Spojte se s námi


Chance Liga

Tomáš Pekhart se do české ligy nevrátí. Ostřílený kanonýr bude pokračovat v zahraničí, zvolil klub svého srdce

Tomáš Pekhart za sebou má další sezonu v dresu Legie Varšava. V klubu mu po ní končila smlouva a tak se mohl svobodně rozhodovat o tom, jaký bude jeho další krok. Spekulovalo se o odchodu z Evropy i potenciálním návratu do České republiky. Ani jedno z toho se nekoná.

Publikováno

dne

Tomáš Pekhart za sebou má další sezonu v dresu Legie Varšava. V klubu mu po ní končila smlouva a tak se mohl svobodně rozhodovat o tom, jaký bude jeho další krok. Spekulovalo se o odchodu z Evropy i potenciálním návratu do České republiky. Ani jedno z toho se nekoná.

V květnu oslavil své 35. narozeniny, poslední měsíc ale přemýšlel o své další budoucnosti. Tomáš Pekhart se totiž dostal do situace, kdy mu končil kontrakt v Legii Varšava, jejíž barvy hájí podruhé v kariéře od ledna 2023.

Odchovanec pražské Slavie za sebou má angažmá také ve Spartě, Jablonci, Southamptonu, Ingolstadtu, Norimberku, Las Palmas či AEK Atény. Nyní si mohl vybrat, že přidá do životopisu nový klub.

Podle polských médií se rozhodoval o několika nabídkách. Ve hře byl návrat do České republiky, zájem o něho měl mít i zmíněný Jablonec. Mimo to o něj stály kluby ze Spojených států amerických, Spojených arabských emirátů či Saúdské Arábie.

Na výběr toho neměl 26násobný reprezentant mnoho. Další klub ale minimálně prozatím do svého CV nepřidá.

Pekhart bude pokračovat v Polsku

Legia Varšava ve čtvrtek odpoledne oznámila, že Tomáš Pekhart podepsal s klubem smlouvu na další rok. Ostatně navzdory svému věku nastřílel český útočník v minulé sezoně 13 soutěžních gólů. Je hráčem, na kterého se lze spolehnout.

Čtyřmi trefami pomohl polskému velkoklubu k postupu do základní skupiny Evropské konferenční lize. Vedení doufá, že v nastoleném trendu bude 35letý hráč pokračovat. Sám Pekhart si setrvání v polské metropoli pochvaluje.

„Jsem šťastný a hrdý, že tu můžu zůstat ještě rok. Legia je klubem mého srdce. Fyzicky se stále cítím dobře, chci pomáhat týmu na hřišti. V další sezoně budeme bojovat o titul,“ vyjádřil se pro klubový web.

V uplynulém ročníku skončila Legia v lize třetí. Je tedy co napravovat. Za zmínku stojí, že Pekhart je druhým nejlepším zahraničním střelcem v klubové historii a šestým nejlepším střelcem celkově. V dresu varšavského týmu se stal dvakrát polským mistrem, jednou byl i nejlepším střelcem ligy, vítězem poháru i Superpoháru.

Celkově ve 144 duelech během svých obou angažmá v Legii nastřílel 58 branek a nasbíral 8 asistencí.

Zdroj: Legia Varšava, Transfermarkt

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.