Reklama

To je slušná hromada peněz! Uzavře FC Barcelona dohodu s dubajskou společností?

Že se FC Barcelona nachází již dlouhodobě ve velkých dluzích je všeobecně známo. Letos situace ovšem vygradovala, a to díky novým pravidlům La Ligy, jež zapříčinily odchod Lionela Messiho. Dojde nyní k záchraně? Společnost z Dubaje nabízí Kataláncům hromadu peněz!

FC Barcelona údajně obdržela nabídku ve výši 1,2 miliardy liber na stabilizaci klubu a odepsání dluhu, který v létě působil významný zmatek.

Katalánský gigant se vzhledem ke svým finančním potížím, i díky novým pravidlům La Ligy, v letním přestupovém okénku musel rozloučit se svou dlouholetou oporou, Lionelem Messim.

Klub byl ve strašném stavu, nyní by však mohlo přijít oživení. 1,173 miliardy eur – tolik přesně má Barcelona momentálně dlužit.

A nejedná se pouze o Messiho či o další odchody a snížení platů. Joan Laporta také v létě veřejně prohlásil, že se klub nachází v zoufalé finanční situaci a je nutné provést velkou přestavbu, aby se Barcelonu vůbec podařilo zachránit.

Zejména pro fanoušky to bylo krušné a infarktové léto. Špatných zpráv vlastně stále přibývalo a s klubem to začalo vypadat opravdu bledě.

Pakliže by Barcelona přistoupila na onu nabídku, obdržela by tuto finanční injekci okamžitě. To znamená, že by se klub podařilo stabilizovat, což se na konci léta zdálo prakticky nemožné.

Vedení Blaugrana už v nedávné době jednu nabídku odmítlo. Jednalo se o dohodu o investování a sdílení příjmů v hodnotě několika miliard eur mezi La Ligou a soukromou kapitálovou společností CVC.

Ve své podstatě měl tento “obchod” fungovat tak, že by firma CVC vložila do ligy 2,7 miliardy eur výměnou za 10% podíl na příjmech a dalších aktivitách. Zbylých 90 procent mělo jít do klubů. FC Barcelona i Real Madrid ovšem takovou spolupráci odmítli.

Vedení obou celků se na tohle téma vyjádřilo tak, že tato dohoda nebyla s kluby dostatečně projednána. Zároveň to prý výrazně zredukuje příjmy za vysílací práva, čímž by liga jednotlivé týmy ochudila o jistý finanční přínos.

Co se však Barcelony týče, dohoda s onou dubajskou společností by měla fungovat na zcela jiné bázi. Ta totiž nechce nikterak výrazně zasahovat do klubových aktivit a i přístup je podle vedení Katalánského giganta zcela rozdílný.

A přesně tohle může být přesně tím, co klub potřebuje ke stabilizaci a posunu vpřed udržitelnějším způsobem, a mohl by Blaugrana vrátit její bývalou slávu.

Zdroj: Mirror Football

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené