryč!

Před týdnem se na jedné z největších fanouškovských stránek WHU dokonce objevil útočný tweet na adresu českého reprezentačního kapitána, který dle mnohých přesáhl meze veškerého respektu. „Pokud by Souček měřil 170 cm, tak by hrál League 2. (až čtvtou nejvyšší soutěž v Anglii)“ Kritické hlasy mířily i na hlavu forvarda West Hamu Michaila Antonia, který zažívá v poslední době střelecký útlum.

Komu věnoval Tomáš Souček gól? A jak si vedl dle statistických ukazatelů?

„Narozeninový gól nám přinesl důležitou výhru,“ tweetoval s radostí Tomáš Souček. Komu daroval vstřelený gól?

„Tenhle gól je asi nejlepší dárek, který jsem mohl dát fanouškům. Ale také pro mého dědu, který sem přijel poprvé. Podporuje mě od mého dětství, takže tenhle gól je pro něj,“ vzkázal pro klubový web.

Co se týká statistik, tak prestižní server WhoScored udělil Součkovi nejvyšší známku ze všech hráčů na hřišti (8,15). Během zápasu měl 35 dotyků s míčem, úspěšnost přihrávek měl přibližně na 73 %, vytvořil dvě klíčové přihrávky a dvakrát se dostal do zakončení.

Co se týká defenzivní činnosti, tak český středopolař zachytil čtyři přihrávky soupeře a zblokoval jednu střelu.

Zdroj: West Ham United, Tomáš Souček, WhoScored, The Analyst

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.