Spojte se s námi


Fotbal

Tohle šlo nedat? Darwin Núñez spálil další velkou příležitost, zahozená šance připravila Liverpool o výhru. Největší neproměněná tutovka této sezony?

Nemá to s ním Jürgen Klopp lehké. Jeho potenciál je očividný, jenže Darwin Núñez jej nedokáže stabilně potvrzovat a naplňovat. Fenomenální momenty střídá s těmi, kdy se lze jen divit, co vše je možné spálit. Právě ta druhá možnost stála v neděli Liverpool body.

Publikováno

dne

Nemá to s ním Jürgen Klopp lehké. Jeho potenciál je očividný, jenže Darwin Núñez jej nedokáže stabilně potvrzovat a naplňovat. Fenomenální momenty střídá s těmi, kdy se lze jen divit, co vše je možné spálit. Právě ta druhá možnost stála v neděli Liverpool body.

Na Anfield Road dorazil po životní sezoně, v níž ukázal ohromný potenciál. V sezoně 2021/22 nasázel za Benficu Lisabon přes 30 soutěžních gólů, blížil se průměru gólu na zápas.

Suma 80 milionů eur, kterou za něj Liverpool zaplatil, se sice zdála vysoká, jenže se věřilo, že ji dokáže Darwin Núñez svými výkony splatit. V první sezoně v Anglii tomu tak úplně nebylo. Místy šla vidět jeho genialita, ale tolik spálených šancí?

V tomto ročníku to mělo být lepší. Překonat hranici 15 soutěžních gólů se nezdálo být nereálné a vypadá to, že to skutečně zvládne. Na hřišti působí uruguayský útočník skvěle, umí dávat krásné branky, má velký přínos.

V zakončování velkých šancí ale stále pořádně tápe. Před necelými dvěma týdny naposledy ukázal, co dokáže nedat. A bohužel pro něj i pro Liverpool na to navázal v nedělním utkání proti Lutonu.

Núñez připravil Liverpool o výhru

Družina Jürgena Kloppa může v této sezoně bojovat o titul. Zatím to nevypadá vůbec beznadějně. Výhra proti Lutonu mohla Reds zajistit, že by měli pouze bod ztrátu na první Manchester City, byť ještě v pondělí čeká duel Tottenham, který může jít do čela.

Jenže se nováčka Premier League porazit nepodařilo. Důvod? Jeden nepohlídaný brejk a také spálená šance, kterou má na svědomí Darwin Núñez, který mohl v 70. minutě poslat Liverpool do vedení 1:0.

Stoprocentní gólovou příležitostí ale pohrdl a o deset minut později se Luton ujal vedení v zápase. Naštěstí alespoň remízu pro Reds vystřelil v nastaveném čase Luis Diaz, který prožívá těžké životní období, když mu v rodné zemi unesli otce.

Zápas tedy skončil 1:1 a Núñez nadále zůstává na bilanci 7 gólů a 5 asistencí v 16 soutěžních utkáních. Za zmínku stojí, že Uruguayec v předešlých třech duelech skóroval.

Zdroj: Premier League, Transfermarkt, Twitter, Canal+ Sport CZ/SK

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.