Reklama

Tohle už u nás nezažijeme. Před 25 lety Lužánky hostily rekordní návštěvu. Podívejte se na záběry ze stadionu

Velkolepý den, na který se bude ještě dlouho vzpomínat. Lužánky v roce 1996 hostily zápas Boby Brno vs. Slavia Praha. Na stadion dorazilo rekordních 44 120 diváků. Jak to vypadalo?

Lužánky? To bylo něco výjimečného. I když Zbrojovka nemusela nutně hrát na nejvyšších pozicích a získávat pravidelně ligové tituly, hostil svatostánek v moravské metropoli jednu velkou návštěvu za druhou.

Když bychom se podívali do statistik, tak všech prvních 20 nejvyšších ligových návštěv patří Zbrojovce. A v sobotu 2. října 2021 uplynulo 25 let od té vůbec nejvyšší.

V tento den roku 1996 hostily tehdy ještě Boby Brno pražskou Slavii. Zápasu předcházel velkolepý průvod na stadion, do ochozů dorazilo 44 120 diváků. Tohle už zřejmě nikdy nezažije nejen Brno, ale celá Morava či Česká republika.

Souboj celků z moravské a české metropole skončil výsledkem 1:1, provázela jej bouřlivá atmosféra.

Nedávno přitom uplynulo 20 let od posledního utkání, které se na stadionu Za Lužánkami odehrálo. Mělo to být dočasné. Spoustě fanoušků Lužánky dodnes chybí.

Zdroj: ČT24, Fortuna liga, FC Zbrojovka Brno

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

    • Dnes hraje taky na špici ale pro max.3tisíce diváků.Na takovej fotbal co hrají by ani tenkrát víc lidí nepřišlo

  1. To je rekordní návštěva v historii České republiky, na Eintracht Frankfurt na jaře r.1980 přišlo jistě diváků i víc. 2hodiny před zahájením zápasu byly tribuny zcela zaplněny.

  2. V té době mi bylo 15 a chodit za Lužánky byl vždy zážitek. Jen bych podotknul, že řada mladistvých (jako já :)) chodila zadem (za kotlem) “přes lampu”. Ve skutečnosti na tom zápase bylo přes 50 000 lidí. Každý zápas se tak dostalo několik tisíc lidí na černo. Tehdy se to extra neřešilo. Atmosféra byla těžko popsatelná, doslova běhal mráz po zádech. Pořadatelům a Policii často pomáhala i armáda. Viděl jsem, jak fans jednou převrátili policejní auto na boudu. Když šel průvod přes lužánecký park na hlavňák, doprava úplně stála. Skandování, vlajky a bubny…Mám rád fotbal a umím ocenit všechny fanoušky. Atmosféra která byla za Lužánkama v 90´ jsem už nikde nezažil. Bez urážky, ale kam se hrabou pražská S s Plzní a Baníkovcema dohromady.

  3. Toto je sice krásná historie která už dávno neplatí a když se v Brně 25let nic pro fotbal nedělá tak to podle toho vypadá.A pokud bude mít Zbrojovka takovýho majitele a bude hrát tak hnusnej fotbal jakej hraje tak si nic lepšího nezaslouží.

  4. Takto zdevastovat takový stadion se může, bohužel, stát jen v Brně a nebo na Moravě. To by se v Prazééé nemohlo stát, tam se i stadiony staví načerno a s oslavou i premiéra a budoucího prezidenta. Bohužel!!!!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené