Reklama

Tomáš Souček je sedmým nejlepším hráčem na světě! Jak reaguje veřejnost?

V některých médiích zaznívají názory, že v letošní sezóně se českému středopolařovi ve West Hamu tolik nedaří. Ale metriky Sky Sports ukazují, že ve středně dlouhém období patří Tomáš Souček mezi světovou špičku. Kapitán české reprezentace je dle prestižní anglické sportovní stanice v podstatě sedmým nejlepším hráčem na světě!

Možná se ptáte, jak je to jen možné? Tuhle sezónu přece nedává tolik gólů. Ano, to je sice pravda, ale Tomáš Souček je pro tým neskutečně platným hráčem především v defenzivní činnosti a soustavně se zlepšuje ve hře s míčem.

Kdo Součka sleduje delší dobu, tak si dozajista musel všimnout, že se neskutečně zlepšil v rozehrávce a celkově v kvalitě přihrávek.

Data, co poskytl server Sky Sports, jsou doslova snová a pro český fotbal až nepředstavitelná. Vždyť český čahoun za sebou nechal Romela Lukaka, Harryho Kana nebo Cristiana Ronalda (12. místo)!

Data pochází ze středně dlouhého období, když měření začalo 1. října 2020. Další nejvýše postavení čeští hráči za toto období jsou Vladimír Coufal (121. místo) a Patrik Schick (227. místo).

Každopádně nelze úplně vyvrátit tvrzení některých médiích, že se Součkovi nedaří tolik jako předešlou sezónu. Dle statistického portálu WhoScored si sice drží krásný průměrný rating na zápas 6,87. Ale i metriky Sky Sports ukazují, že v měření od začátku sezóny 2021/2022 přidává Suk do výkonnostní tabulky méně bodů než dříve.

Naopak hodně bodů přidává v letošní sezóně útočník Patrik Schick, ten se od začátku nové sezóny (v krátkém období) vyšvihl na krásné 48. místo.

Reakce fotbalové veřejnosti

“Tak jo, chcete v týmu kohokoliv z trojlístku: Kane, Lukaku, Ronaldo a nebo Součka? Nic proti Sukovi, je to fajn a skromnej kluk, ale tohle je úplně mimo. Viděl jsem pár zápasů WHU a všechny poslední repre a rozhodně to není borec, který rozhoduje zápasy a táhne tým…”

“Asi mají metriku, která zvýhodňuje věci, ve kterých Tomáš exceluje, ale třeba ve vyhraných vzdušných soubojích je nejlepší v PL a možná i na světě. K tomu dal hromadu gólů, tak není divu, že ho to vynese vysoko.”

“Plus odebrané míče, vykrývání prostoru, bránění prostoru, posouvání těžiště…on je fakt na špici ve spoustě ukazatelů. Na svém postu patří k naprosté špičce.”

“Já si osobně myslím, že má v sobě vlastnosti lídra. Člověka, který dodá svému okolí klid. Což z velké části přispělo k tomu, jak si v minulé sezóně WHU vedl. Takového hráče v týmu chce každý. Skromnost, zápal, dřina, týmový duch, životní příběh a další.”

“To, jak je Suk cenný, poznáte až když o něj přijdete,” napsal fanoušek Slavie.

Zdroje: Sky Sports, WhoScored, Twitter

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. Souček za “nároďák” zatím nikdy dobře nezahrál. A přirovnávat ho k nejlepším fotbalistům světa je doslova srandovní.

 2. Souček má velký problém. Platí to o nároďáku (dlouhodobě) a nyní to platí i o WHU.
  Souček potřebuje hrát tak, že bude mít ve středu pole volný prostor a bude hrát řekněme pozici č. 8 tak, že bude hlavně jako box-to-box záložník. jenže Šilhavý ho staví na pozici 6 a chce, aby hrál před stopery. A bohužel letos ho tam zatáhl i Moyes a Rice hraje o něco výše. Tahle pozice na hřišti Součkovi nesedí, protože nemůže prodávat svoje největší přednosti. To, co má navíc, a co moc hráčů nemá, tedy kromě bránění i velkou produktivitu, nemá šanci plně uplatnit. Tohle velice dobře poznal Trpiš a díky tomu z něj udělal takhle dobrého hráče. Takhle ho i rok a půl používal Moyes a jak to šlapalo. Ale jestli to zůstane, jak to je nyní, Souček zůstane jen průměrným hráčem PL, do špičky se nedostane….

  Znovu říkám, velká škoda, hlavně pro něj osobně…

  • Čekal jsem, kdy se tu objeví někdo jako vy 🙁 I v nároďáku hraje dobře. Vzpomínám si na Nedvěda v jeho TOP letech. Taky se od něho očekávalo, že bude rozhodovat zápasy repre a on přitom hrál průměr. Dlužno dodat, že tehdá by se do TOP 100 hráčů Evropy dostalo určitě aspoň 5 Čechů, ale i tak. Podívejme se na Modriče – když jsem se na něj díval, tak jsem nevěřil, že někdo takový mohl být nejlepším fotbalistou Evropy. Rozhodují totiž maličkosti a matematický model je většinou nejpřesnější, a je spravedlivější než oko laika.

  • Viz komentář výše, jeho výkony ovlivňuje z velké části trenér.

   A jinak – Anglie ho živí, nároďák je zájmový kroužek. Připomínky tohoto typu jsou trapné, dej si facku. Místo toho urážení se raději nauč svůj rodný jazyk, úroveň tvého pravopisu je žalostná.

 3. Nebudu nic říkat ale Souček včera neuhrál nic byl tam zbytečně,stejně tak i Král a Barák.Kral přihrával protivníkům,včera jsme hráli na hovno

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené